Aktuální zpravodajství

Medvědice z Beskyd a medvěd ze Vsetínska je totéž zvíře, potvrdil test DNA

Novinky.cz - 1 hod 4 min starý
Medvědice, kterou počátkem dubna odborníci odchytili v Beskydech, je tímtéž zvířetem, které se loni na podzim pohybovalo na Vsetínsku. Potvrdila to analýza DNA. Medvědice, která se po „návštěvě” Hukvald vrátila zpět do oblasti Beskyd, urazila za poslední dva týdny minimálně 132 kilometrů.

Majerovou, která opustila klub ODS, odvolali poslanci z výborů Sněmovny

iDnes.cz - 1 hod 4 min starý
Poslankyni Zuzanu Majerovou Zahradníkovou, která opustila klub ODS poté, co se postavila za Václava Klause mladšího, odvolali v pátek poslanci ze školského a ze zahraničního výboru. Do školského výboru za ni klub ODS nominoval Bohuslava Svobodu a do zahraničního Marka Bendu.

Spoilerů není nikdy dost? Upravený Nissan GT-R za nimi skoro nepoznáte

Novinky.cz - 1 hod 7 min starý
Ohromná přítlačná křídla na autech už dnes asi nikoho nepřekvapí. Jenže jen do té doby, dokud neuvidí dílo firmy Franco Scribante Racing. To má tolik přítlačných křídel, že Nissan GT-R za nimi skoro není vidět.

Cestovali na operaci do Německa. Obsluha pumpy na D6 jim sebrala půl milionu

Novinky.cz - 1 hod 12 min starý
Téměř půl milionu korun odcizila podle Celní správy zaměstnankyně jedné čerpací stanice na dálnici D6 dvojici cizinců z Ázerbájdžánu, kteří cestovali na operaci do Německa. Peníze měla obsluha vzít poté, co jí zákaznice pumpy odevzdala nalezenou tašku.

Vůdce atentátníků ze Srí Lanky je mrtev. Pátrá se po 140 lidech napojených na IS

Novinky.cz - 1 hod 22 min starý
Zahrán Haším, hlava radikální organizace Národní Tauhíd Džamáate (NTJ), kterou srílanské úřady podezírají ze spáchání velikonočních útoků, je po smrti. Zahynul při sebevražedném atentátu v hotelu Shangri-La, oznámil v pátek srílanský prezident Maithripala Sirisena s odkazem na informace tajných služeb. Policie ale nadále pátrá po 140 lidech kvůli vazbám na Islámský stát.

V New Yorku mají titěrné muzeum v nákladním výtahu

Novinky.cz - 1 hod 23 min starý
Jedno z nejmenších muzeí na světě mají v New Yorku. Ukrývá se za neoznačenými dveřmi v nákladním výtahu o rozloze něco málo přes 3 metry čtvereční. Takzvané Mmuseumm funguje už od roku 2012 a expozici pravidelně obměňuje, vystavuje zdánlivě všední objekty z celého světa, píše agentura Reuters.

KOMENTÁŘ: Záhadné analýzy Marie Benešové - Jiří Pehe

Novinky.cz - 1 hod 28 min starý
Marie Benešová, která v čele ministerstva spravedlnosti vystřídá Jana Kněžínka, je vysloveně analytický typ. Když prezident Zeman nedávno potřeboval podpořit svoje tvrzení, že si v Česku lze objednat trestní stíhání, vypracovala analýzu, podle níž to možné je.

Viděl vrahy vláčet oběť za autem. Považoval to za trik

Novinky.cz - 1 hod 28 min starý
Výpověď očitého svědka je podle informací Práva klíčovým důkazem státního zástupce v případu brutální vraždy Tomáše P. z Aše z roku 2008, ze které loni v červnu obvinili vyšetřovatelé bývalého policistu Martina N. a jeho komplice. Muž, který má v chystaném soudním procesu vystupovat v utajení, oba podezřelé údajně poznal.

Přes 200 lidí z univerzit v Los Angeles muselo do karantény kvůli spalničkám

Novinky.cz - 1 hod 42 min starý
V Los Angeles je více než 200 studentů a zaměstnanců dvou univerzit v karanténě kvůli spalničkám, které mohli dostat od svých kolegů. Problémy s nákazou postihly Kalifornskou univerzitu (UCLA) a Kalifornskou státní univerzitu. Jsou to lidé, kteří buď nebyli proti infekci očkováni, nebo nemohou prokázat, že jsou imunní.

