Aktuální zpravodajství

USA zrušily výstrahu, aby Američané nejezdili do zahraničí

Novinky.cz - 33 min 3 sek starý
Spojené státy ve čtvrtek zrušily celosvětově platné varování před cestami do zahraničí a místo toho vydaly doporučení pro každou zemi zvlášť. V případě většiny zemí, včetně celé EU a tedy i České republiky, americké ministerstvo zahraničí občanům doporučuje, aby cestu dobře zvážili.

Trump nemá rád úsporné žárovky, v jejich světle je oranžový

Novinky.cz - 37 min 4 sek starý
Americký prezident Donald Trump si ve světle klasických žárovek připadá hezčí než v záři těch úsporných. Ve čtvrtek se s tímto poznatkem svěřil zaměstnancům továrny na výrobu praček ve městě Clyde v Ohiu, kam se vydal na návštěvu. Zaujalo to agenturu DPA.

Koupaliště v obležení, voda dobrá

Novinky.cz - 1 hod 17 min starý
Závěr tohoto týdne, který má být podle meteorologů velmi slunečný, mohou dovolenkáři většinou bez obav prožít u vody. Koupaliště v Česku, ať už umělá, či přírodní, mají vodu vhodnou ke koupání. Problémy jsou na některých místech jižních Čech a na Vysočině.

Prodavačky v supermarketech zase s rouškami. Zákazníci zatím bez nich

Novinky.cz - 1 hod 22 min starý
Prodavačky a další zaměstnanci některých supermarketů musí z rozhodnutí firem opět nosit roušky. Stále více obchodníků tak reaguje na rostoucí počet potvrzených případů koronaviru v Česku. Zákazníků se povinnost nosit roušky až na výjimky v ohniscích nákazy netýká.

Výrobce hraček zasáhl kromě viru i požár, zklamala ho banka i pojišťovna

iDnes.cz - 1 hod 26 min starý
Kdo z podnikatelů to neměl během prvního vrcholu koronavirové epidemie těžké. Manželé Beckertovi, kteří už 27 let v Lipníku nad Bečvou šijí textilní hračky, však museli bojovat dvojnásob. Podnikání jim kromě covidu-19 málem zlikvidoval i požár.

Trump zakázal obchodovat s vlastníky TikToku a WeChatu

ČTK - České noviny - 2 hod 20 min starý
Washington - Americký prezident Donald Trump vydal exekutivní příkaz, kterým Američanům zakázal blíže nespecifikované obchodní transakce s čínskými společnostmi, které vlastní platformy...

Spekulace o útoku v Bejrútu přiživil červený kouř i americký prezident

Novinky.cz - 2 hod 30 min starý
Ačkoliv už první zprávy vyšetřovatelů po výbuchu v Bejrútu naznačovaly, že jde spíš o nedbalost než o záměrný útok, spekulacím na toto téma to nezabránilo.

Američané v Praze dohodnou přesný program Pompeovy návštěvy

ČTK - České noviny - 5 hod 59 min starý
Praha - Přesný harmonogram návštěvy amerického ministra zahraničí Mika Pompea a oblasti jednání s českými politiky dohodnou dnes zástupci úřadu vlády s americkým přípravným týmem....

ČSÚ bude informovat o vývoji turismu a služeb ve 2. čtvrtletí

ČTK - České noviny - 6 hod 18 min starý
Praha - Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní, kolik lidí se v druhém čtvrtletí ubytovalo v tuzemských hotelových zařízeních a kolik nocí v nich strávili. Vedle toho budou...

Záhadná smrt na krásné vyhlídce. Lidé v Rovensku mají strach

iDnes.cz - 6 hod 21 min starý
Pětatřicetiletá Lucie si v penzionu, kde byli ubytovaní, dala v sobotu 25. července rychlou večeři a zamířila s přítelem a dvěma dětmi do nedaleké hospůdky U Alenky. Tady ji lidé viděli naposledy živou.

Důchodci dostanou navíc 6 tisíc za rok. Opozice s Babišovým návrhem souhlasí

iDnes.cz - 6 hod 21 min starý
Až o pět set korun měsíčně více, než je zákonná valorizace, si mohou polepšit penzisté. Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) jim chce právě tuto částku přidat, pokud to rozpočet dovolí. A valorizace činí 840 korun měsíčně.

