Aktuální zpravodajství

VIDEO: Motorkář v Mohelnici srazil policistku, hrozí mu 12 let vězení

iDnes.cz - 49 min 23 sek starý
Až dvanáct let vězení hrozí agresivnímu motorkáři, který ve čtvrtek dopoledne v Mohelnici na Šumpersku srazil mladou policistku, jež se ho chystala zastavit. Řidič nejenže neměl řidičský průkaz, ale také jel také na neregistrovaném motocyklu, navíc byl pod vlivem omamných látek. Žena jeho útok přežila, má povrchová poranění a léčí se doma.

Tisíce lidí na Tchaj-wanu volaly po referendu o nezávislosti na Číně

iDnes.cz - 56 min 23 sek starý
V ulicích tchajwanského hlavního města Tchaj-peje v sobotu protestovaly tisíce lidí. Lidé demonstrují proti tlaku Číny a požadují referendum o nezávislosti. Vztahy mezi Čínou a Tchaj-wanem jsou napjaté od roku 2016, kdy byla zvolena nová prezidentka Cchaj Jing-wen.

Horská služba v Jeseníkách slaví 70 let, prvními členy byli lesníci

iDnes.cz - 1 hod 12 min starý
Nemůžeme se sice pyšnit ledovci a ani v těch nejvyšších partiích vám nehrozí akutní horská nemoc z nedostatku kyslíku. To však neznamená, že v našich horách nemůže jít o život. Aby bylo podobných situací co nejméně, a když už, tak s dobrým koncem, o to se stará horská služba. V Jeseníkách letos slaví kulatých sedmdesát let činnosti.

Zdrogovaný motorkář na Šumpersku vjel přímo do policistky

Novinky.cz - 1 hod 16 min starý
Motorkář ve čtvrtek srazil a zranil v Mohelnici na Šumpersku policistku při výkonu služby, když se snažil vyhnout silniční kontrole. Byl agresivní a pod vlivem omamných a psychotropních látek. Policisté ho zadrželi bezprostředně po incidentu. Zraněná žena byla ošetřena v nemocnici a propuštěna do domácího léčení. Právu to v sobotu řekl vedoucí Územního odboru Policie ČR v Šumperk Libor Giesel.

Rozpačitý Konec masopustu v Divadle na Vinohradech

Novinky.cz - 1 hod 17 min starý
Hra básníka a dramatika Josefa Topola Konec masopustu se v posledních letech objevila na řadě domácích scén včetně pražského Národního divadla. V pátek 19. října ji ke stému výročí vzniku Československa uvedlo Divadlo na Vinohradech v režii Martina Františáka.

Největší měsíční kámen, který kdy šel do aukce, se vydražil za více než 13 miliónů

Novinky.cz - 1 hod 39 min starý
Ve čtvrtek večer získal zájemce z Vietnamu v aukci vzácný kámen pocházející z Měsíce, který se skládá z šesti kusů pasujících do sebe a váží celkem 5,4 kilogramu. Je považován za jeden z nejvzácnějších lunárních meteoritů, které byly nalezeny. Vydražen byl za 612 500 dolarů (13,7 miliónu korun).

O důvěru požádal širší vedení ČSSD také místopředseda Zimola

ČTK - České noviny - 1 hod 43 min starý
Praha - Vedle předsedy ČSSD Jana Hamáčka požádal na dnešním zasedání širšího stranického vedení v Hradci Králové o důvěru podle informací ČTK také první místopředseda strany...

Za špatné výsledky voleb může Poche. Zimola kritizoval spolustraníky jednoho po druhém

Novinky.cz - 1 hod 50 min starý
Místopředseda ČSSD Jiří Zimola v sobotu požádal své spolustraníky o důvěru. Na jednání širšího předsednictva vystoupil s projevem, v němž obhajoval požadované změny ve vládě a podle zdroje Práva kritikou nešetřil ani k jednotlivým členům strany.

Za střelbu na partnerku policie obvinila Albánce z pokusu o vraždu

Novinky.cz - 2 hod 2 min starý
Z pokusu o vraždu a nedovoleného ozbrojování policie obvinila 43letého kosovského Albánce, který ve čtvrtek večer v Rokycanech střelil do hlavy svoji o pět let mladší partnerku. Žena skončila ve vážném stavu v nemocnici. Police střelce o dvě hodiny později zadržela v Plzni. Podle policejní mluvčí Hany Kroftové hrozí cizinci až 18 let vězení.