Za hranicemi klasického krajinářství

Novinky.cz - 1 hod 44 min starý
V Galerii města Kolína je do 15. června k vidění výstava současného malíře Tomáše Honze Mytické krajiny. Autor patří k vyznavačům moderní krajinářské tvorby. Pracuje jak v plenéru, tak v ateliéru, a svým moderním pojetím překračuje klasický odkaz předminulého století.

Policie obvinila muže z vraždy kvůli požáru kotelny, při kterém uhořeli dva lidé

Novinky.cz - 1 hod 44 min starý
Policie obvinila 47letého muže z vraždy dvou lidí, kteří zemřeli při požáru bývalé kotelny v Kroměříži. Kotelna shořela na začátku dubna, škoda byla minimální. Zda se muži znali, policie neuvedla.

Cviky, které vám pomohou k výraznějším sexuálním prožitkům

Novinky.cz - 1 hod 46 min starý
Toužíte po intenzivnějším prožitku při milování? Pak vězte, že k tomu nemusíte mít žádné speciální erotické pomůcky či dovednosti partnera, ale stačí vám posílit svaly pánevního dna. Jednak díky tomu dosáhnete zpevnění poševní stěny, tedy i zúžení pochvy, a zároveň obnovíte nervová zakončení v oblasti poševního a análního vchodu. Vaše milování tak bude nejen intenzivnější a vzrušivější, ale také snáze dosáhnete vyvrcholení. Užitek z toho budou mít navíc i muži.

Na Českokrumlovsku shořela pila, škoda je několik desítek milionů

Novinky.cz - 1 hod 55 min starý
V Mirkovicích na Českokrumlovsku hořela v noci na pátek pila. Oheň zasáhl objekt, stroje i uskladněný materiál. Škoda činí podle odhadů desítky milionů korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči na místě likvidovali oheň od půlnoci přibližně do 6:00 a nyní požár dohašují.

Brazilský prezident se zděsil nad počtem amputovaných penisů v jeho zemi

iDnes.cz - 2 hod 2 min starý
Více než tisícovka mužů ročně kvůli amputaci přijde o penis. Je to hlavně kvůli špatným hygienickým podmínkám. Brazilský prezident je takto vysokým počtem případů šokován a vyzval vládu, aby tento problém řešila.

Zdařilý restart pražského nájemního bytu

Novinky.cz - 2 hod 10 min starý
Nájemní byt v pražském Karlíně navazuje na dům, jehož je součástí. Vstup do bytu je tak plynulým přechodem ze společného do soukromého prostoru. Jednoduché řešení využívá daností příslušného prostoru.

Irsko vyšetřuje Facebook kvůli uchovávání nezašifrovaných hesel

Novinky.cz - 2 hod 22 min starý
Irský úřad pro ochranu osobních údajů zahájil vyšetřování americké společnosti Facebook kvůli zjištěním, že na interním úložišti uchovávala hesla milionů uživatelů svých platforem v nezašifrované podobě. Informoval o tom web magazínu Politico, podle něhož bude zkoumání případu pravděpodobně trvat měsíce.

Nokia překvapila ztrátou, akcie propadly o deset procent

Novinky.cz - 2 hod 30 min starý
Finský dodavatel zařízení pro telekomunikační sítě Nokia se v prvním čtvrtletí nečekaně propadl do ztráty, která na provozní úrovni činila 59 milionů eur (1,5 miliardy Kč). Ve stejném období loni měla firma zisk 239 milionů eur. Důvodem propadu je zostření konkurenčního boje na trhu zařízení pro mobilní sítě páté generace (5G), kde rivalové snížili ceny, uvedla firma. Její akcie v reakci odepsaly ve čtvrtek asi deset procent.

Čína slibuje větší transparentnost ohledně nové Hedvábné stezky

ČTK - České noviny - 2 hod 38 min starý
Peking - Čínský prezident Si Ťin-pching v reakci na mezinárodní kritiku přislíbil více transparentnosti projektu takzvané nové Hedvábné stezky. Na začátek dvoudenního summitu věnovaného...

Na Českokrumlovsku v noci hořela pila, škody půjdou do desítek milionů

iDnes.cz - 2 hod 46 min starý
Třetí stupeň požárního poplachu vyhlásili ráno jihočeští hasiči. Důvodem byl požár pily v Mirkovicích na Českokrumlovsku. Na místě zasahovalo přes padesát hasičů s jedenácti cisternami.

Transparency International podala trestní oznámení na Mynáře kvůli stavbě penzionu

Novinky.cz - 2 hod 53 min starý
Nevládní organizace Transparency International (TI) podala trestní oznámení na prezidentova kancléře Vratislava Mynáře kvůli údajnému podvodu s dotacemi za 32 milionů korun na stavbu penzionu. TI to uvedla v pátek v tiskové zprávě.
Syndikovat obsah