Aktuální zpravodajství

Opozice vyčetla Jurečkovi tvrzení, že lidé v penzi stráví v průměru 21,5 roku

iDnes.cz - 55 min 28 sek starý
Poslanci opozičního ANO se přeli s ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou z KDU-ČSL kvůli tomu, že vláda tvrdí, že v penzi lidé stráví v průměru 21,5 roku. Ve Sněmovně ve středu pokračovala mimořádná schůze kvůli vládnímu návrhu důchodové reformy, která má zvýšit věk odchodu důchodu nad 65 let podle doby dožití.

V čele fakulty po Ševčíkovi bude Zubíková, zvolil ji akademický senát

iDnes.cz - 55 min 53 sek starý
Kandidátkou na děkanku Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze je Adéla Zubíková,ve středu ji zvolil akademický senát fakulty. Do funkce ji však ještě musí jmenovat rektor VŠE Petr Dvořák. Zubíková je statutární zástupkyní děkana, fakultu vede od loňského prosince, kdy bývalého děkana fakulty Miroslava Ševčíka odvolal rektor Dvořák.

Madridský soud schválil vyšetřování premiérovy manželky kvůli korupci, ale jen u některých kauz

Novinky.cz - 58 min 29 sek starý
Vyšetřování manželky španělského premiéra Pedra Sáncheze kvůli možnému zneužití vlivu ve prospěch spřátelených podniků může pokračovat. Rozhodl o tom ve středu madridský soud, který tak zamítl žádost státního zástupce, odložit případ, kvůli kterému Sánchez zvažoval odchod z vlády.

Blinken dorazil do Prahy

Novinky.cz - 1 hod 7 min starý
Do Prahy dorazil ve středu večer americký ministr zahraničí Antony Blinken, který do Čech zamířil na neformální setkání ministrů zahraničí zemí Severoatlantické aliance (NATO). Setkání bude v Praze probíhat ve čtvrtek a v pátek.

Limberský skončil s více než dvěma promile na záchytce. Policie jej zadržela v O2 areně během MS

Novinky.cz - 1 hod 11 min starý
Někdejší fotbalový reprezentant David Limberský měl minulý čtvrtek další problémy se zákonem. Během čtvrtfinále mistrovství světa mezi hokejisty Česka a USA na něj totiž pořadatelé v pražské O2 areně zavolali policii. Čtyřicetiletý exfotbalista poté nadýchal více než dvě promile, proto nakonec skončil na záchytce.

Do Prahy přiletěl na zasedání ministrů NATO šéf americké diplomacie Blinken

ČTK - České noviny - 1 hod 12 min starý
Praha - Do Česka dnes večer přiletěl šéf americké diplomacie Antony Blinken. V Praze se zúčastní dvoudenního neformálního zasedání ministrů zahraničí členských států NATO. Hlavním tématem jejich jednání...

Do Prahy přiletěl šéf diplomacie USA Blinken. Zúčastní se zasedání ministrů NATO

iDnes.cz - 1 hod 15 min starý
Do Česka ve středu večer přiletěl šéf americké diplomacie Antony Blinken. V Praze se zúčastní dvoudenního neformálního zasedání ministrů zahraničí členských států NATO. Hlavním tématem jejich jednání bude válka na Ukrajině a příprava na červencový summit aliance ve Washingtonu.

Experti hodnotí billboardy: ANO jako na hokeji, ztracení Piráti. Zaujal Turek

iDnes.cz - 1 hod 31 min starý
Kampaň před eurovolbami vrcholí, a ulice tak už tradičně zaplavily billboardy kandidujících stran a hnutí. Pro iDNES.cz je zhodnotil majitel reklamní agentury Robert Le Veneur a politolog Aleš Michal. „Eurovolby jsou extrémně obtížná disciplína. Musíte představit témata a lidi, o kterých běžný volič neví naprosto nic. A to vše ve čtyřech až osmi slovech,“ říká Le Veneur.

Místo Ševčíka povede Národohospodářskou fakultu VŠE Zubíková

Novinky.cz - 2 hod 5 min starý
Kandidátkou na děkanku Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze je Adéla Zubíková, ve středu ji zvolil akademický senát fakulty. Do funkce ji však ještě musí jmenovat rektor VŠE Petr Dvořák.

Ne znamená ne. Za znásilnění se bude považovat nesouhlasný pohlavní styk, potvrdil Senát

Novinky.cz - 2 hod 19 min starý
Znásilněním bude podle zákonodárců nově rozuměn nesouhlasný pohlavní styk, a nikoliv jen dosavadní silou vynucený. Princip „ne znamená ne“ bude posvěcen novelou trestního zákoníku, s níž ve středu souhlasilo 63 ze 68 přítomných členů Senátu. Předloha nyní poputuje k podpisu prezidenta Petra Pavla.

