Aktuální zpravodajství

Nová alba: Jean-Michel Jarre, Cheap Trick či Zdeněk Svěrák

Novinky.cz - 24 min 49 sek starý
Po čase se se svým instrumentálním dílem hlásí Jean-Michel Jarre. Jakmile to situace dovolí, hodlá je představit v doprovodu pařížské filharmonie. Novinky mají i kapela Cheap Trick, Zdeněk Svěrák, Nick Waterhouse či Brett Kissel.

Gudas a Krejčí skórovali, Rittich debutoval za Toronto

ČTK - České noviny - 31 min 51 sek starý
New York - Hokejový obránce Radko Gudas skóroval v NHL po více než roce a svou trefou pomohl Floridě na ledě Dallasu k výhře 3:2 v prodloužení. Třetí brankou sezony přispěl David Krejčí...

Francouzští vinaři zažívají perný rok. Kromě koronaviru úřadoval i mráz

iDnes.cz - 42 min 51 sek starý
Pro francouzské vinaře, kteří kvůli pandemii covidu-19 zažívají špatné časy, bude letošní ročník další pohromou, protože jejich produkci poničil nedávný silný mráz. Ten zasáhl skoro 80 procent vinic včetně těch ve slavných oblastech, jako jsou Burgundsko, Bordeaux, Champagne či údolí Rhony. Napsal o tom deník The Independent.

Biden podpořil Tchaj-wan, vyslal tam americkou delegaci. Čínu to pobouřilo

iDnes.cz - 55 min 51 sek starý
Americký prezident Joe Biden vyslal na Tchaj-wan neoficiální delegaci na důkaz podpory ostrovu, který pevninská Čína považuje za svou vzbouřeneckou provincii. Tři bývalí vysoce postavení politici dorazí na místo během středy. Čína už v reakci varovala Spojené státy, aby respektovaly princip jedné Číny a chovaly se podle něj i k Tchaj-wanu.

ON-LINE: V Brazílii je opět přes 3800 obětí koronaviru

Novinky.cz - 59 min 50 sek starý
V Brazílii opět zemřelo přes 3800 nakažených, aktuální vlna pandemie v zemi stále nepolevuje. Evropská komise žádá objasnění, proč firma Johnson & Johnson odložila dodávky své schválené vakcíny proti koronaviru, když se vazba mezi tvorbou krevních sraženin a očkováním zatím nepotvrdila. Austrálie už narychlo objednala vakcíny od Pfizeru.

Varnsdorfské radary se budou dál vyšetřovat, žalobce vrátil spis policii

iDnes.cz - 1 hod 5 min starý
Policie má znovu na stole rozsáhlý spis případu varnsdorfských radarů, v němž mezi obviněnými figurují například i bývalý starosta města Stanislav Horáček a někdejší místostarosta Josef Hambálek. Kauzu kriminalistům tento měsíc vrátil státní zástupce, jenž žádá doplnit vyšetřování.

Po USA se z Afghánistánu stahují i Britové. Sdílejí základny i infrastrukturu

iDnes.cz - 1 hod 7 min starý
Velká Británie stáhne z Afghánistánu téměř všechny ze svých 750 vojáků, kteří v zemi působí. Britské rozhodnutí přichází krátce po oznámení Spojených států, že američtí vojáci Afghánistán definitivně opustí do 11. září 2021. Pro Brity by podle informací listu The Times bylo obtížné v zemi zůstávat po odchodu amerických spojenců, protože obě vojska sdílejí základny i infrastrukturu.

Jak vypadá vila Mon Repos na ostrově Korfu, ve které se narodil princ Philip

Novinky.cz - 1 hod 19 min starý
V souvislosti s úmrtím prince Philipa, manžela britské královny Alžběty II., přicházejí lidé projevit svou úctu i k jeho rodnému domu, vile Mon Repos. Známá historická památka stojí na řeckém ostrově Korfu.

Karibský ostrov Svatý Vincenc trápí po sopečných erupcích nedostatek vody

Novinky.cz - 1 hod 27 min starý
Karibský ostrov Svatý Vincenc se několika erupcích sopky La Soufrière potýká s nedostatkem čisté vody. Nánosy sopečného popela znečistily zásoby vody, která brzy dojde. Desítky lidí v úterý čekaly ve frontách na vodu a na výběr peněz, které jim poslali příbuzní a přátelé ze zahraničí.

