Aktuální zpravodajství

Opilý návštěvník hudebního klubu pil hostům nápoje a pokousal barmana

iDnes.cz - 1 hod 5 min starý
Nezvladatelného návštěvníka brněnského hudebního klubu museli v sobotu nad ránem krotit zdejší strážníci. Opilý muž nejprve pil ostatním hostům jejich nápoje, poté se pustil i do fyzických útoků. Nakonec byl odvezen na záchytku.

S nedostatkem světla se hůře vyrovnává až 60 procent populace

Novinky.cz - 1 hod 12 min starý
Lidé postižení sezonní afektivní poruchou se vůbec netěší na pošmourný podzim a na zimu. Jsou v tomto období bez nálady, unavení a spaví. Mají rovněž sklon se přejídat a přibírat na váze. Klesne i jejich zájem o sex.

Nová DVD: Hovory s TGM, Halloween a Peppermint: Anděl pomsty

Novinky.cz - 1 hod 17 min starý
Jan Budař a Martin Huba jako Karel Čapek a prezident Masaryk spolu rozmlouvají ve filmu Hovory s TGM. Čtyřicet let po filmu Předvečer svátku všech svatých přichází horor Halloween se stejnou hrdinkou. V akčním thrilleru Peppermint: Anděl pomsty se žena chystá na velikou pomstu.

V Chorvatsku našli mrtvolu v mrazáku, nejspíš jde o 18 let pohřešovanou studentku

Novinky.cz - 1 hod 24 min starý
Neobvyklý případ vraždy, který vzbudil pozornost po celé zemi, řeší od uplynulého víkendu policisté na severu Chorvatska. V mrazáku v rodinném domku ve vesnici Palovec, která leží nedaleko slovinských a maďarských hranic, se totiž našlo ženské tělo zamotané v igelitu. Jak píší chorvatská média, jde nejspíš o více než 18 let pohřešovanou studentku, která v domě žila s rodiči.

Na Chomutovsku se srazily dva kamiony, jeden člověk zemřel

iDnes.cz - 1 hod 25 min starý
Tragická nehoda ráno uzavřela u obce Hora Svatého Šebestiána na Chomutovsku silnici na Německo. Srazily se zde dva kamiony, při nehodě jeden člověk zemřel.

Na Chomutovsku se srazily kamiony, nehoda je se smrtelným zraněním

Novinky.cz - 1 hod 33 min starý
Nehoda dvou kamionů se smrtelným zraněním uzavřela v úterý ráno na Chomutovsku poblíž obce Hora Svatého Šebestiána silnici číslo 7, která směřuje do Německa. Vyplývá to z údajů na webu dopravniinfo.cz.

Stop diskriminaci. V New Yorku už nemají trestat zaměstnance kvůli účesu

iDnes.cz - 1 hod 33 min starý
Zaměstnanci na pracovištích v New Yorku by už neměli být trestáni kvůli „nevhodnému“ účesu. Pomoci tomu mají závazné pokyny newyorské radnice. Jak napsal list The New York Times, nová směrnice chrání právo obyvatel města na „účesy vyjadřující jejich rasovou, etnickou nebo kulturní identitu“.

Na jaro je brzy. Kvetoucí petrklíče nečekejme

Novinky.cz - 1 hod 34 min starý
Ačkoliv to v posledních dnech tak nevypadá, na příchod jara je třeba si ještě počkat. Slunečné počasí s teplotami vysoko nad bodem mrazu totiž vystřídá ještě do konce týdne občasný déšť a navečer se přemění ve sněžení. Teploty klesnou opět tak, jak to má v zimě být, pod bod mrazu.

V Dubaji vyroste elegantní věž Burdž Jumeira. Základna připomíná otisk prstu šejka Muhammada

Novinky.cz - 1 hod 48 min starý
Panoramatu dubajské čtvrti Al Sufouh ve Spojených arabských emirátech v příštích letech přibude nová ikona. Stane se jí věž Burdž Jumeira (čti Džumera), kterou díky výšce 550 metrů opravdu nikdo nepřehlédne. Staví ji investiční společnost Dubai Holding. Design věže je inspirován písečnými dunami a oázami. Obzvláštní zajímavostí je pak vzor nádvoří u její paty. Ten designéři vytvořili dle otisku prstu dubajského panovníka, šejka Muhammada bin Rašíd Al Maktúma.

Kamion biatlonistů se vrátil domů. Nejhorší noční můrou je D1, říká řidič

iDnes.cz - 1 hod 53 min starý
Třináct metrů dlouhý, čtyři metry vysoký, téměř dva a půl metru široký. Prostě klasický kamion, jakých jezdí na silnicích stovky. Jenže tenhle přece jen výjimečný je. Zvenčí ho zdobí tváře biatlonových hvězd, uvnitř zase stovky párů lyží, hole i stoly pro mazání.

