Aktuální zpravodajství

Jednání o Brexitu nepokročila. Ale snažíme se, ujistil Tusk po schůzce s Mayovou

Novinky.cz - 29 min 57 sek starý
V jednáních o odchodu Velké Británie z Evropské unie ještě nebylo dosaženo dostatečného pokroku, aby se dalo posunout do další fáze dialogu o vzájemných vztazích. Uvedl to předseda Evropské rady Donald Tusk po úterní schůzce s britskou premiérkou Theresou Mayovou v Londýně. Uvítal ale nový konstruktivní a realistický tón v přístupu britské vlády.

Bývalý srbský velitel „kapitán Dragan” dostal v Chorvatsku patnáct let vězení

Novinky.cz - 45 min 58 sek starý
Bývalý velitel srbských polovojenských jednotek v Chorvatsku během války v letech 1991 až 1995 Dragan Vasiljković byl v úterý v chorvatském Splitu odsouzen k 15 letům vězení. Tamní župní soud ho uznal vinným z válečných zločinů. Odsouzený, známý pod válečnou přezdívkou kapitán Dragan, veškerá obvinění odmítá. Rozsudek je zatím nepravomocný.

Primátor vyvěsil plakáty s číslem šéfa Dětí Země. Volejte mu kvůli D1, píše

iDnes.cz - 46 min 59 sek starý
Primátor Přerova Vladimír Puchalský nechal vylepit plakáty s telefonním číslem a e-mailem na předsedu Dětí Země Miroslava Patrika. Obyvatelům města doporučil, aby mu volali. Reagoval tím na skutečnost, že aktivisté nedávno napadli z důvodu ochrany zvláště chráněných druhů živočichů dostavbu dálnice D1.

VIDEO: Sadař rozhání krupobití hlučným dělem. Odpaluje ho na dálku

iDnes.cz - 50 min 59 sek starý
Ovládat počasí je snem nejen každého zemědělce. Málokdo se o to ale pokusí. Tahákem zahrádkářské a chovatelské výstavy ve Svinčanech u Přelouče proto byla nedělní ukázka děla na kroupy a jeho předvedení v praxi. Na ochranu před živlem si ho pořídil letos zjara tamní sadař Jaroslav Nevole.

Pomalí nemají zdržovat rychlejší. Macron volá po dvourychlostní EU

Novinky.cz - 51 min 58 sek starý
Francouzský prezident Emmanuel Macron navrhuje vytvořit dvourychlostní Evropskou unii. Pomalejší členské státy by podle něj neměly zdržovat ty rychlejší. Šéf Elysejského paláce to prohlásil během svého projevu na pařížské univerzitě Sorbonně, kde prezentoval svou vizi budoucnosti EU po brexitu.

Historička se musí omluvit za srovnání hraběte s Hitlerem, řekl Ústavní soud

iDnes.cz - 58 min 59 sek starý
Ústavní soud nevyhověl stížnosti historičky a někdejší šéfky Muzea Blanska Evy Nečasové. Bránila se proti nařízení omluvit se dcerám hraběte Hugo Salma za přirovnání jejich otce k Adolfu Hitlerovi.

Muže po roce pustili z vězení, druhý den musel zpět. Věznice se zmýlila

Novinky.cz - 1 hod 3 min starý
Pouhý den volnosti si užíval sedmadvacetiletý Brit Ben Rowland, odsouzený za dvojité napadení. Poté, co strávil ve vězení rok, ho věznice v Leicesteru z ničeho nic propustila. Na svobodě se ale příliš dlouho neohřál. Po čtyřiadvaceti hodinách, musel zpět za mříže. Zaměstnanci vězení udělali chybu ve výpočtech. Muž si musí odsedět ještě pětatřicet dní. napsal britský deník Daily Mail.

Obhájci z případu srážky rychlíků podali stížnost k Ústavnímu soudu

iDnes.cz - 1 hod 3 min starý
Soudní projednávání srážky rychlíků, která se předloni stala u Horažďovic na Klatovsku, zbrzdil nečekaný krok obhájců obou obžalovaných. Podali stížnost k Ústavnímu soudu a naznačili, že jim vadí, že příbuzný žalobkyně pracuje na Správě železniční dopravní cesty.

Zavražděná školačka byla u obviněného kvůli koním, soud ho vzal do vazby

iDnes.cz - 1 hod 5 min starý
Soud v Děčíně v úterý poslal do vazby pětatřicetiletého muže obviněného z vraždy školačky a pokusu o vraždu další dívky v Doubici. Muži hrozí až výjimečný trest. Obě dívky podle zjištění MF DNES byly u muže dobrovolně, s vědomím rodičů.

Pro záchranu Třísky jsme udělali maximum, tvrdí majitel výletní lodi

Novinky.cz - 1 hod 6 min starý
Jednatel firmy provozující výletní plavidla v Praze na Vltavě Jan Hamza popírá tvrzení dvou Poláků, kteří vytáhli z vody herce Jana Třísku po jeho pádu z Karlova mostu, že by posádka lodi Labe bránila v jeho záchraně. Podle Hamzy posádka rychle reagovala a v záchraně tonoucího prý nikomu nebránila.

