Aktuální zpravodajství

Z Pásma Gazy jsou hlášeny těžké boje

Novinky.cz - 34 min 26 sek starý
Z Pásma Gazy byly v noci na sobotu hlášeny těžké boje. Zaměřují se na oblast měst Gaza na severu a Chán Júnis na jihu tohoto úzkého pobřežního pásma, informoval server deníku The Times of Israel. Agentura Reuters s odvoláním na Damašek zase napsala, že Izrael zaútočil také na cíle v Sýrii.

Neurolog Filip Růžička: Náš život je náš mozek ukrytý ve tmě, v našich hlavách

Novinky.cz - 35 min 2 sek starý
Vděk. Tak se jmenuje nové představení pražského divadla Viola. Úsměvný i dojemný příběh Michelle, pro níž se řeč stává bludištěm, je dalším umělecký kusem, jenž zachycuje životy pacientů a jejich blízkých, kteří řeší nějakou neurologickou nemoc. Odborné rady poskytl tvůrcům tentokrát lékař Filip Růžička.

Sníh a led ochromily dopravu v Mnichově, lidé spí ve vlacích

Novinky.cz - 40 min 52 sek starý
Sníh a led ochromily v noci na dnešek veřejnou dopravu v Mnichově. Nejezdí vlaky, autobusy ani tramvaje, uvedla agentura DPA. Část cestujících v Mnichově a také v Ulmu v Bádensku-Württembersku byla nucena přenocovat ve vlacích. Problémy hlásí i další oblasti na jihu Německa.

Smishing terorizuje uživatele v Česku

Novinky.cz - 59 min 2 sek starý
Na podvodné odkazy jsme si již dávno zvykli v nevyžádaných e-mailech, stále častěji se ale šíří také prostřednictvím SMS zpráv. Obzvláště před Vánocemi jede tzv. smishing v Česku na plné obrátky. V posledních týdnech se počet podvodných SMS zasílaných do mobilů českých uživatelů zvýšil v porovnání s letními měsíci na pětinásobek.

Pražští policisté mají novou zbraň proti davům, vodní stříkačku na tatrováckém podvozku

Novinky.cz - 1 hod 9 min starý
Policie zahájila obměnu stárnoucího vozového parku vodních stříkačů, které používá například pro rozhánění demonstrantů a davů. První z nových speciálů na tatrováckém podvozku bude sloužit u pražské Speciální pořádkové jednotky.

České „bizony“ nejspíš snědli nimrodi, domorodci a Poláci

Novinky.cz - 1 hod 41 min starý
Padne-li v podkrkonošském Hajnicku u Trutnova otázka na osud početného zdivočelého stáda hovězího skotu, jež se tu potulovalo a jemuž se přezdívalo čeští bizoni, následuje lapidární odpověď: Dávno sežráno. A nejspíš nejde jen o vtip. O stádu není už nějaký čas slyšet, likvidaci zvířat však nikdo veterinářům nehlásil, jak by měl.

I nesmiřitelní protivníci se někdy stanou přáteli, řešení palestinského problému existuje, říká bývalý agent Mosadu

Novinky.cz - 2 hod 11 min starý
Někdejší operativec izraelské tajné služby Mosad, spisovatel a novinář Gad Šimron (73) přijel do Prahy na křest českého vydání knihy Poprava kata z Rigy, jejíž je spoluautorem. Při této příležitosti poskytl Novinkám obsáhlý rozhovor, v němž vyjádřil své názory na možný vývoj izraelsko-palestinského konfliktu, vysvětlil, proč největší zátěží Státu Izrael je podle něj v současnosti premiér Netanjahu, a zavzpomínal na doby, kdy se účastnil unikátní operace přesunu etiopských Židů do Izraele. I nepřátelé na život a na smrt se podle něj časem mohou stát přáteli, řekl s tím, že věří, že řešení izraelsko-palestinského problému se nakonec najde.

Jaké pohádky budou v televizi na Štědrý den 2023

Novinky.cz - 2 hod 39 min starý
Čas klidu, míru a rodinné pohody. Součástí vánoční tradice v českých rodinách je i společné sledování televize a prožívání nestárnoucích pohádek. Štědrovečerní večeři někdy plánujeme tak, abychom po ní zasedli ke stromečku, rozdali dárky a stihli hlavní pohádku. I o Vánocích 2023 bude televiznímu programu kralovat množství oblíbených pohádek a klasických filmů. Přinášíme televizní nabídku pro všechny tři vánoční svátky.

Začátek meteorologické zimy, jaký jsme dlouho nezažili, píše ČHMÚ

Novinky.cz - 2 hod 41 min starý
V sobotu se raději jízdě autem vyhněte, nabádají meteorologové z českého hydrometeorologického ústavu v souvislosti s přívaly sněhu. Největší komplikace lze podle nich čekat v sobotu v odpoledních hodinách na Českomoravské vrchovině a na Moravě a ve Slezsku.

