Aktuální zpravodajství

Vláda představí detailnější plán stavby nového jaderného bloku

ČTK - České noviny - 1 hod 13 min starý
Praha - Zástupci české vlády na dnešním zasedání vládního výboru pro jadernou energetiku představí jeho dalším členům detailnější plán stavby nového jaderného bloku v Jaderné...

Zuzana chtěla jen hlasovat na Facebooku. Hacker díky ní ukradl desetitisíce

iDnes.cz - 1 hod 21 min starý
Časy, kdy vrcholem schopností digitálních zločinců byl špatnou češtinou napsaný vyděračský e-mail, už jsou dávno pryč. Doba pokročila a nebezpečí na internetu hrozí každému bez ohledu na věk. Dokonce natolik, že podle statistiky je daleko pravděpodobnější, že průměrného Čecha okradou na internetu, než že mu třeba odcizí kolo.

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

iDnes.cz - 1 hod 21 min starý
„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se stále vzpamatovává. „Změna režimu po roce 1989 vedla k totální destrukci činnosti celého města,“ říká jeho starosta Petr Pípal.

Odbornice: Nenechte kapesné virtuálně běhat a pošlete děti na nákup

iDnes.cz - 1 hod 21 min starý
Finanční znalosti Čechů jsou průměrné. Index finanční gramotnosti, který každoročně měří Česká bankovní asociace (ČBA), letos dosáhl jen 57 %. Jak jsou na tom naše děti? Kdy s nimi začít mluvit o penězích a kdo by to měl dělat? Na naše otázky odpovídala gestorka finančního vzdělávání ČBA Helena Brychová.

I my jsme invalidé. Nižší jízdné chtějí tisíce duševně nemocných a sklerotiků

iDnes.cz - 1 hod 21 min starý
Studenti, senioři i lidé s průkazem ZTP jezdí za čtvrtinu. Jsou ale lidé pobírající invalidní důchod, kteří na průkaz ZTP nedosáhnou a jsou nuceni platit plné jízdné. To je pro ně překážka, protože peněz se jim většinou nedostává. V budoucnu by se to mohlo změnit, připustil premiér Andrej Babiš. Zatím však o tom mluví jen on.

Proč bojovat s genderovými stereotypy? V Rozstřelu odpoví psycholog Procházka

iDnes.cz - St, 13/11/2019 - 00:20
Před několika dny se v Praze uskutečnila největší evropská konference LGBT aktivistů. Hlavním tématem bylo prosazování rovného přístupu k sexuálním menšinám v Česku i v Evropské unii. Hostem úterního Rozstřelu bude psycholog a rodinný poradce Jiří Procházka, který je jedním z předních členů spolku PROUD, jenž konferenci pořádá.

Člověk v tísni je nežádoucí, ohlásilo Rusko. Organizace zastaví tamní aktivity

iDnes.cz - Út, 12/11/2019 - 23:44
Rusko zařadilo českou humanitární organizaci Člověk v tísni na seznam nežádoucích organizací. Člověk v tísni se stal devatenáctou zahraniční či mezinárodní organizací, jejíž působení bylo v Rusku zakázáno. Rusům, kteří s organizacemi zařazenými na seznam spolupracují, může hrozit až šestileté vězení.

Ze společnosti se vytratila solidarita a humanismus, myslí si Rychetský

iDnes.cz - Út, 12/11/2019 - 23:22
Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský se domnívá, že ze společnosti zmizely základní zásady, jako je solidarita a humanismus. Podle něho jsou z nich téměř sprostá slova. Prohlásil to v pořadu Fokus Václava Moravce na téma Boj za pravdu, v němž dále vystoupila mimo jiné slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

Šálek dobré brazilské kávy je Evropanům libo. A také vietnamské.

Novinky.cz - Út, 12/11/2019 - 22:22
Loni se do osmadvaceti zemí Evropské unie dovezly více než tři miliony tun kávy, o dvanáct procent víc než před deseti lety. Její hodnota dosáhla 7,8 miliardy eur (199 miliard korun). Většina pocházela ze dvou zemí, z Brazílie a Vietnamu, vyplývá z dat Eurostatu.

