Aktuální zpravodajství

Macron chce zavést evropskou minimální mzdu. Nebezpečný nesmysl, soudí ekonomové

Novinky.cz - 54 min 34 sek starý
Francouzský prezident Emmanuel Macron navrhuje zavedení jednotné minimální mzdy v EU. Pracovníci z chudších zemí by pak podle něj nemuseli odcházet za prací do ciziny. Ekonomové oslovení Novinkami to označili za nebezpečný nápad, který by těžce dopadl na Česko a další nové země. Zároveň ale nečekají, že by tato utopie mohla v EU projít.

Řidič s naloženým harvestorem nepřežil nehodu na Vodňansku

Novinky.cz - 55 min 33 sek starý
Dopravní nehodu u Vodňan na Strakonicku nepřežil ve středu ráno řidič nákladního auta. Vozidlo, které převáželo stroj na těžbu dřeva, začalo po havárii hořet. Silnici z Českých Budějovic do Vodňan policie uzavřela.

Létání bez pilotů? Sedm z deseti lidí je pro

Novinky.cz - 55 min 34 sek starý
Pokud trpíte strachem z létání, pak možná nebudete souhlasit se zmíněnými sedmi lidmi z deseti. Vyplývá to z průzkumu americké softwarové firmy Ansys mezi 22 tisíci lidmi, kdy sedmdesát procent dotázaných tvrdí, že by byli ochotni v určitém okamžiku svého života cestovat v samořízeném letadle, tedy bez pilota.

Poradna: Co dělat s neustále plačící dcerou

Novinky.cz - 56 min 34 sek starý
Pláč může být velmi silný komunikační prostředek, ale i způsob manipulace s rodiči k získání toho, po čem toužíme. Zároveň ale může být pláč signálem nedostatku uznání a zájmu. Orientovat se v tom může být pro rodiče mnohdy velmi složité.

Brutal Assault nabídne Anthrax i Monster Magnet

Novinky.cz - 59 min 34 sek starý
Festival Brutal Assualt se od mnoha dalších liší. Nestaví na jednom či dvou velkých headlinerech, ale snaží se nabídnout vyrovnaný repertoár po všechny dny od 7. do 10. srpna. Nadále se také snaží postihnout celé spektrum žánrů tvrdé hudby od thrashe a deathu až po hard core i experimenty, kdy se metal spojuje s dalšími žánry. Pořadatelům to vychází, proto mají prodáno 88 procent vstupenek.

Souboj o největší chladič pokračuje. Vyhrává Lexus

Novinky.cz - 1 hod 2 min starý
Některé automobilky se rozhodly, že ohromí svoje zákazníky monstrózností svých chladičů. Lexus ve faceliftu řady GX ukázal, že má hodně horké želízko v ohni. Tohle je maska, která už nebudí respekt, ale spíš strach.

Česko patří mezi největší šiřitele spamu na světě

Novinky.cz - 1 hod 28 min starý
Alarmující jsou výsledky analýzy bezpečnostních expertů ze společnosti Cisco Talos. Podle nejnovějších dat, která pojednávají o situaci na začátku letošního roku, totiž patří tuzemsko mezi největší šiřitele nevyžádané pošty na světě. Z Česka je odeslaný každý sto šedesátý spam na světě.

Golf musí být podle šéfa Volkswagenu představen do konce roku

Novinky.cz - 1 hod 46 min starý
Automobilka Volkswagen slovy svého generálního ředitele Herberta Diesse potvrzuje svůj plán představit novou generaci Golfu ještě letos. Automobilka je nyní ve fázi příprav na sériovou výrobu a Diess slíbil, že se první kusy dostanou k zákazníkům v letošním roce.

Nic pro arachnofoby: Obří pavouk snědl celého vakoplcha

Novinky.cz - 1 hod 52 min starý
Děsivý, ale zároveň fascinující zážitek zaznamenali australští manželé, když vešli do chaty v tasmánském národním parku Mount Field. V přímém přenosu totiž mohli vidět, jak velký pavouk polyká celého vačnatce. To, co viděli, pohotově vyfotografovali.

