Aktuální zpravodajství

Bartoš: Všichni se bojí Babiše, ale zmohli se jen na laciná gesta

Novinky.cz - 40 min 46 sek starý
I když zůstanou piráti ve Sněmovně v opozici, chtějí hlasovat pro zákony, na kterých se s vládou dohodnou, řekl v rozhovoru pro Právo předseda České pirátské strany Ivan Bartoš.

Saúdové stáhli kvůli výroku o zadržování Harírího velvyslance z Německa

iDnes.cz - 49 min 48 sek starý
Saúdská Arábie se rozhodla stáhnout svého velvyslance v Německu kvůli výrokům německého ministra zahraničí Sigmara Gabriela naznačujícím, že libanonský premiér Saad Harírí byl proti své vůli držen v Rijádu. Harírí v sobotu ráno přiletěl ze Saudské Arábie do Francie, kde ho přijal francouzský prezident Emmanuel Macron.

Vzdejme se slova Vánoce, vyzval kněz křesťany. Už podle něj nemá smysl

iDnes.cz - 53 min 48 sek starý
Severoirský katolický kněz Desmond O’Donnell míní, že by nejen katolíci, ale vůbec všichni křesťané měli opustit výrazy Vánoce a Velikonoce, protože už dávno ztratily svůj posvátný význam. Vánoce podle něj „unesl Santa se sobem“.

Zemřel Malcolm Young, kytarista a zakladatel legendární kapely AC/DC

iDnes.cz - 59 min 48 sek starý
Australský hardrockový kytarista Malcolm Young zemřel. Bylo mi 64 let. Oznámila to jeho rodina, která také připomněla, že hudebník v posledních letech trpěl demencí. Young byl se svým bratrem Angusem zakladatelem a osobností slavných AC/DC, kapelu opustil v roce 2014.

PŘÍMÝ PŘENOS: Na D10 u Prahy hoří motorest, hasičům se ho nedaří uhasit

iDnes.cz - 1 hod 3 min starý
Na mladoboleslavské dálnici nedaleko Hlavence u Prahy hoří motorest Čtyři kameny, který majitel před několika lety přestavěl na dřevěnou kolibu. Dálnice je na 21. kilometru ve směru na Prahu uzavřená. Oheň pohltil celou restauraci, hasiči musejí vodu dovážet a ani po pěti hodinách požár nemají pod kontrolou.

Kauza Key Investments nekončí. Rok po rozsudku dorazila první odvolání

iDnes.cz - 1 hod 18 min starý
Případ společnosti Key Investments, jejíž bývalí členové představenstva mají jít na tři až pět let do vězení za pochybné spravování peněz klientů firmy, nekončí. Případem se kvůli podaným odvoláním bude zabývat pražský vrchní soud. V kauze podle nepravomocného rozsudku vznikla škoda nejméně 873,7 milionu korun.

Libanonský premiér Harírí se sešel s francouzským prezidentem

ČTK - České noviny - 1 hod 19 min starý
Bejrút - Libanonský premiér Saad Harírí dnes přiletěl ze Saúdské Arábie do Francie. Sešel se s prezidentem Emmanuelem Macronem, aby se pokusili nalézt řešení politické krize, vyvolané...

Lékaři: eRecept skoro nic neumí

Novinky.cz - 1 hod 21 min starý
Od 1. ledna budou mít lékaři podle zákona povinnost používat elektronický recept. Tomu se ale většina zdravotníků brání, kromě nadbytečné administrativy nesplňuje podmínky, které byly stanoveny pro jeho zavedení. Podle praktického lékaře Cyrila Muchy umí za hodně peněz málo věcí.

Zemřel spoluzakladatel AC/DC Malcolm Young

Novinky.cz - 1 hod 42 min starý
Ve věku 64 let zemřel v sobotu spoluzakladatel australské hardrockové skupiny AC/DC Malcolm Young. Oznámila to jeho rodina. V prohlášení mimo jiné připomněla, že legendární kytarista trpěl v posledních několika letech demencí.

Zemanovo zdraví by se mohlo podle expertů stát tématem kampaně

Novinky.cz - 1 hod 59 min starý
Otázka zdravotního stavu současného prezidenta Miloše Zemana by se podle marketingových expertů mohla stát jedním z témat kampaně před volbami hlavy státu. I když ostatní kandidáti se zřejmě nebudou chtít do tématu pouštět vzhledem k jeho citlivosti, do veřejného prostoru ho prosadil podle analytiků mimo jiné hradní mluvčí Jiří Ovčáček, když vyvracel facebookový status brněnského politika Svatopluka Bartíka o tom, že Zeman trpí rakovinou.