Dívka v umělém spánku porodila. Ani nevěděla, že je těhotná

Novinky.cz - 1 hod 58 min starý
Večer si šla lehnout do postele, protože ji příšerně bolela hlava. Probudila se o čtyři dny později jako novopečená matka. To je příběh 18leté Ebony Stevensonové z anglického Oldhamu, která netušila o svém těhotenství a setkání s dcerou pro ni byl pořádný šok, napsal server Manchester Evening News.

Pro malé i velké hráče. Zabavte se deskovou hrou

Novinky.cz - 2 hod 14 min starý
Ačkoli by se mohlo zdát, že s příchodem chytrých mobilů, spousty počítačových her nebo těch na konzolích klasickým „deskovkám“ odzvonilo, opak je pravdou. Deskové hry vůbec neztrácejí na oblíbenosti a dělají společnost dětem i dospělým v řadě domácností.

Trumpův stav nouze napadlo 16 amerických států v čele s Kalifornií

iDnes.cz - 2 hod 17 min starý
Generální prokuratura státu Kalifornie se rozhodla soudně napadnout vyhlášení stavu nouze, jehož prostřednictvím chce americký prezident Donald Trump získat peníze na stavbu zdi na hranici s Mexikem. Ke Kalifornii se připojilo dalších 15 amerických států.

Maduro ohlásil dodávky léků z Ruska

Novinky.cz - 2 hod 36 min starý
Venezuelský prezident Nicolás Maduro v televizi ohlásil nadcházející dodávku stovek tun léků, zaslaných z Ruska. Současně znovu odmítl vpustit do strádající země americkou humanitární pomoc a léky, jak se domáhá opozice. Podle něj jde o „politickou show“ a „past“, nastraženou na žádost opozičního předsedy parlamentu Juana Guaidóa.

Rusové žijící na Kurilách odmítají předání ostrovů Japonsku

Novinky.cz - 3 hod 13 min starý
Drtivá většina Rusů žijících na Jižních Kurilách je pro to, aby tyty ostrovy zůstaly Rusku. Vyplývá to podle ředitele státní agentury VCIOM z průzkumu, podniknutého tento měsíc na ostrovech Kunašir, Iturup a Šikotan, na něž stále vznáší nároky Japonsko. Územní spor i desítky let po skončení války brání uzavření mírové smlouvy mezi oběma státy.

Daně 2018: Zvýšilo se zvýhodnění na první dítě i školkovné

Novinky.cz - 3 hod 14 min starý
Přiznání k dani z příjmů fyzických osob za loňský rok je pro rodiny s dětmi příznivější než za rok 2017. Důvodem je zvýšení daňového zvýhodnění na první dítě a školkovného. Celková daňová úspora u jednoho dítěte tak může být proti loňsku vyšší až o 3000 korun.

Spojené státy nás nerozdrtí, tvrdí zakladatel společnosti Huawei

Novinky.cz - 3 hod 20 min starý
Spojené státy naši firmu nezničí, prohlásil v rozhovoru pro BBC Žen Čeng-fej, zakladatel čínské telekomunikační firmy Huawei. K zatčení své dcery Meng Wan-čou, finanční ředitelky společnosti, řekl, že tuto kauzu považuje za politicky motivovanou.

Na Janka vzpomínají sousedé v dobrém

Novinky.cz - 4 hod 6 min starý
V obci Veľká Mača se před rokem odehrála tragédie, která otřásla celým Slovenskem. Před rodinným domem na Brezové ulici, kde zavraždili investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku Martinu Kušnírovou, stále hoří svíčky.

Otrávenému agentovi Skripalovi se znovu přitížilo, napsal list

Novinky.cz - 4 hod 24 min starý
Zdravotní stav Sergeje Skripala (67), exagenta britských tajných služeb a ruské vojenské rozvědky GRU, který se téměř před rokem stal společně s dcerou Julijou v jihoanglickém Salisbury terčem útoku nervovým plynem novičok, se zhoršil a vyžaduje lékařskou pomoc.

Trumpův stav nouze zažalovalo 16 států

ČTK - České noviny - 4 hod 40 min starý
Washington (USA) - Koalice 16 amerických států v čele s Kalifornií zažalovala rozhodnutí vlády prezidenta Donalda Trumpa vyhlásit stavu nouze ve snaze opatřit peníze na stavbu zdi na hranici...
Syndikovat obsah