Aktuální zpravodajství

Sto milionů nakažených. Koronavirové statistiky dosáhly dalšího milníku

iDnes.cz - 1 hod 16 min starý
Počet případů koronaviru na celém světě přesáhl 100 milionů. Vyplývá to ze statistik americké Univerzity Johnse Hopkinse, která vývoj současné pandemie dlouhodobě sleduje. Asi 2,15 milionu lidí s koronavirovou infekcí zemřelo. V absolutních číslech nejvyšší počet infikovaných i smrtelných případů připadá na Spojené státy.

Masakr jako z hororu. Nemocnicím chybí kyslík, Brazílie s covidem prohrává

iDnes.cz - 1 hod 26 min starý
Nemocnice v brazilském státě Amazonas se marně snaží bojovat s masivním nárůstem infekcí covidu-19, jenž souvisí s novou mutací koronaviru. Zdravotníkům chybí základní vybavení a pacientům se nedostává kyslíku, který musela do země přivést Venezuela. Obyvatelé z nezvládnutí pandemie viní vládu v čele s prezidentem Jairem Bolsonarem. „Je to masakr,“ líčí.

Báječná herečka a žena. Kolegové vzpomínají na Hanu Maciuchovou

Novinky.cz - 1 hod 35 min starý
Všestrannou herečkou s nadáním pro divadlo, film, dabing i přednes byla podle jejích kolegů Hana Maciuchová. Oblíbená postava známá z mnoha televizních seriálů, z velkých i malých divadelních scén a zvukových nahrávek zemřela v úterý po dlouhé a těžké nemoci ve věku 75 let.

Británie prodává zbraně téměř všem zemím, které porušují lidská práva

Novinky.cz - 1 hod 38 min starý
Britští ministři a úředníci schválili za posledních pět let prodej zbraní téměř 80 procentům států, které podléhají embargům, sankcím, či jiným restrikcím. Vyplývá to z analýzy lidskoprávní organizace Action on Armed Violence (AOAV), na kterou upozornil britský list The Guardian.

Po marihuaně budete mít IQ makaka, varoval Ondráček. Návrh Pirátů neprošel

iDnes.cz - 1 hod 38 min starý
Poslanci odmítli návrh zákona, podle nějž měl mít každý dospělý člověk dostat možnost beztrestně si pěstovat, následně usušit a zpracovat pět rostlin konopí pro vlastní potřebu. „Nelze přijmout argumentaci, že pěstování konopí pro vlastní potřebu je zahradnickým účelem,“ odmítl návrh ministr zdravotnictví Jan Blatný.

Federální soud zablokoval Bidenovo rozhodnutí pozastavit deportace

Novinky.cz - 1 hod 43 min starý
Federální soudce v úterý zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti.

Parní Šlechtična dostala nový tendr

Novinky.cz - 1 hod 55 min starý
Stovky lidí mířily v sobotu na různých místech ke kolejím mezi Prahou a Brnem. Důvodem byla jízda parní lokomotivy, vracející se po třech letech do svého původního působiště v Brně. Podrobila se nutným opravám a především, vezla si úplně nový tendr.

Biden a Putin se dohodli na další kontrole jaderných zbraní. Řešili i Navalného

iDnes.cz - 2 hod 24 min starý
Joe Biden v úterý poprvé jako americký prezident hovořil se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Po telefonu mluvili mimo jiné o smlouvě o kontrole jaderných zbraní Nový START, obě země se rozhodly ji prodloužit. Prezidenti řešili také otravu ruského opozičníka Alexeje Navalného i prosincový hackerský útok na americké úřady.

Otevření skiareálů brání ČSSD, tvrdí Filip. Chce jednat s Hamáčkem

iDnes.cz - 2 hod 26 min starý
Šéf KSČM Vojtěch Filip tvrdí, že otevření lyžařských areálů brání ministři za ČSSD. Chce se proto sejít s předsedou sociální demokracie a ministrem vnitra Janem Hamáčkem. Filip to řekl po jednání s premiérem a šéfem ANO Andrejem Babišem. O vrácení 10 miliard zpět do rozpočtu ministerstva obrany podle Filipa s premiérem nejednali. Babiš jednání nekomentoval.

Filip: Lídři KSČM a ANO o přesunu peněz zpět armádě dnes nejednali

ČTK - České noviny - 2 hod 30 min starý
Praha - Komunisté s hnutím ANO dnes nejednali o přesunu deseti miliard korun z vládní rezervy do rozpočtu armády. Po schůzce, na které lídři stran hodnotili toleranční dohodu, na jejímž...

