Aktuální zpravodajství

Kampaň na podporu Zemana se stala terčem vtipálků

Novinky.cz - 11 min 3 sek starý
Kampaň, kterou rozjeli příznivci prezidenta Miloše Zemana před druhým kolem voleb hlavy státu, se kvůli své kontroverznosti a negativnímu ladění okamžitě stala terčem vtipů a předělávek.

Rusové prý už tolik nepijí

Novinky.cz - 21 min 4 sek starý
Spotřeba alkoholu v Rusku za posledních pět let prudce klesla, tvrdí tamní ministerstvo zdravotnictví. „Podařilo se nám snížit konzumaci alkoholických nápojů na hlavu o 80 procent,“ řekla šéfka resortu Veronika Skvorcovová. Za stejné období se podle ní také o 40 procent zvýšil počet aktivně sportujících Rusů a o 22 procent se snížilo množství kuřáků.

A kněží se ženili a ženili

Novinky.cz - 31 min 4 sek starý
Ve středu 22. ledna 1919 navštívila T. G. Masaryka delegace Jednoty katolického duchovenstva v Československu. Byl to spolek českých kněží usilujících o reformu katolicismu – ovšem reformu po staletích vpravdě revoluční. Nechtěli nic menšího, kromě dalších věcí, než zrušit celibát.

Účty u více bank nově obslouží jedna aplikace

Novinky.cz - 41 min 3 sek starý
Klienti bank budou mít nově možnost spravovat své platební účty, které mají u různých peněžních ústavů, prostřednictvím jen jedné mobilní nebo internetové aplikace. V sobotu 13. ledna totiž nabyl účinnosti nový zákon o platebním styku, který zavedl do českého práva evropskou směrnici PSD2.

Kamery na severozápadě Číny zachytily vzácnou kočkovitou šelmu

Novinky.cz - 1 hod 11 min starý
Kamery v divočině poblíž čínského města Urumči, ležícího v Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang, zachytily vzácné záběry irbisa horského, též známého pod jménem levhart sněžný.

Duely na vlně emocí. Jak budou vypadat diskuse Zemana s Drahošem?

iDnes.cz - 4 hod 1 min starý
Finalisté druhého kola prezidentské volby – Miloš Zeman a Jiří Drahoš – se chystají na televizní duely. Současná hlava státu přijala nabídku čtyř televizních stanic. MF DNES se od odborníků na komunikaci snažila zjistit, na co se lze těšit. Jak mohou vypadat jejich diskuse, na které oba sázejí?

Ozbrojenci zaútočili na hotel v Kábulu

Novinky.cz - Ne, 21/01/2018 - 00:03
Nejméně čtyři ozbrojenci v sobotu zaútočili na hotel Intercontinental v Kábulu. Zastavit se je snaží speciální jednotky, které již nejméně jednoho z útočníků zabily, uvedl s odvoláním na afghánské ministerstvo vnitra zpravodajský server BBC. Mluvčí ministerstva vnitra uvedl, že několik lidí zřejmě zemřelo a nejméně šest je zraněných.

Čechova nezabila tuberkulóza, zjistili britští biochemici

Novinky.cz - So, 20/01/2018 - 23:16
Okamžik smrti velkého dramatika a spisovatele Antona Pavloviče Čechova nezapomenutelně zachytily vzpomínky jeho ženy, herečky Olgy Knipperové. Čtyřiačtyřicetiletý umělec, od mládí sužovaný tuberkulózou, se marně pokoušel oddálit nevyhnutelný konec léčbou v jihoněmeckých lázních Badenweile. Podle nových zjištění však na tuberkulózu zřejmě nezemřel.

Turecko zahájilo pozemní operaci v Sýrii, Rusko je znepokojeno

ČTK - České noviny - So, 20/01/2018 - 23:00
Ankara - Turecká armáda dnes v severosyrském Afrínu, který ovládají kurdské milice YPG, zahájila pozemní operaci. Řekl to prezident Recep Tayyip Erdogan. Premiér Binali Yildrim pak oznámil,...

Předsedou Zelených se stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4

iDnes.cz - So, 20/01/2018 - 22:51
Předsedou Zelených se v sobotu stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4. Většinu získal už v prvním kole volby. Měl dva protikandidáty, radního Prahy 7 Františka Voseckého a horolezce a učitele Jana Šlechtu. Ve straně je od roku 2003. Povoláním je biolog a vysokoškolský pedagog.

