Aktuální zpravodajství

Firmy trápí exekuce pracovníků

Novinky.cz - 1 hod 8 min starý
Zaměstnavatelé mají od příštího roku dostat proplacenou alespoň část nákladů, které mají s výpočtem a zasíláním částek strhávaných zaměstnancům z exekucí. Důvodem je novela exekučního řádu, kterou letos schválila Sněmovna. Firmy si ale stěžují, že jim ministerstvo spravedlnosti vyměřilo příliš nízkou částku na náhrady.

Soud zrušil povinnost formuláře při návratu z ciziny, porušuje práva

iDnes.cz - 1 hod 11 min starý
Městský soud v Praze k 27. říjnu zrušil povinnost vyplňovat při návratu ze zahraničí příjezdový formulář. Podle soudu mimo jiné zasahuje do práva vstoupit na území České Republiky, které má každý občan. Ministerstvo zdravotnictví může nařízení přepracovat. Zatím ale nesdělilo, jak bude reagovat. Uvedl to ve středu server Seznam Zprávy. Stát vyplňování formulářů po příjezdu do země zavedl kvůli koronavirové pandemii.

Policie řeší, zda z Hradu neunikaly tajné informace

Novinky.cz - 1 hod 18 min starý
Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) prošetřuje, zda z prezidentské kanceláře neunikaly utajované informace. Podle zjištění Deníku N se o prezidentovo nejbližší okolí začala zajímat ještě před Zemanovou hospitalizací.

Novorozeně z ikonické fotky na kábulském letišti dostalo novou šanci

Novinky.cz - 1 hod 25 min starý
Ta fotografie obletěla svět a stala se symbolem Afghánistánu po jeho ovládnutí Tálibánem. Americký voják zachraňuje miminko a přes ostnatý drát ho předává do bezpečí uzavřeného prostoru letiště v Kábulu. Jaký je osud dítěte a co se stalo s jeho rodiči: Německý deník Bild popsal ve středečním vydání nejen historii dramatického okamžiku, ale i současnou situaci.

Rusové v centrále NATO byli špióni, trvá na jejich vypovězení Aliance

iDnes.cz - 1 hod 51 min starý
I přes čerstvý špionážní skandál a nejhorší vztahy od konce studené války se NATO bude nadále snažit s Ruskem o dialog, řekl šéf Aliance Jens Stoltenberg. Rusové, kteří donedávna působili v rámci ruské mise v centrále NATO, podle něj nebyli diplomaté ale operativci ruských tajných služeb.

Británie očekává až 100 tisíc nakažených denně, žádná opatření ale nechystá

Novinky.cz - 1 hod 58 min starý
V Británii by mohly přírůstky nakažených koronavirem brzy překročit hranici 100 tisíc potvrzených případů denně. Vláda ale zatím nezavede žádná opatření. Na tiskové konferenci to ve středu uvedl britský ministr zdravotnictví Sajid Javid. Doporučil však, aby si lidé chránili dýchací cesty ve veřejné dopravě a uzavřených místnostech.

Vláda od listopadu omezí bezplatné testování, odborníci rozhodnutí kvitují

iDnes.cz - 2 hod 9 min starý
Doporučení odborníků Mezioborové skupiny pro epidemické situace navzdory. Ministerstvo zdravotnictví částečně zruší s platností od listopadu preventivní bezplatné PCR a antigenní testy. Rozhodnutí sice nepotěší neočkované, zato odborníci změnu vítají. Mění se i délka platnosti testů. „Proč platit vstupenku do hospody těm, kteří se nechtějí očkovat,“ ptá se šéf České lékařské komory Milan Kubek.

Úřad zjišťuje, zda Babiš spáchal přestupek v kauze Pandora Papers

iDnes.cz - 2 hod 17 min starý
Černošický městský úřad zjišťuje, zda premiér Andrej Babiš (ANO) nespáchal přestupek podle zákona o střetu zájmů neúplným oznámením o majetku v kauze Pandora Papers. Úředníci požádali o součinnost ministerstvo spravedlnosti, uvedl web iROZHLAS.cz. Babiš už dřív v souvislosti s kauzou odmítl, že by se dopustil čehokoliv nelegálního.

V Austrálii padaly rekordní kroupy. Měly až 16 centimetrů v průměru

Novinky.cz - 2 hod 31 min starý
Bouře s kroupami dosahujícími velikosti grapefruitu postihla tento týden východní pobřeží Austrálie. Jedná se o dosud největší kroupy, jaké v zaznamenané historii na australskou půdu dopadly.