Z Pásma Gazy jsou hlášeny těžké boje, a to i z jihu oblasti

ČTK - České noviny - 2 hod 45 min starý
Gaza - Z Pásma Gazy jsou v noci na dnešek hlášeny těžké boje. Zaměřují se na oblast měst Gaza na severu a Chán Júnis na jihu tohoto úzkého pobřežního pásma, informoval server deníku The Times of Israel....

Sníh a led ochromily dopravu v Mnichově, lidé spí ve vlacích

ČTK - České noviny - 3 hod 2 min starý
Mnichov - Sníh a led ochromily v noci na dnešek veřejnou dopravu v Mnichově. Nejezdí vlaky, autobusy ani tramvaje, uvedla agentura DPA. Část cestujících v Mnichově a také v Ulmu v Bádensku-Württembersku...

Při divoké honičce muž z Olomoucka opakovaně naboural policejní auto, vyřadil ho z provozu

Novinky.cz - 6 hod 38 min starý
Přímo do vězení putoval ve čtvrtek v noci muž (31) z Olomoucka, který se vyhýbal výkonu trestu. Policisté jej zadrželi po divoké honičce, když se jim snažil ujet autem. Opakovaně přitom naboural policejní vůz a na závěr prorazil vjezdovou bránu rodinného domu. Ve svém vozidle měl drogy, navíc má zákaz řízení motorových vozidel.

Na hory letadlem. Čechů letos vyrazí za zimou více, láká je i lyžařská exotika

iDnes.cz - 7 hod 11 min starý
Zimní dovolenou na horách letos hodlá strávit 28 procent Čechů. Vyplývá to z průzkumu ERV Evropské pojišťovny, přičemž loni jich bylo o pět procentních bodů méně. Zato jen málokdo doufá, že na pobytu letos ušetří, přičemž v minulém roce takových lidí byla pětina.

Fiala slíbil, co nemohl splnit. Vyšší platy nemá kdo lékařům zaplatit

iDnes.cz - 7 hod 11 min starý
Premiér Petr Fiala se pochválil, že dokázal pár hodin před krizí zažehnat protest v nemocnicích, kde odmítli lékaři od 1. prosince sloužit přesčasy. Slíbil, že na platy dostanou v příštím roce navíc 9,8 miliardy korun. A že to zaplatí zdravotní pojišťovny.

Proč se v Číně nevyplácí smažit rýži s vejci. Influencer urazil syna Mao Ce-tunga

iDnes.cz - 7 hod 11 min starý
Smažená rýže s vejcem je lehké a chutné jídlo a také velice jednoduché na přípravu. Není proto divu, že mezi Číňany je v nejrůznějších obměnách velice oblíbené – mají je na talíři dnes a denně. Ovšem časy se rychle mění a je třeba sledovat „trendy“, aby se člověk nespálil.

Amerika objevila pivní pěnu. Stále víc konzumentů vyhledává tradiční čepování

iDnes.cz - 7 hod 11 min starý
Pivo s pěnou má Evropě staletou tradicí, ovšem na americkém trhu se tento fenomén rozšířil teprve nedávno. Z marginálního trendu pro pár fajnšmekrů se postupně stala přílivová vlna pěny, která doslova spláchla takřka celé Spojené státy. Stále více zvědavých pivařů tak hodilo za hlavu trpkou zkušenost s typickým americkým čepovaným pivem a přišlo na chuť evropské variantě.

V Praze přistálo letadlo s problémem na pneumatice. Dosedlo za dozoru hasičů

iDnes.cz - Pá, 01/12/2023 - 23:39
Na Letišti Václava Havla Praha v pátek přistálo letadlo, které nahlásilo komplikace s tlakem v pneumatikách. Kvůli hrozícím komplikacím se aktivovaly záchranné složky. Nakonec stroj přistál bez komplikací.

Izrael chce po válce v Gaze nárazníkovou zónu. Už to sdělil arabským sousedům

Novinky.cz - Pá, 01/12/2023 - 23:19
Izrael chce v Pásmu Gazy po skončení války s teroristickým hnutím Hamás vytvořit nárazníkovou zónu, která by zabránila budoucím útokům. O svém plánu již informoval své sousedy, Egypt a Jordánsko, i Spojené arabské emiráty (SAE), s nimiž v roce 2020 normalizoval vztahy, sdělila agentura Reuters.

V Česku nasněžilo, přibylo nehod. Auta končila mimo vozovku, jedno v rybníku

iDnes.cz - Pá, 01/12/2023 - 23:03
Silné sněžení komplikuje dopravu v celém Česku. Problémy jsou na silnicích i železnicích. Na jihu Čech a Vysočině napadne do neděle podle meteorologů až 40 cm nového sněhu. Varují před tvorbou sněhových jazyků, na horách se mohou objevit i závěje.

ČEZ se stahuje z Turecka a Balkánu, cílí na obnovitelné zdroje v západní Evropě

iDnes.cz - Pá, 01/12/2023 - 22:38
Polostátní energetická skupina ČEZ dokončila prodej svého padesátiprocentního podílu v turecké společnosti Akcez Enerji tureckému investorovi Torunlar Group. Jde o další krok společnosti v přesunu zájmu od balkánských zemí směrem k západní a střední Evropě.
Syndikovat obsah