Turecko zahájilo v syrském Afrínu pozemní operaci, prohlásil Erdogan

iDnes.cz - So, 20/01/2018 - 22:48
Turecká armáda v sobotu v severosyrském Afrínu, který ovládají kurdské milice YPG, de facto zahájila pozemní operaci. Řekl to turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Syrská diplomacie akci označila za agresi. V Afrínu zahynulo šest civilistů a tři bojovníci.

Cesty do regionů mají dle Drahoše smysl, TV debaty nepřeceňuje

ČTK - České noviny - So, 20/01/2018 - 22:33
U. Hradiště - Cesty do regionů zatím dopadly podle kandidáta na prezidenta Jiřího Drahoše nad očekávání, podle něj mají smysl. Televizní debaty Drahoš nepřeceňuje, řekl dnes prezidentský...

Zelené povede Štěpánek

Novinky.cz - So, 20/01/2018 - 22:08
Novým předsedou Strany zelených se v sobotu stal starosta Prahy 4 Petr Štěpánek. Na sjezdu strany v České Třebové získal většinu už v prvním kole volby. V čele politického uskupení střídá Matěje Stropnického, který rezignoval po neúspěchu strany ve volbách.

Při požáru hotelu v centru Prahy zemřeli dva lidé, další jsou v nemocnicích

iDnes.cz - So, 20/01/2018 - 21:57
V hotelu v pražské Náplavní ulici vypukl v sobotu po 18. hodině požár. Dva lidé zemřeli, několik dalších je zraněno. Někteří velmi vážně. Záchranná služba aktivovala traumaplán. Plameny se podařilo asi po hodině uhasit, vyšetřovatelé nyní uvnitř hotelu pátrají po příčině požáru.

Izraelští rabíni se inspirují Anne Frankovou, velí k ukrývání migrantů

iDnes.cz - So, 20/01/2018 - 21:06
Skupina izraelských rabínů v čele se sestrou slavné americké komičky Sarah Silvermanové vytáhla do boje proti vyhoštění migrantů ze subsaharské Afriky. V rámci kampaně inspirované životními osudy Anne Frankové apelují na občany, aby běžence schovávali u sebe doma. Argumentují tím, že lidem na útěku hrozí v jejich rodných zemí smrt.

Kritici vedení ČSSD potvrdili, že chtějí volit předsedu přímo

ČTK - České noviny - So, 20/01/2018 - 20:48
Tábor - Kritici současného vedení ČSSD zastoupení v nedávno vzniklé stranické platformě dnes v Táboře potvrdili, že na únorovém mimořádném sjezdu strany v Hradci Králové navrhnou...

Trump žádá odblokování peněz pro vládu, pak bude jednat o migraci

ČTK - České noviny - So, 20/01/2018 - 20:41
Washington - Americký prezident Donald Trump nezačne jednat o migraci dřív, než demokraté odblokují peníze pro vládu a umožní jí fungovat. Uvedla to dnes mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová....

Katastrofa ČSSD mě zasáhla, napsal prezident Zeman. Hašek mluvil o puči

iDnes.cz - So, 20/01/2018 - 20:32
Prezident Miloš Zeman se týden před druhým kolem volby na Hrad vložil do situace v ČSSD. Podpořil platformu Zachraňme ČSSD, která se sešla v Táboře. „Nejsem lhostejný. Se vší vážností říkám, že mne katastrofa sociální demokracie zasáhla. Jako bývalého předsedu, který tuto politickou stranu dovedl do Strakovy akademie,“ napsal jí Zeman.

Rodině po Vánocích shořel dům. Pomáhá jí teď celý Rychvald

iDnes.cz - So, 20/01/2018 - 19:58
Ještě na Štědrý den se u rodiny Řeřichových sešli sousedé z ulice, aby si popřáli hezké svátky. O čtyři dny později sežehly dům na ulici Lesnické v Rychvaldu plameny. Proč, to se zatím neví, příčinu vzniku požáru v současnosti objasňují hasičští vyšetřovatelé. Rodině teď spousta lidí pomáhá vstát na nohy.

Požár hotelu v Praze: dva mrtví, devět zraněných - videozáznam

ČTK - České noviny - So, 20/01/2018 - 19:52
Praha - Při požáru hotelu Eurostars David v Náplavní ulici na Novém Městě dnes zemřeli dva lidé. Devět lidí se zranilo, z toho pět těžce, tři z nich museli lékaři oživovat. Jeden...
Syndikovat obsah