Tři učitelé získali ocenění v nové soutěži. Postupují do mezinárodního kola

Novinky.cz - 1 hod 17 min starý
V pondělí 25. září vyvrcholil slavnostním vyhlášením vítězů nultý ročník ceny pro inspirativní učitele - Global Teacher Prize. Ze sedmi finalistů, průvodců vzděláváním, vybrala komise tři oceněné, kteří automaticky postupují do druhého kola mezinárodního ocenění. Hlavním cílem soutěže je podpora pedagogické profese.

Mallorca: Kam se vydat na výlet v rámci baleárského ostrova?

Novinky.cz - 1 hod 20 min starý
Málokdo z těch, kteří navštíví Mallorku, tuší, že za svůj turistický věhlas vděčí Polabí! Tam totiž vlastnil velkostatky vévoda a světoběžník Ludvík Salvátor a právě z jejich výnosů si na ostrově, který mu učaroval, koupil sedmnáct nemovitostí. Příležitostně je pronajímal svým šlechtickým přátelům. Ti pak přilákali další zájemce, i z řad neurozených...

Filmfest: drama o terorismu vyslané na Oscary, Karl Marx i Metropolis s hudbou

Novinky.cz - 1 hod 21 min starý
Velmi úspěšné drama Odnikud s herečkou Diane Krugerovou, které Německo vyslalo do boje o Oscara, kultovní sci-fi Metropolis s novou hudbou, mladý Karl Marx s Engelsem či židovský spisovatel Stefan Zweig utíkající před nacisty do Jižní Ameriky - to je jen ochutnávka z programu festivalu německy mluvených filmů Das Filmfest, který proběhne od 18. do 22. října v Praze a od 30. října do 2. listopadu v Brně.

Historička se musí dcerám šlechtice Salma omluvit, potvrdil Ústavní soud

Novinky.cz - 1 hod 23 min starý
Historička Eva Nečasová se musí omluvit dcerám Huga Salm-Reifferscheidta za výroky, které o něm napsala do své knihy „Cui bono restituce?“. Neuspěla totiž se svou stížností k Ústavnímu soudu (ÚS). Ten v úterý konstatoval, že i badatel si musí dát pozor na to, jaká přirovnání používá, a že i svoboda vědeckého zkoumání má své hranice.

Vládní poradce chce zdražit alkohol, politici přitom chtějí zlevňovat pivo

Novinky.cz - 1 hod 23 min starý
Zatímco politici napříč stranami chtějí snižovat daně na pivo, vládní koordinátor Jindřich Vobořil ve snaze omezit konzumaci alkoholu navrhuje naopak zvýšení daní nebo zavedení garantované ceny při výkupu gramu alkoholu. V rámci nové národní strategie to v úterý řekl na tiskové konferenci. Chce tím přispět především ke snížení konzumace alkoholu mezi mladistvými.

Polákům jsme v záchraně Třísky rozhodně nebránili, říká lodní společnost

iDnes.cz - 1 hod 23 min starý
Provozovatelé lodi, ze které dva polští záchranáři skočili pro Jana Třísku do Vltavy, odmítají, že by jejich záchranné akci bránili. Muži prý chtěli do vody skočit už v době, kdy loď teprve manévrovala k herci. Navíc z nebezpečného místa a po požití alkoholu. Posádka také netušila, že jde o profesionály.

Daňová poradkyně slíbila, že zhodnotí peníze. Za podvod dostala pět let

iDnes.cz - 1 hod 31 min starý
Na pět let poslal českobudějovický krajský soud do vězení Blanku Doležalovou z Pardubic za to, že jako daňová poradkyně podvedla lékaře z Jindřichova Hradce. Podle obžaloby mu slibovala zhodnocení vkladů a připravila ho o více než pět milionů korun.

První žena zvládla nejnáročnější výcvik amerických mariňáků

iDnes.cz - 1 hod 43 min starý
Poprvé v dějinách zdolala žena nejtěžší důstojnický výcvik Námořní pěchoty Spojených států. Stalo se tak rok a půl poté, co bývalý prezident Barack Obama zpřístupnil veškeré armádní pozice všem bez rozdílu pohlaví. Důstojnice, která si přeje zůstat v anonymitě, bude nyní velet čtyřicetičlenné četě.

Prezident Macron vyzval k vytvoření vícerychlostní Evropy

ČTK - České noviny - 1 hod 45 min starý
Paříž - K vytvoření vícerychlostní Evropy vyzval dnes ve svém projevu na pařížské univerzitě Sorbonně francouzský prezident Emmanuel Macron. Pomalí podle něj nemají právo zdržovat...

Chovanec přijel za Zemanem na Hrad

Novinky.cz - 1 hod 46 min starý
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) v úterý odpoledne dorazil na Pražský hrad za prezidentem Milošem Zemanem. Řešit by měli kauzu Čapí hnízdo a vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše k trestnímu stíhání.
Syndikovat obsah