Aktuální zpravodajství

Soud znovu vyhověl Nečasové ve sporech o daň z luxusních darů

Novinky.cz - 38 min 44 sek starý
Nejvyšší správní soud (NSS) vyhověl čtvrté kasační stížnosti Jany Nečasové (dříve Nagyové) ve sporech o darovací daň. Tentokrát šlo o dodatečně doměřenou daň 45 360 korun z náušnic za kupní cenu 378 000 korun. Spor se vrací k Městskému soudu v Praze, který původně zamítl žalobu Nečasové proti postupu finančního úřadu.

Češi jsou vůči masovým akcím zatím zdrženliví. Až na utkání ve sportu

iDnes.cz - 47 min 46 sek starý
Čím jsou starší, tím jsou Češi k masovým akcím zatím zdrženlivější, vyplynulo z květnového výzkumu STEM/MARK. Zatímco demonstrace a koncerty by více než polovina Čechů odložila nejdříve na září, sportovní utkání přes prázdniny by více než dvěma třetinám dotázaných nevadila.

Až dva miliony korun za zneužití. Církev v Bavorsku odškodňuje oběti

iDnes.cz - 54 min 46 sek starý
Augsburské biskupství zaplatí jednotlivým obětem sexuálního zneužívání odškodné ve výši až 75 tisíc eur (téměř dva miliony korun). Nařízení v úterý podepsal biskup Bertram Meier, informovala agentura DPA. Augsburské biskupství je v Německu teprve druhým, které stanovilo konkrétní přísliby plateb obětem zneužívání.

Zlín chystá II. etapu regenerace zeleně. Pomoci má dotace

Novinky.cz - 59 min 44 sek starý
Výsadba alejových stromů na veřejných plochách ve městě. To je výlučné zaměření připravovaného projektu II. etapy regenerace zeleně, který chystá Odbor městské zeleně Magistrátu města Zlína.

O povinném prodeji 85 procent českých potravin se zatím hlasovat nebude

Novinky.cz - 1 hod 3 min starý
O povinnosti českých obchodů od roku 2027 prodávat 85 procent tuzemských potravin se zřejmě zatím hlasovat nebude. Poslanci stran ANO a ČSSD totiž v úterý uvedli, že vládní zákon o potravinách, do nějž chtěli poslanci Margita Balaštíková (ANO) a Zdeňka Podala (SPD) tuto povinnost propašovat, se vrátí do druhého čtení.

Nevšední trénink: Takhle se chytá kobra holýma rukama

Novinky.cz - 1 hod 7 min starý
Dokážete si představit, že byste na zahradě natrefili na kobru, nebo že by jedovatý had vylezl po dešti z vaší toalety? Záchranáři v Thajsku řeší podobných případů každoročně tisíce. Aby nebezpečnou situaci zvládli, musejí mít ovšem pořádně natrénováno.

Senátor Valenta dotuje Klausovu Trikoloru. Ta jde do koalice se Soukromníky

iDnes.cz - 1 hod 8 min starý
Senátor a miliardář Ivo Valenta sice spolupracuje s ODS, netají se ale politickými sympatiemi k odpadlické Trikolóře. V posledních týdnech obdaroval milionem korun hnutí Václava Klause mladšího, ale peníze poslal i Soukromníkům a Nezávislým. Trikolóra v úterý oznámila, že do krajských voleb jde společně se Soukromníky a v některých krajích i se Svobodnými.

Brazílie má méně nakažených za den, země EU uvolní další opatření

ČTK - České noviny - 1 hod 9 min starý
Brasília/Washington/Berlín - Brazílie hlásí 11.598 nově nakažených koronavirem, což je o téměř 5000 méně než o den dříve. Přírůstek 623 úmrtí za poslední den je naopak vyšší....

Vlastivědné muzeum v Klatovech zve na komentovanou prohlídku výstavy Spodánky a ranošenky

Novinky.cz - 1 hod 22 min starý
Ve čtvrtek 4. června proběhne ve Vlastivědném muzeu Dr. Hostaše v Klatovech komentovaná prohlídka výstavy k dějinám spodního prádla u nás pod názvem Spodánky a ranošenky. Komentovanou prohlídku povede kurátorka výstavy Mgr. Ivana Sieberová.

Policista bral a vyráběl pervitin. Dovezl si na to léky z Polska

iDnes.cz - 1 hod 38 min starý
Jednoho z příbramských policistů obvinili kriminalisté z výroby drog. Kromě toho, že muž zákona pervitin vyráběl, také ho užíval. Policisté u něj doma našli varnu, injekční stříkačky a metamfetamin samotný. Hrozí mu až pět let ve vězení.