Americký libertarián v Chile střílel do davu. Rovnou do srdce, radil dřív

iDnes.cz - Út, 12/11/2019 - 21:48
Chilany, kteří v posledních týdnech protestují v ulicích, o víkendu pobouřil americký ekonom John Cobin. Ten při prodírání se davem vystoupil ze svého auta a začal střílet do demonstrantů. Argumentuje tím, že mu šlo o život. Naštvaný fanoušek volného trhu a chilského diktátora Augusta Pinocheta však násilím vyhrožoval už dříve.

Kniha Startky bez filtru a pivo do džbánku slibuje retro příběhy, autorkou je Jana Klimešová

Novinky.cz - Út, 12/11/2019 - 21:42
Ke třicátému výročí Sametové revoluce vychází kniha Startky bez filtru a pivo do džbánku. Autorkou je Jana Klimešová, která žije v Irsku. Tato dvougenerační retro kniha vypráví příběh, který mnozí jistě zažili. Knihu vydává nakladatelství Petrklíč.

Prostatu nepřečůráš! Důležité jsou správné informace, říkají organizace bojující proti rakovině

Novinky.cz - Út, 12/11/2019 - 21:12
Listopad je pravidelně zasvěcený mužskému zdraví. Za veselým knírkem projektu Movember nadačního fondu Muži proti rakovině se ale skrývá vážná věc – osvěta v oblasti rakoviny varlat a prostaty. Na tu se zaměřuje pomáhá projekt Prostatu nepřečůráš Dialogu Jessenius, Asociace muži sobě a STK pro chlapy.

Uber čelí bojkotu, jeho ředitel označil vraždu novináře Chášukdžího za „chybu“

iDnes.cz - Út, 12/11/2019 - 21:10
Výkonný ředitel Uberu Dara Khosrowshahi čelí kritice veřejnosti. Označil totiž vraždu novináře Džamála Chášukdžího za nedopatření. Podle uživatelů sociální sítě Twitter se tak snaží za každou cenu udržet dobré vztahy s předním akcionářem společnosti – saúdskoarabským investičním fondem.

Islandským vulkánem hýbou stovky otřesů. Pokud ho vzbudí, bude nad Evropou zle

Novinky.cz - Út, 12/11/2019 - 21:03
Okolím islandské sopky Askja v uplynulých několika dnech otřáslo více než 600 zemětřesení a odborníci podle serveru Severe-Weather.eu varují, že by se mohl vulkán po desítkách let nečinnosti opět probrat k životu. To by mohlo paralyzovat leteckou přepravu nad Evropou podobně jako k tomu došlo v roce 2010 po výbuchu jiné islandské sopky Eyjafjallajökull. Ta tehdy začala soptit a způsobila totální dopravní chaos.

Češi jsou hrdý národ. Svého občanství si považují nejvíce za 14 let

iDnes.cz - Út, 12/11/2019 - 20:47
Hrdost Čechů na to, že jsou občany Česka, je letos nejvyšší za posledních čtrnáct let. Podle říjnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Akademie věd ČR (CVVM) je na státní příslušnost hrdých 53 procent Čechů. Nad padesát procent se podíl lidí hrdých na české občanství dostal naposledy v roce 2005.

Nehoda mu vzala dceru, pomáhá stejně postiženým

Novinky.cz - Út, 12/11/2019 - 20:43
Při dopravní nehodě přišel Stanislav Vondruška o dceru. S podobným traumatem se musí v ČR vyrovnávat ročně až 30 tisíc lidí. V EU je dopravní nehoda dokonce nejčastější příčinou úmrtí dětí do 14 let.

Procházka málo známými místy Národního geoparku Železné hory

Novinky.cz - Út, 12/11/2019 - 20:24
Kdyby se skryla zemina v Národním geoparku Železné hory, asi bychom užasli, po čem to chodíme. Park o rozloze 777 kilometrů čtverečních má tvar výra, dravce má také ve znaku. Najdete tu v 700 milionů let staré kamenné historii Země přes 100 druhů hornin a nepočítaně minerálů a zkamenělin. Pojďme se tu krátce projít.

Hodinky za 700 milionů. Pět minut stačilo v Ženevě na aukční rekord

iDnes.cz - Út, 12/11/2019 - 20:22
V ženevské aukční síni Christie’s padla o víkendu rekordní suma za náramkové hodinky. Unikátní model švýcarského výrobce Patek Philippe se v rámci charitativní dražby prodal za 31 milionů švýcarských franků (přes 720 milionů Kč). Po pětiminutové přestřelce zájemců se tak stal nejdražším na světě.
Syndikovat obsah