Aktuální zpravodajství

Ať si každá země EU sama určí kvóty, navrhla na minisummitu Itálie

iDnes.cz - 39 min 45 sek starý
V Bruselu proběhla v neděli odpoledne schůzka více než poloviny členských zemí EU k migrační problematice. Itálie přišla s návrhem, aby si každá členská země sama stanovila, kolik migrantů bez práva na azyl přijme. Pokud by tak některá země neučinila, hrozil by jí finanční postih.

Sečteny jsou tři pětiny hlasů: Erdogan v prezidentských volbách vede

iDnes.cz - 45 min 45 sek starý
Současná hlava státu Recep Tayyip Erdogan vede v tureckých prezidentských volbách se ziskem přes 55 procent po sečtení více než tří pětin hlasů. Jeho hlavní konkurent Muharrem Ince zatím získal 29 procent. Daří se i Erdoganově straně AKP, která má po sečtení poloviny hlasů necelých 46 procent. Hlavní opoziční strana CHP má 20 procent.

Na parkovišti pod Pradědem shořel autobus

Novinky.cz - 47 min 43 sek starý
U požáru odstaveného autobusu na parkovišti Hvězda v Malé Morávce zasahovaly v neděli čtyři jednotky hasičů. Proč autobus v místech, které tvoří důležitou křižovatku turistických tras, začal hořet, není jasné. O požáru informoval mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Merkelová: Kde se u migrace neshodne EU, má spolupracovat část zemí

ČTK - České noviny - 52 min 45 sek starý
Brusel - Země Evropské unie se musí snažit najít evropské řešení migrační problematiky, uvedla při odchodu z dnešního jednání více než poloviny států EU německá kancléřka Angela...

Babiš s Hamáčkem jsou v Lánech, řeší s prezidentem sestavení vlády

iDnes.cz - 57 min 45 sek starý
Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš a předseda ČSSD Jan Hamáček dorazili v 19 hodin za prezidentem Milošem Zemanem na lánský zámek. Znovu budou řešit, tentokrát všichni společně, sestavování vlády.

Babiš a Hamáček dorazili do Lán za Zemanem k jednání o vládě - videopřenos

ČTK - České noviny - 1 hod 22 min starý
Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda ČSSD Jan Hamáček dorazili dnes v podvečer za prezidentem Milošem Zemanem na lánský zámek. Debata se bude točit zřejmě kolem sestavování...

Čistá kinematografie. O Křišťálový glóbus usiluje také Sonja Prosencová

Novinky.cz - 1 hod 30 min starý
„Působivá meditace nad lidskou křehkostí“ – právě tak popisuje nový snímek režisérky Sonji Prosencové Příběh lásky, který bude mít už druhý den karlovarského festivalu v jeho hlavní soutěži světovou premiéru, její slovinský kolega Damjan Kozole, držitel režisérské ceny z Varů zpřed dvou let.

Nelly se ponořila do hlubin a vznikl videoklip k písni Nad hladinou

Novinky.cz - 1 hod 30 min starý
Zpěvačka a herečka Nelly si plní své sny na jevišti, v nahrávacím studiu i před kamerou. Sympatická tmavovláska zaujala ve filmech Strašidla, Špunti na vodě či v muzikálu Muž se železnou maskou. Má za sebou natáčení klipu k prvnímu singlu z debutového EP, které vyjde v září u Supraphonu. Klip k písničce Nad hladinou má na Novinkách.cz premiéru.

USA vrátily migrantům 522 odebraných dětí. Trump chce vyhošťovat bez soudů

iDnes.cz - 1 hod 50 min starý
Vláda USA oznámila, že do rodin migrantů vrátila 522 odebraných dětí, dalších šestnáct se ke svým rodinám dostane během dalších 24 hodin. Prezident Donald Trump v neděli uvedl, že USA by měly začít deportovat imigranty nelegálně překračující hranice bez soudů.

Trump chce vyhošťovat migranty bez soudů, vláda řeší problém dětí

ČTK - České noviny - 1 hod 57 min starý
Washington - Spojené státy by měly přitvrdit postup vůči přistěhovalcům nelegálně překračujícím hranice a vyhošťovat je okamžitě a bez soudů. Prohlásil to americký prezident Donald...

K žalobě na Volkswagen se už přidaly tisíce Čechů

Novinky.cz - 1 hod 59 min starý
Počet žalob českých majitelů aut z koncernu Volkswagen, které byly zasaženy aférou s manipulací s emisemi dieselových motorů, rychle roste. Společnosti Safe Diesel a KLB Legal, které se právním zastupováním a vymáháním odškodnění v České republice zabývají, registrují tisíce žádostí o odškodnění.