Byznys, nebo zábava? Tryskáč šéfa Rosněfti často míří na Maledivy a Mallorku

Novinky.cz - 2 hod 8 min starý
Letadlo ruské státní ropné firmy Rosněfť v posledních letech nejméně třináctkrát mířilo na Mallorku, Ibizu, Sardinii či Maledivy v době, kdy tam šéf Igor Sečin nebo jeho blízcí trávili dovolenou. Upozornila na to agentura Reuters.

Nová alba: Madonna, Bruce Springsteen a Karel Gott

Novinky.cz - 2 hod 38 min starý
Jedno velké jméno vedle druhého. Tak lze charakterizovat to, co se v posledních dnech dělo na trhu s novými alby. Přihlásili se takto Madonna, Bruce Springsteen, dvěma výběry Karel Gott a třeba i britská kapela Bastille.

Vyšetřovatelé oznámí nová zjištění o sestřelu MH17, do médií unikla jména

iDnes.cz - 2 hod 48 min starý
Skupina mezinárodních vyšetřovatelů oznámí nová zjištění ohledně tragické zkázy malajsijského letounu sestřeleného nad východní Ukrajinou. Nevylučuje se ani zahájení prvních trestních stíhání. V médiích se v úterý objevily spekulace, že mezi podezřelými se může objevit Sergej Mučkajev, Sergej Dubinskij a Oleg Pulatov. Let MH17 z Amsterodamu do Kuala Lumpuru sestřelila 17. července 2014 nad Donbasem raketa Buk.

Základem bytu pro mladý bezdětný pár se stala kombinace černé a bílé

Novinky.cz - 3 hod 7 min starý
Tým studia Flat White zůstal věrný barvám a materiálům, které v jejich interiérech dominují. A přesto ani tento interiér není stejný. Každý projekt je jedinečný, vzniká s jedinečnými klienty a za jedinečných okolností.

Řada nedělních spojů do Prahy je vyprodaná, dopravci je posílí

ČTK - České noviny - 3 hod 28 min starý
Praha - Jízdenky v nedělních vlacích i autobusech ve směru do Prahy rychle mizí, některé spoje jsou už vyprodány. Dopravci proto budou spoje posilovat. Zda je vysoký zájem spojen s nedělní...

Srdeční arytmie postihuje stále víc lidí

Novinky.cz - 3 hod 35 min starý
Stále víc lidí trpí nějakou formou srdeční arytmie a počet diagnostikovaných srdečních arytmií dále výrazně narůstá.

Chtěla se mě zbavit, říká otčím souzený za znásilňování nezletilé dcery

iDnes.cz - 3 hod 35 min starý
Krajský soud v Hradci Králové začal v úterý projednávat případ Michala K., který podle žalobce opakovaně znásilnil nezletilou nevlastní dceru a pohlavně zneužil i její kamarádku. Obžalovaný vinu odmítl s vysvětlením, že se ho chce nevlastní dcera zbavit.

Při protestech v Kazachstánu bylo zatčeno na 4000 lidí

Novinky.cz - 4 hod 18 min starý
Přibližně 4000 lidí zadržela policie během protestů při prezidentských volbách, které se tento měsíc konaly v Kazachstánu. Počet zadržených demonstrantů upřesnil kazašský ministr vnitra. Erlan Turgumbajev současně uvedl, že skoro 700 osob bylo odsouzeno k několikadennímu vězení.

Žár, zpoždění, kolapsy i smrt. Cesta polským vlakem se změnila v horor

Novinky.cz - 4 hod 29 min starý
Polské státní železnice PKP se omluvily cestujícím z vlaku Gwarek (Horník) za „souběh nešťastných okolností“, které sobotní cestování z Katovic na jihu Polska do Slupsku na severu země přeměnily v horor. Během cesty, poznamenané vedrem a devítihodinovým zpožděním, zemřel jeden z cestujících, ostatní kolabovali.

Trump odstartoval kampaň za své znovuzvolení

Novinky.cz - 4 hod 49 min starý
Donald Trump oznámil na shromáždění svých přívrženců v Orlandu oficiálně svůj úmysl opět se ucházet o prezidentský úřad ve volbách v roce 2020. Před zhruba 20 tisíci jásajícími lidmi varoval před vítězstvím demokratů, napsala agentura DPA.
Syndikovat obsah