Američtí vojenští letci vytvořili na obloze obří penis

Novinky.cz - 2 hod 14 min starý
Příslušníci amerického námořního letectva si v rámci vzdušného cvičení zašprýmovali a pomocí zkondenzovaného plynu vytvořili na nebi penis. Zkondenzovaný plyn se tvoří při spalování paliva v mrazivém vzduchu — letadla za sebou nechávají bílou stopu dlouho viditelnou ze země.

Ani začátek prosince mrazy nepřinese

Novinky.cz - 2 hod 37 min starý
Ačkoliv se na horách mohou tvořit sněhové jazyky a ojediněle závěje, pro většinu Česka to nic neznamená. Kruté mrazy nepřijdou ještě minimálně 4 týdny, odhadují meteorologové.

Meteorologové varují před sněhovými jazyky, může nasněžit i 40 centimetrů

iDnes.cz - 2 hod 44 min starý
Meteorologové varují před sněhovými jazyky, které se mohou tvořit v horských oblastech od nedělního poledne do pondělního večera. Na horách napadne i 25 centimetrů nového sněhu, na Šumavě a v Krušných horách ale dokonce až 40 centimetrů. Ojediněle se mohou tvořit i sněhové závěje.

Následující čtyři týdny budou teplotně mírně nadprůměrné

ČTK - České noviny - 2 hod 48 min starý
Praha - Následující čtyři týdny budou teplotně mírně nadprůměrné, ochladit by se mělo v polovině prosince. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu...

Pospíšil chce TOP 09 připravit na komunální a senátní volby

ČTK - České noviny - 2 hod 49 min starý
Praha - Pokud europoslanec Jiří Pospíšil příští neděli vystřídá ve funkci předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, chce se soustředit v první řadě na přípravu komunálních a senátních...

Prastaré ruiny v Pacifiku jsou pro vědce záhadou. Stojí na umělých ostrovech

Novinky.cz - 3 hod 2 min starý
Některá místa jsou obestřena tajemstvím a nikdy ho doopravdy nevyjeví. Je to i případ trosek kamenného města Nan Madol, které je vystavěno na umělých ostrůvcích tichomořského ostrova Pohnpei. Inženýrský zázrak připodobňovaný k italským Benátkám udivuje vědce, kteří nemají ponětí, jak mohlo místo s použitím primitivní technologie vůbec vzniknout.

Auckland – přátelská vstupní brána Nového Zélandu

Novinky.cz - 3 hod 4 min starý
Když se vás někdo zeptá, co je k vidění na Novém Zélandu, patrně vás okamžitě napadne panenská příroda a krajinné siluety jako z pohádky. Možná není od věci nechat se trochu překvapit hned po příletu. Vstupní branou bývá tamější největší město Auckland. Počtem obyvatel dokonce předčí Prahu, a to má celý Nový Zéland jen kolem 4,5 miliónu obyvatel.

Turecko přijde o peníze, EU přivře kohoutky

Novinky.cz - 3 hod 56 min starý
Rozpočet EU pro rok 2018 počítá se závazky ve výši 160,1 miliardy eur (přes 4,24 biliónu korun) a platbami 144,7 miliardy eur (3,84 biliónu korun). Nad ránem se na tom dohodli vyjednavači zemí EU a Evropského parlamentu. Kompromis také předpokládá snížení peněz, které v rámci přípravy na členství v bloku dostane Turecko. O 105 milionů eur (2,6 miliardy korun).

Rýsuje se rozpočet EU pro příští rok, Turecko přijde o peníze

Novinky.cz - 3 hod 56 min starý
Rozpočet EU pro rok 2018 počítá se závazky ve výši 160,1 miliardy eur (přes 4,24 biliónu korun) a platbami 144,7 miliardy eur (3,84 biliónu korun). Nad ránem se na tom dohodli vyjednavači zemí EU a Evropského parlamentu. Kompromis také předpokládá snížení peněz, které v rámci přípravy na členství v bloku dostane Turecko. O 105 milionů eur (2,6 miliardy korun).

Argentincům se ztratila ponorka, najednou přestala komunikovat

Novinky.cz - 4 hod 19 min starý
Argentinské námořnictvo pátrá po nezvěstné vojenské ponorce se 44 lidmi na palubě. Plavidlo San Juan se řízení námořního provozu naposledy přihlásilo ve středu, kdy se nacházelo v zálivu svatého Jiřího přibližně 430 kilometrů od provincie Chabut na jihu země. Podle deníku The Guardian o tom v pátek informoval armádní mluvčí.
Syndikovat obsah