O stavbě na Formanově náměstí rozhodnuto není

Novinky.cz - 2 hod 50 min starý
Ačkoli pražští zastupitelé mohli minulý týden ve čtvrtek na návrh Jana Čižinského (Praha sobě) definitivně zamítnout možnost postavit na náměstí Miloše Formana před hotelem InterContinental obchodní a kancelářskou budovu o výšce čtyř poschodí, nestalo se tak. Tvrdí ale, že z výsledku hlasování nelze vyvozovat ani definitivní souhlas se zástavbou.

Mluvit o 30 % úmrtí na covid nedává smysl. Realita je horší než statistiky

iDnes.cz - 3 hod 6 min starý
Česká republika je na čele evropských statistik úmrtí v souvislosti s covid-19. Ministr zdravotnictví se to pokusil vysvětlit jako přílišnou českou pečlivost. Svými výroky však nahrál těm, kdo šíří dezinformace a nebezpečnost viru zlehčují. Prozkoumali jsme znovu, jak to je s úmrtími „s covidem“ a „na covid“.

Rusko a USA se dohodly na prodloužení smlouvy Nový START, tvrdí Kreml

Novinky.cz - 3 hod 10 min starý
Americký prezident Joe Biden poprvé ve funkci telefonoval se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Podle Kremlu se země dohodly na prodloužení smlouvy o kontrole jaderných zbraní Nový START a vyměnily si příslušné nóty. Smlouva bude podle deníku Kommersant prodloužena o pět let bez podmínek.

Blatný: Britská mutace koronaviru se zatím v ČR nešíří komunitně

ČTK - České noviny - 3 hod 16 min starý
Praha - Nakažlivější mutace koronaviru, která byla odhalena v prosinci ve Velké Británii, se zatím podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) v ČR nešíří nekontrolovaně v celé...

Sněmovna odmítla omezenou legalizaci konopí

ČTK - České noviny - 3 hod 29 min starý
Praha - Sněmovna odmítla omezenou legalizaci konopí. Návrh skupiny čtyř desítek poslanců ze šesti klubů předpokládal, že by si bezúhonní dospělí lidé mohli bez hrozby postihu vypěstovat...

Biden s Putinem hovořili o Navalném, prodlouží smlouvu Nový START

ČTK - České noviny - 3 hod 45 min starý
Washington/Moskva - Americký prezident Joe Biden šest dní po nástupu do Bílého domu poprvé telefonoval s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Podle Bílého domu Biden vyjádřil znepokojení...

Zemřela Hana Maciuchová

Novinky.cz - 3 hod 49 min starý
Po dlouhé nemoci zemřela v Olomouci herečka Hana Maciuchová. Bylo jí 75 let. Poslední rozloučení bude v rodinném kruhu. O úmrtí v úterý informovala hereččina sestra Silvie Marková. Požádala veřejnost, aby respektovala v této těžké chvíli soukromí její rodiny.

Po dlouhé nemoci zemřela herečka Hana Maciuchová, bylo jí 75 let

iDnes.cz - 3 hod 57 min starý
Po dlouhé, těžké nemoci dnes zemřela v Olomouci herečka Hana Maciuchová. Bylo jí 75 let. „Rozloučení bude pouze v úzkém rodinném kruhu,“ oznámila hereččina sestra Silvie Marková. Herečka bojovala s rakovinou, kvůli nemoci před časem přerušila své působení v divadle i televizi.

Zemřela herečka Hana Maciuchová, bylo jí 75 let

ČTK - České noviny - 3 hod 58 min starý
Olomouc - Po dlouhé, těžké nemoci dnes zemřela v Olomouci herečka Hana Maciuchová. Oznámila to hereččina sestra Silvie Marková. Maciuchové bylo 75 let. "Rozloučení bude pouze v úzkém...

Sanders proslavil učitelčiny palčáky

Novinky.cz - 4 hod 2 min starý
Jennifer Ellisová, učitelka z Vermontu, se s americkým senátorem Berniem Sandersem nikdy nesetkala. On ji ale minulý týden neočekávaně proslavil, když se na inauguraci nového prezidenta Joea Bidena objevil ve vlněných palčácích, které jeho 42letá stoupenkyně sama kdysi upletla a poslala mu je poštou.
Syndikovat obsah