Za znásilnění se bude považovat nesouhlasný pohlavní styk

ČTK - České noviny - 2 hod 35 min starý
Praha - Za znásilnění bude nově považován nesouhlasný pohlavní styk, nejen silou vynucený. Přísnější vymezení podle principu, že "ne znamená ne", přinese novela trestního zákoníku, s níž...

Senát schválil redefinici znásilnění, potvrdil také zvýšení příspěvků na péči

iDnes.cz - 2 hod 43 min starý
Ne znamená ne. Senát potvrdil nový pohled na to, co je znásilnění, a schválil změnu jeho vymezení v trestním zákoníku ze silou vynuceného na nesouhlasný pohlavní styk. Pro změnu hlasovalo 63 ze 68 senátorů. Změnu ještě musí potvrdit prezident Petr Pavel.

Česko platí vraždy dětí, vykřikovali podporovatelé Palestiny před vládou

iDnes.cz - 3 hod 24 min starý
Na podporu Palestiny se ve středu v podvečer před Úřadem vlády ČR sešlo několik set lidí. Akci organizovalo hnutí Ne naším jménem!, které v dřívější tiskové zprávě uvedlo, že podporuje požadavek hlavního žalobce Mezinárodního trestního soudu v Haagu Karima Khana o vydání zatykače na představitele radikálního palestinského hnutí Hamás a státu Izrael, a to kvůli podezření ze spáchání zločinů proti lidskosti a z válečných zločinů.

Kloubní náhrada ano, komplexní pojištění ne, míní poslanci o nadstandardu

iDnes.cz - 3 hod 30 min starý
Nadstandardní zdravotní péči a její financování řeší politici i odborná veřejnost minimálně deset let. Podle členů sněmovního zdravotního výboru není Česko na řešení nadstandardní zdravotní péče připraveno, připojištění by ale mohlo řešit alespoň konkrétní lékařská ošetření. O komplexní péči zatím nemůže být podle nich řeč.

USA chtějí Moldavsku poskytnout další pomoc na energetiku či boj proti ruskému vlivu

Novinky.cz - 3 hod 31 min starý
Spojené státy chtějí Moldavsku poskytnout pomoc ve výši 135 milionů dolarů (přes tři miliardy korun) na zajištění energetické bezpečnosti a na boj proti ruským dezinformacím. V Kišiněvě to ve středu na tiskové konferenci s moldavskou prezidentkou Maiou Sanduovou oznámil šéf americké diplomacie Antony Blinken.

Ve Spolaně unikla kyselina sírová

Novinky.cz - 3 hod 33 min starý
V areálu chemického závodu Spolana v Neratovicích na Mělnicku unikla ve středu večer kyselina sírová. Hasiči kvůli havárii na provozu vyhlásili nejprve druhý stupeň poplachu, poté jej snížili na první stupeň.

Macron mluvil s Abbásem, vyzval ho k reformám pro dvoustátní řešení

ČTK - České noviny - 3 hod 39 min starý
Paříž - Systematické oddalování dvoustátního řešení a vzniku palestinského státu by mělo skončit, řekl dnes francouzský prezident Emmanuel Macron v telefonátu předsedovi palestinské samosprávy Mahmúdovi...

Kontrolujeme celou nárazníkovou zónu mezi Egyptem a Pásmem Gazy, oznámil Izrael

Novinky.cz - 3 hod 41 min starý
Izraelská armáda oznámila, že má operační kontrolu nad celou nárazníkovou zónou mezi Egyptem a Pásmem Gazy. Na většině území takzvaného Filadelfského koridoru, jak se 14kilometrové zóně také říká, má vojáky, informoval web The Times of Israel.

Hygienici začali sledovat vodu ke koupání. Lidé si ji mohou otestovat i sami

Novinky.cz - 3 hod 44 min starý
Krajské hygienické stanice začaly s kontrolou kvality vody na vodních plochách určených pro koupání. V pondělí kontrolovali vodu například na přehradě v Jablonci nad Nisou.

Skrytá kapitulace? Západ nás tiše tlačí k jednání s Rusy, tuší Kyjev

iDnes.cz - 3 hod 55 min starý
Nejsou to pouze poněkud unáhlená vyjádření Petra Pavla, ale také úniky z britské diplomacie naznačují, že západní spojenci Ukrajiny čím dál častěji mluví o mírových jednáních s Ruskem. Prvním krokem by mohla být červnová konference u Lucernského jezera. Rusko na ni není pozváno, ale dává najevo ochotu k příměří. Proč, když se mu nyní na bojišti daří?
Syndikovat obsah