Aktuální zpravodajství

Plošné testování žáků se vrací do hry

Novinky.cz - 27 min 3 sek starý
Jako bumerang je jednou zavržený nápad zpátky. Asociace krajů oprášila projekt plošného testování žáků na konci prvního a druhého stupně základních škol. Slibuje si od toho zvýšení kvality vzdělávání a lepší kontrolu nad školami.

Západní Jeruzalém je hlavním městem Izraele, uznala Austrálie

iDnes.cz - 34 min 4 sek starý
Australská vláda se rozhodla oficiálně uznat západní Jeruzalém za hlavní město Izraele. Ambasádu z Tel Avivu do Jeruzaléma zatím přesouvat nebude. Oznámil to v sobotu australský premiér Scott Morrison.

Post-It proměnili koncert v mejdan

Novinky.cz - 40 min 3 sek starý
Co na tom, že pražská skupina Post-It oslavila své dvacáté výročí vzniku až rok poté. Její páteční koncert v pražském Paláci Akropolis se proměnil v příjemný rockový mejdan, na němž se na pódiu střídali hosté a v závěru došlo i na porcování dortu.

The Offspring vystoupí příští rok v Lokti a Brně

Novinky.cz - 52 min 3 sek starý
Na dva koncerty dorazí v příštím roce do České republiky americká punkrocková skupina The Offspring. Vystoupí 20. srpna 2019 v amfiteátru na hradě Loket a 21. srpna na Výstavišti v Brně.

Pleťová maska Kima jde v Jižní Koreji na dračku

Novinky.cz - 55 min 3 sek starý
Pleťová maska, jejíž obal zobrazuje severokorejského diktátora Kim Čong-una, rychle mizí z pultů jihokorejských obchodů. Jihokorejská kosmetická firma, která masku prodává, oznámila, že si ji koupilo už přes 25 tisíc zákazníků.

Trump podle Fox News zrušil tradiční vánoční večírek pro novináře

iDnes.cz - 58 min 4 sek starý
Americký prezident Donald Trump zrušil tradiční předvánoční slavnost, kterou Bílý dům po desetiletí každoročně pořádá pro zástupce amerických médií. Oznámila to ve čtvrtek televize Fox News. Prezidentská kancelář zatím její informaci nepotvrdila

Britský policista znásilnil třináctiletou školačku, dostal 25 let

Novinky.cz - 1 hod 8 min starý
Pětadvacet let si odsedí nyní již bývalý britský policista, který znásilnil třináctiletou školačku. Ian Naude svou oběť sexuálně zneužil jen několik dní poté, co byl služebně u ní doma. Soud v Liverpoolu jej při vynášení rozsudku charakterizoval jako krutého a bezcitného pedofila. Odsouzený se hájil tím, že měl pocit, že si nezletilá pohlavní styk na sedadle jeho auta užívá.

Bosé děti v ulici i odsun Němců. Podívejte se na staré snímky Krumlova

iDnes.cz - 1 hod 16 min starý
Unikátní fotografie přináší nová kniha Krumlov – město pod věží. Na 300 stranách je 430 snímků, z nichž některé autoři objevili teprve nedávno. Čtenáři poznají život ve městě na konci 19. a v první polovině 20. století.

Filip Kaňkovský: Internet nám rozleptává životy

Novinky.cz - 1 hod 57 min starý
Když se Filip Kaňkovský objeví ve filmu, divák tuší, že se stane něco zlověstného, neboť přišel sadistický vrah či záludný vykonavatel zločinných piklů. V lepším případě slaboduchý popleta. Klaďasové ho potkávají jen výjimečně. Ten poslední, divadelní, však stál za to.

Babiš: Žádný střet zájmů nemám

Novinky.cz - 1 hod 58 min starý
Premiér Andrej Babiš odmítá, že by byl ve střetu zájmů. Tvrdí, že vyhověl českým i evropským zákonům, debatu a hlasování europarlamentu považuje za politické divadlo.