Mafián chtěl popravit ženu před zraky syna, policisté navrhli vazbu

iDnes.cz - 2 hod 2 min starý
Policisté dopadli pachatele, který chladnokrevně střelil svou přítelkyni do hlavy. Podle zjištěných informací šlo o kosovského Albánce a drogového mafiána Alberta Aliu. Policisté předali státnímu zástupci návrh na vzetí do vazby. Hrůznému činu, jenž se stal ve čtvrtek večer v Rokycanech, přihlížel malý syn oběti. Sedmatřicetiletá žena utrpěla vážná poranění, v nemocnici stále bojuje o život.

Výdaje na platy zaměstnanců státu vzrostou až na 210 miliard

ČTK - České noviny - 2 hod 24 min starý
Praha - Výdaje na platy zaměstnanců státu by měly v příštím roce vzrůst proti letošnímu plánovanému objemu o 23,3 miliardy na 209,7 miliardy korun. Počet plánovaných míst se má zvýšit...

Indické dráhy a politici na sebe svalují zodpovědnost za neštěstí

ČTK - České noviny - 2 hod 26 min starý
Dillí - Představitelé indických drah a místní politici se vzájemně obviňují z odpovědnosti za páteční železniční neštěstí, které si podle nejnovějších údajů vyžádalo již...

Policie hledá muže, který na hřišti přemlouval dítě k procházce. Dívka ho natočila

Novinky.cz - 2 hod 46 min starý
Pražští kriminalisté pátrají po muži, který se v sobotu 13. října na dětském hřišti v Praze 9 pokoušel o navázání blízkého kontaktu s nezletilou dívkou. Událost se podle policie stala kolem 10:00 na dětském hřišti mezi ulicemi Travná a Manželů Dostálových v Kyjích. Informovala o tom pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Do povinné četby se dostává Harry Potter, ze seznamů mizí antické legendy

iDnes.cz - 2 hod 48 min starý
Zhruba třetina lidí u nás nikdy nečetla knihy, které jsou v doporučeném seznamu povinné literatury. Některé čtenáře navíc tituly na škole natolik otrávily, že se jim knížky zošklivily a nečtou vůbec. Vyplynulo to z průzkumu internetového knihkupectví Martinus.cz. I přesto však většina Čechů chce, aby povinná četba byla na školách dál.

Rozpusťte se, vyzve vedení ČSSD Zimolovu platformu. Ten stranu žádá o důvěru

Novinky.cz - 2 hod 52 min starý
Místopředseda ČSSD Jiří Zimola, který čelí kritice svých kolegů za to, že údajně podrývá jednotu strany, požádal v sobotu na jednání širšího vedení strana o důvěru. Stejný krok má v plánu i předseda strany Jan Hamáček. V partaji padají výzvy, aby Zimola ukončil fungování platformy Zachraňme ČSSD, kterou založil společně s bývalým jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem.

Rozpusťte se, vyzve vedení ČSSD Zimolovu platformu

Novinky.cz - 2 hod 52 min starý
Předseda ČSSD Jan Hamáček se v sobotu na jednání Ústředního výkonného výboru ČSSD chystá požádat o důvěru. Spekuluje se, že by stejný krok mohl učinit i první místopředseda soc. dem. Jiří Zimola, který čelí kritice svých kolegů za to, že údajně podrývá jednotu strany. V partaji padají výzvy, aby ukončil fungování platformy Zachraňme ČSSD, kterou založil společně s bývalým jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem.

Pozor na řidičák. BMW M760Li dá 200 km/h za 12 sekund

Novinky.cz - 3 hod 21 min starý
Už za rychlost 180 km/h můžete na kterékoliv veřejné silnici v České republice přijít o řidičské oprávnění. Takové číslo se na digitálním tachometru dvanáctiválcové řady 7, kterou máme zrovna v redakčním testu, přitom ani nerozsvítí - ještě tehdy vůz zrychluje tak mocně, že displej pro lepší čitelnost přeskakuje čísla.

Severoafrické státy se bouří proti EU. Nechtějí centra pro migranty

iDnes.cz - 3 hod 23 min starý
Severoafrické státy odmítají plán Evropské unie na zřízení tzv. vyloďovacích platforem na jejich území. Do těch by měli být převáženi migranti zachránění na moři. Představitelé státu EU se na tomto plánu dohodli na summitu o migraci na konci června.

Návrh na odvolání Filipa z vedení KSČM po debaklu ve volbách neprošel

iDnes.cz - 3 hod 23 min starý
Předseda KSČM Vojtěch Filip ustál na sobotním uzavřeném jednání vedení komunistické strany pokus o odvolání. Podle informací iDNES.cz nyní komunisté řeší, jak došlo k úniku informací z jednání. Nespokojenci v KSČM přišli na jednání s tím, že současné vedení nedokázalo zabránit propadu strany.
Syndikovat obsah