KOMENTÁŘ: Ruská vakcína proti covidu může poškodit očkování

iDnes.cz - 6 hod 21 min starý
I když to v prosluněném Česku i jiných státech občas vypadá, že koronavirus je už rozpadlým bouřkovým mrakem, který pomalu mizí z oblohy, opak je pravda. Lidé na plážích a v horských střediscích neznamenají, že nemoc zmizela. Počty nemocných i mrtvých stále rostou.

Záchrana Smartwings se zasekla, slíbené čínské miliony jsou v nedohlednu

iDnes.cz - 6 hod 21 min starý
Další osud tuzemských aerolinií Smartwings zůstává nejistý. Druhý největší vlastník společnosti, čínským státem vlastněná společnost CITIC, před dvěma měsíci slíbil do společnosti nalít zhruba 600 milionů korun. Na účtech firmy však dosud nepřistála ani koruna.

Za chaos v Libanonu může i uprchlická krize, říká rodák z Bejrútu

iDnes.cz - 6 hod 21 min starý
Úterní ničivá exploze, která si v libanonském hlavním městě Bejrútu vyžádala několik tisíc zraněných a 137 mrtvých, rozdmýchala v již nespokojených občanech ještě větší hněv. „Pochybuji, že by došlo k tomu, že by nějakého politika pověsili, ale u premiéra by byl na místě odchod,“ řekl libanonský novinář Hassan Ezzeddine v rozhovoru pro iDNES.cz.

Přehřátému pracovnímu trhu covid prospěl. Lidé si teď práce víc váží

iDnes.cz - 6 hod 21 min starý
S ekonomikou a pracovním trhem koronavirus poměrně dost zamával. V tom druhém případě ale paradoxně v pozitivním slova smyslu. Tedy minimálně z pohledu zaměstnavatelů. Propouštění v některých společnostech a s ním spojený mírný nárůst nezaměstnanosti vrátil uchazečům o práci více pokory. A firmám dal možnost si více vybírat.

Neničte bobří hráze, běsní ochranáři

Novinky.cz - Čt, 06/08/2020 - 23:06
Ochráncům přírody dochází trpělivost s podle nich neodůvodněným a zbytečným ničením bobřích hrází na Plzeňsku. Jednoho samozvaného bořitele už „chytila“ fotopast u Nýřan.

Ozbrojený muž držel v bance v Le Havre rukojmí, žádal propuštění Palestinců

iDnes.cz - Čt, 06/08/2020 - 22:53
Francouzská policie zasahovala v bance ve francouzském městě Le Havre. Ozbrojený muž tam držel šest rukojmích, které postupně propustil. Podle agentury Reuters se před jedenáctou hodinou večer policistům vzdal. Žádný z rukojmích údajně nebyl zraněn. Televize RTL uvedla, že se muž dožadoval propuštění Palestinců vězněných Izraelem.

V Libanonu kvůli výbuchu zadrželi 16 lidí. Vedení přístavu, celníky i dělníky

Novinky.cz - Čt, 06/08/2020 - 22:16
V Libanonu bylo v souvislosti s úterním výbuchem přístavního skladu zadrženo 16 představitelů bejrútského přístavu a celní správy a také někteří dělníci, kteří pracovali ve skladu, kde byla uložena výbušná látka. Oznámila to libanonská agentura NNA.

Kvůli explozi zadrželi v Libanonu 16 lidí z vedení přístavu a celní správy

iDnes.cz - Čt, 06/08/2020 - 22:05
Libanonská policie kvůli úternímu výbuchu přístavního skladu zadržela 16 představitelů bejrútského přístavu a celní správy. Armádní vyšetřovatelé kvůli explozi začnou vyšetřovat někdejšího ministra veřejných prací a ředitele přístavu. Libanonská centrální banka navíc nařídila zmrazení kont sedmi členů vedení přístavu a celní správy.

Prokuratura chce kvůli zpronevěře rozpustit americkou zbrojní lobby NRA

iDnes.cz - Čt, 06/08/2020 - 21:57
Prokuratura amerického státu New York chce soudní cestou rozpustit mocnou zbrojní lobbistickou organizaci Národní asociace držitelů zbraní (NRA). Tvrdí, že někteří členové jejího vedení použili miliony dolarů z rozpočtu pro své soukromé účely a kupovali si za ně rovněž loajalitu a mlčenlivost bývalých zaměstnanců.
Syndikovat obsah