Kdo se pohne, dostane ránu do hlavy. Rukojmí z Bataclanu líčí chvíle hrůzy

iDnes.cz - 2 hod 33 min starý
U soudu v Paříži vypovídají další svědci teroristických útoků z 13. listopadu 2015. Na řadu se v úterý dostali i rukojmí, které členové Islámského státu drželi přes dvě hodiny na balkoně a později na chodbě hudebního klubu Bataclan. Nebozí lidé museli sledovat, jak atentátníci se zjevnou radostí vraždí ostatní. Neuměli si představit, že masakr přežijí.

Soud zrušil povinnost vyplňovat příjezdový formulář

Novinky.cz - 2 hod 34 min starý
Městský soud v Praze zrušil od příští středy povinnost vyplňovat příjezdový formulář při vstupu na území Česka. Ten nyní musí vyplňovat všichni, kdo stráví v zahraničí déle než 12 hodin. Soud uvedl, že pokud ministerstvo na opatření trvá, musí ho upravit.

Koalice mají shodu v obraně a diplomacii, chtějí havlovskou politiku

ČTK - České noviny - 2 hod 50 min starý
Praha - Programová skupina koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) nalezla shodu ohledně obrany a zahraničních vztahů. V programovém prohlášení...

Letošním laureátem Sacharovovy ceny je ruský opozičník Alexej Navalnyj

Novinky.cz - 2 hod 58 min starý
Evropský parlament (EP) ve středu udělil Sacharovovu cenu za svobodu myšlení ruskému opozičnímu předákovi Alexeji Navalnému.

Prazdroj a Microsoft pomohou chmelařům. Vyvíjejí software na zavlažování

iDnes.cz - 3 hod 3 min starý
Plzeňský Prazdroj a americký Microsoft chtějí pomoci českým pěstitelům chmele, aby mohli včas reagovat na změny klimatu, výkyvy počasí a hlavně nepředvídatelné srážky v posledních letech. „Firmy se spojily s třemi desítkami expertů z několika zemí, kteří vyvinou software k efektivnímu zavlažování chmelnic na Žatecku, kde je na řadě míst nedostatek vody,“ říká vedoucí projektu PRO CHMEL Ivan Tučník z Plzeňského Prazdroje.

Muž v USA znásilňoval ženu v metru, cestující jen přihlíželi a natáčeli

iDnes.cz - 3 hod 6 min starý
Obyvatele americké Filadelfie šokoval případ znásilnění v metru. Přihlíželo mu několik cestujících, ale nikdo z nich nezavolal policii ani oběti nikterak nepomohl. Policii na místo zavolal až zaměstnanec dopravního podniku. Vyšetřovatelé uvedli, že podle videa z bezpečnostní kamery se zdá, že si někteří pasažéři útok natáčeli na telefon.

Úřad zjišťuje, zda Babiš nespáchal přestupek neúplným oznámením o majetku

Novinky.cz - 3 hod 10 min starý
Černošický městský úřad zjišťuje, zda premiér Andrej Babiš (ANO) nespáchal přestupek podle zákona o střetu zájmů neúplným oznámením o majetku v takzvané kauze Pandora Papers. Úředníci požádali o součinnost ministerstvo spravedlnosti, uvedl web iROZHLAS.cz. Babiš už dříve v souvislosti s kauzou odmítl, že by se dopustil čehokoliv nelegálního.

Zákaz potratů v Polsku: Zasáhněte, vyzvali europoslanci Komisi

Novinky.cz - 3 hod 18 min starý
Někteří europoslanci dnes vyzývali Evropskou komisi (EK), aby důrazněji zasáhla proti polské vládě vzhledem k loňskému rozhodnutí tamního ústavního soudu, které v zemi fakticky zakázalo veškeré potraty.

Bývalý sólista Anglického národního baletu dostal 9 let za znásilnění

iDnes.cz - 3 hod 18 min starý
Londýnský soud ve středu potrestal bývalého prvního tanečníka Anglického národního baletu Yat-Sen Changa devíti lety vězení za znásilnění a sexuální obtěžování čtyř dívek. Vinným jej soud shledal v polovině května a ve středu stanovil výši trestu. Tanečník všechna obvinění odmítá.

Při covidu přibylo diabetu i chorob srdce. Bijeme na poplach, řekl Vojtěch

iDnes.cz - 3 hod 31 min starý
Devadesát procent praktických lékařů zaznamenalo během epidemie nižší počet pacientů v ordinacích. Důsledkem bylo, že vzrostl výskyt diabetu, srdečních a onkologických onemocnění v populaci. Vychází to z průzkumu, který si nechalo zpracovat ministerstvo zdravotnictví. To proto spouští osvětovou kampaň, která má podpořit zájem o prevenci.

NASA zveřejnila další zvuky z Marsu

Novinky.cz - 3 hod 41 min starý
Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) zveřejnil další audiozáznam, který jeho robotické vozítko Perseverance zachytilo při své misi na Marsu. Rover je prvním kosmickým aparátem, který zaznamenává zvuky rudé planety, připomíná list The Independent.
Syndikovat obsah