Na Příbramsku havaroval vrtulník záchranářů, nikdo se nezranil

ČTK - České noviny - 2 hod 14 min starý
Dobříš - Ve Staré Huti nedaleko Dobříše na Příbramsku dnes před 5:00 ráno havaroval vrtulník záchranářů. Nikdo se nezranil. Stroj je značně poškozen. Nehoda se stala při přistání...

Žluté vesty protestují v centru Paříže

Novinky.cz - 2 hod 16 min starý
Takzvané hnutí žlutých vest svolalo na sobotu ráno do centra Paříže už pátý protest v řadě. Na akci je nasazeno 8000 příslušníků bezpečnostních sil. Demonstrace jsou hlášeny hlavně na třídě Champs-Élysées.

Žluté vesty do centra Paříže svolaly další protest, scházejí se však velmi zvolna

Novinky.cz - 2 hod 16 min starý
Takzvané hnutí žlutých vest svolalo na sobotu ráno do centra Paříže už pátý protest v řadě. Na akci je nasazeno 8000 příslušníků bezpečnostních sil. Demonstrace jsou hlášeny hlavně na třídě Champs-Élysées. Podle živých záběrů z kamer to však vypadá, že hnutí s protestem vyčkává.

Žena z Litoměřicka učí chudé v Africe hospodařit na školních farmách

iDnes.cz - 2 hod 17 min starý
Renata Rokůsková z malé obce u Litoměřic stála u zrodu sdružení ShineBean, jež v Africe pomáhá chudým lidem hospodařit na půdě, kterou sami neumějí využívat. V Keni se jí podařilo otevřít už dvě školní tréninkové farmy, založení další se chystá.

U Dobříše havaroval vrtulník, při přistání zavadil o konstrukci hřiště

iDnes.cz - 2 hod 25 min starý
Nedaleko středočeské Dobříše na Příbramsku nad ránem havaroval záchranářský vrtulník. Podle informací iDNES.cz se tak stalo při přistávání na místním hřišti. Nikomu ze čtyřčlenné posádky se nic nestalo.

Nový model Chevrolet Corvette má zpoždění. Může za to elektrika

Novinky.cz - 2 hod 46 min starý
V lednu 2019 měl být na autosalonu v americkém Detroitu představen nový Chevrolet Corvette s motorem uprostřed. Bohužel to vypadá, že se vše zpozdí alespoň o šest měsíců kvůli elektrice v hybridním motoru.

Na Příbramsku havaroval vrtulník záchranářů, zavadil o ochrannou síť fotbalového hřiště

Novinky.cz - 3 hod 4 sek starý
Při přistání u Staré Huti na Příbramsku havaroval v sobotu ráno vrtulník letecké záchranné služby, který provozuje policie. Stroj, který letěl k případu muže sraženého vlakem, je poškozen, posádka vyvázla bez zranění. Těžce zraněný muž byl převezen sanitkou.

Na jihu Moravy nasněžilo, na silnicích je nutná opatrnost

ČTK - České noviny - 3 hod 4 sek starý
Praha - Silničáři varují před nebezpečím námrazy na dálnici D35 kolem Olomouce a ve směru na Mohelnici. V Jihomoravském kraji je po nočním sněžení na většině silnic vrstva rozbředlého...

Ředitel jihlavské zoo má kancelář s opicemi. Teď už raději zavřenými

iDnes.cz - 3 hod 20 min starý
Kdyby se soutěžilo, kdo má nejhezčí kancelář, možná by vyhrála ta, ve které sedí ředitel jihlavské zoologické zahrady Jan Vašák. Celou jednu stěnu totiž tvoří prosklená ubikace drápkatých opiček. A co víc. Už jenom cesta chodbou k ředitelské pracovně je lemována expozicemi těchto drobných primátů.

Sedm důvodů, proč pěstovat vánoční kaktus

Novinky.cz - 3 hod 25 min starý
Pozoruhodný sukulent - vánoční kaktus - se strojí do barev v době, kdy venku vládne černobílá zima. Pozvěme ho ke slavnostní tabuli a adventní rozjímání získá kouzlo exotických dálek. Jak se o něj postarat v bytě a proč si zaslouží naši pozornost nejen o Vánocích?
Syndikovat obsah