Válku Rusko nechce. Je slabší než NATO a ví to, říká generál Řehka

iDnes.cz - 2 hod 45 sek starý
Vůči manipulaci a dezinformacím je zranitelný každý člověk a každý stát. Potřebujeme umět rozlišovat, čemu věřit a čemu ne. Neříkat si, že když to bylo v televizi, musí to být pravda, říká generál Karel Řehka, zástupce velitele Mnohonárodní divize severovýchod v polském Elblagu, autor knihy Informační válka.

Erdogan je na cestě k prezidentské obhajobě, má 58 procent

ČTK - České noviny - 2 hod 19 min starý
Ankara - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan je na cestě k obhajobě prezidentského mandátu a posílení svých pravomocí. Po sečtení více než pětiny hlasů z dnešních prezidentských...

Poche podle Zemana není ve vládní nominaci, dítě v ohrožení a smrt letce

iDnes.cz - 2 hod 25 min starý
Podívejte se na nedělní přehled iDNES.tv, mimo jiné se dozvíte, že prezident Zeman rozvířil vody svým tvrzením, že mu Babiš Pocheho ani nenavrhl, zemřel jeden z posledních válečných letců RAF Pavel Vranský a řidič, který při první nehodě zdemoloval auto, kterému nedal přednost, o chvíli později zemřel při další bouračcce.

Erdogan zřejmě obhájí mandát, zatím má 55 procent

Novinky.cz - 2 hod 29 min starý
Po sečtení tří pětin hlasů v nedělních tureckých prezidentských volbách se zdá, že současný prezident Recep Tayyip Erdogan má našlápnuto k obhajobě mandátu. Zatím vede se ziskem 55 procent, jeho hlavní konkurent Muharrem Ince má 29 procent. S odvoláním na turecké úřady o tom informovala agentura Reuters.

Erdogan zřejmě obhájí mandát, zatím má 58 procent

Novinky.cz - 2 hod 29 min starý
Po sečtení více než pětiny hlasů v nedělních tureckých prezidentských volbách se zdá, že současný prezident Recep Tayyip Erdogan má našlápnuto k obhajobě mandátu. Zatím vede se ziskem 58 procent, jeho hlavní konkurent Muharrem Ince má necelých 26 procent. S odvoláním na turecké úřady o tom informovala agentura Reuters.

Loď s migranty dál čeká na širém moři. Nad jejich osudem se dosud žádná země neslitovala

Novinky.cz - 2 hod 30 min starý
Itálie společně s Maltou už čtvrtý den odmítají lodi Lifeline se zhruba 230 migranty na palubě povolit přistání ve svých přístavech. Loď tak dál čeká v mezinárodních vodách blíž k Maltě na diplomatické vyřešení své situace, ale zatím bez vyhlídky na brzký úspěch. Nad jejím osudem se dosud neustrnula ani žádná jiná země. Malta v sobotu alespoň dopravila posádce a migrantům zásoby jídla a další potřebný materiál.

Za Erdogana se vše zlepšilo, vyhraje, věří jeho fanoušci po skončení voleb

iDnes.cz - 2 hod 31 min starý
Přestože v Turecku teprve probíhalo sčítání volebních hlasů, příznivci současného prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana měli jasno: vyhraje už v prvním kolem, tedy získá víc než polovinu hlasů. „Nejsme žádná diktatura, každý tu může mluvit svobodně,“ ujišťují však o svobodě politického vyznání.

Policie našla desetiletou pohřešovanou školačku z Frýdecko-Místecka

iDnes.cz - 2 hod 35 min starý
Policisté o víkendu pátrali po desetileté dívce, která byla naposledy viděna v sobotu okolo 13:00 v Bruzovicích na Frýdecko-Místecku. Domů nepřišla, ani o sobě nepodala žádnou zprávu. Nebylo to však poprvé, co se dívka ztratila. V neděli po 17. hodině policie ohlásila, že se dívka našla a je v pořádku.

Kde se vyplatí cestou k moři tankovat?

Novinky.cz - 3 hod 31 min starý
Nemalou položkou v rozpočtu jsou při cestách autem na dovolenou k moři ceny pohonných hmot. Ty se v jednotlivých zemích liší, v nejoblíbenějších přímořských destinacích českých turistů, jako jsou Chorvatsko nebo Itálie, jsou o dost vyšší než v České republice.
Syndikovat obsah