Větrovcovu krachující firmu přivedly porážky pro Agrofert k zisku, vypověděl účetní

Novinky.cz - 1 hod 40 min starý
Výpověďmi svědků pokračoval v úterý u litoměřického soudu proces s podnikatelem Vladislavem Větrovcem, který podle obžaloby s bývalým konkurzním správcem Josefem Vavřičkou vytuneloval ze dvou severočeských firem bezmála 40 milionů korun. Kauza se táhne již deset let, obžaloba byla k soudu podána v květnu 2010.

Transfuzní služba Agel v Šumperku odstartovala přípravy přelomového projektu

Novinky.cz - 1 hod 44 min starý
Za přelomový se dá bez přehánění označit projekt Transfuzní služby Agel v Šumperku, jenž si vyžádá investici šplhající k 50 milionům korun. Během následujících pěti let se šumperská „transfúzka“ přestěhuje do nových prostor, kde se promění v jedno z nejmodernějších odběrových středisek v Česku.

Pokus nařídit povinně 85 procent českých potravin narazil, návrh jde k ledu

iDnes.cz - 1 hod 44 min starý
Snaha 23 poslanců napříč stranami zákonem nařídit, aby bylo v obchodech povinně 85 procent českých potravin, narazila. Poslanci vládních stran ANO a ČSSD v úterý uvedli, že o zákonu o potravinách, do nějž chtěli někteří poslanci prosadit povinnost obchodů nabízet z 85 procent české produkty, se vůbec nebude hlasovat.

Brit chce vídat syna, kterého má s Češkou. Ústavní soud se ho již podruhé zastal

Novinky.cz - 1 hod 46 min starý
Znovu, lépe a pečlivěji musí česká justice posoudit případ Brita, který se domáhá bližších kontaktů se svým synem. Rozhodl o tom Ústavní soud (ÚS). Chlapec má českou matku, která ho v roce 2013 odvezla do ČR a otec se od té doby s hochem může vídat pouze sporadicky.

Trikolóra jde do krajských voleb se Svobodnými i Soukromníky

Novinky.cz - 1 hod 48 min starý
Hnutí Trikolóra, které založil poslanec Václav Klaus ml. po loňském odchodu z ODS, zlákalo ke spolupráci do krajských voleb menší pravicové strany a hnutí. V některých krajích budou kandidovat společně se Svobodnými, Stranou soukromníků a hnutím Nezávislí.

Polévku z michelinské restaurace ohřejete v mikrovlnce. Šéfkuchař se ale čertí

Novinky.cz - 1 hod 48 min starý
Koronavirová pandemie znamenala pro nespočet restaurací na světě přerušení provozu ze dne na den. Výjimkou nejsou ani ty nejluxusnější na světě. Pařížská restaurace Guy Savoy, která byla serverem La Liste označena za nejlepší na světě, tak nabízí zákazníkům možnost si některá jídla vychutnat v pohodlí domova. Šéfkuchař z toho ale nadšený není.

Justice „kryla“ únos dítěte do Čech. Ústavní soud se zastal britského otce

iDnes.cz - 1 hod 50 min starý
Britovi, kterému v roce 2013 odvezla jeho partnerka společného syna do Čech, dal Ústavní soud novou šanci na bližší kontakt s chlapcem. Rodina nejprve žila společně ve Velké Británii. Pak matka odjela na několikadenní pobyt do Česka, ale už se nevrátila. Otec se se svým synem od té doby vídá jen sporadicky a marně se domáhá návratu syna do Velké Británie.

V Kongu propukla epidemie eboly

Novinky.cz - 2 hod 44 sek starý
V Demokratické republice Kongo se objevilo nové ohnisko epidemie eboly. Smrtící krvácivou horečkou se na severozápadě země nakazilo devět lidí. Pět z nich už nemoci podlehlo. V úterý o tom informoval dětský fond Organizace spojených národů UNICEF.

Žádný gang zlodějů u Prahy zřejmě nebyl, policie teď zadržela dva Ukrajince

Novinky.cz - 2 hod 4 min starý
Kriminalisté zadrželi v Praze dva Ukrajince, kteří jsou spolu s dalším krajanem podezřelí z vloupání do rodinných domů. V uplynulých měsících především středočeská policie řešila stovky takových případů, ale dopadnout pachatele se příliš nedařilo. Policie pracovala s verzí gangu zlodějů, to se ale zatím nepotvrdilo a jde zřejmě o jednotlivé případy.

V Rusku se most zřítil do řeky. Odřízl přístav Murmansk

iDnes.cz - 2 hod 5 min starý
Ruské dráhy zastavily železniční dopravu mezi přístavem Murmansk a zbytkem Ruska poté, co se zřítil jediný most, který tyto dva body spojoval, uvedla v úterý národní železniční společnost. Během incidentu nebyl nikdo zraněn.
Syndikovat obsah