Držíme smutné evropské prvenství v počtech případů onemocnění klíšťovou encefalitidou

Novinky.cz - 1 hod 29 min starý
Nakažených klíšťovou encefalitidou u nás přibývá, v loňském roce se jednalo o 853 případů, a tedy nejvíce za posledních 9 let. Jedná se přitom o čtvrtinu všech hlášených případů v celé Evropské unii. Podle odborníků je vhodná obezřetnost, jelikož jde o poměrně závažné onemocnění, které může mít i velmi těžký průběh s mnoha trvalými následky.

Británie stáhne z Afghánistánu své vojáky

Novinky.cz - 1 hod 33 min starý
Británie stáhne z Afghánistánu téměř všechny ze svých 750 vojáků, kteří v zemi působí, napsal v úterý list The Times. Britské rozhodnutí přichází krátce po oznámení Spojených států, že američtí vojáci Afghánistán definitivně opustí do 11. září 2021. Pro Brity by podle informací The Times bylo obtížné v zemi zůstávat po odchodu amerických spojenců, protože obě vojska sdílejí základny i infrastrukturu.

Joe Biden vyslal na Tchaj-wan americkou delegaci

Novinky.cz - 1 hod 42 min starý
Americký prezident Joe Biden vyslal na Tchaj-wan neoficiální delegaci na důkaz podpory ostrovu, jež Peking považuje za svou vzbouřeneckou provincii a Washington to uznává. Ještě ve středu dorazí na Tchaj-wan tři bývalí vysoce postavení politici. Čína už v reakci na návštěvu Spojené státy varovala, aby respektovaly princip jedné Číny a chovaly se podle něj k Tchaj-wanu, píše agentura Reuters.

Pandy se porvaly na stromě kvůli páření

Novinky.cz - 1 hod 42 min starý
Pandy máme většinou zafixované jako pomalá a roztomile nemotorná zvířata, která by neublížila ani mouše. Minulý týden se však podařilo zachytit v divočině dva samce, kteří v koruně stromu svedli nelítostný souboj.

K očkování proti covidu-19 se mohou přihlašovat lidé nad 65 let

ČTK - České noviny - 2 hod 51 sek starý
Praha - K očkování proti covidu-19 se mohou od dnešního dne začít registrovat na webu ministerstva zdravotnictví lidé, kterým je mezi 65 a 69 lety. Podle vyjádření ministra zdravotnictví...

Biden vyslal neoficiální delegaci na Tchaj-wan na důkaz podpory

ČTK - České noviny - 2 hod 6 min starý
Washington/Tchaj-pej - Americký prezident Joe Biden vyslal na Tchaj-wan neoficiální delegaci na důkaz podpory ostrovu, jež pevninská Čína považuje za svou vzbouřeneckou provincii. Tři bývalí...

Stroje při kácení kvůli kůrovci devastují lesní cesty, trpí tím i turisté

iDnes.cz - 2 hod 31 min starý
Místo pěšiny vyjeté hluboké koleje od těžké techniky. Takový obrázek se čím dál častěji naskýtá v lesích Olomouckého kraje kvůli plošnému kácení stromů napadených kůrovcem. V lesních cestách, včetně těch značených jako turistické, vznikají i desítky centimetrů hluboké koleje. Po dešti se promění v močál.

Nová pravidla podpory tlačí firmy ke zdi

Novinky.cz - 3 hod 14 min starý
Stát vyplácí podpory pro zasažené podnikatele pomalu, a navíc nově změnil pravidla pro získání pomoci tak, že na ni už mnoho firem nedosáhne. A týká se to třeba i firmy, která obléká české olympioniky.

Práce pro ministry i CEFC. Kdo je nový adept na šéfa diplomacie Jakub Kulhánek

Novinky.cz - 3 hod 37 min starý
Jakub Kulhánek (37), kterého ČSSD navrhne do funkce ministra zahraničí, patří k dlouholetým spolupracovníkům špiček sociálních demokracie, radil bývalému premiérovi Bohuslavu Sobotkovi a nyní patří k nejbližším spolupracovníkům současného šéfa ČSSD Jana Hamáčka.

Do školy nešla. Rodiče nechtějí testy ani roušky

Novinky.cz - 4 hod 42 min starý
Proti antigennímu testování bezpříznakových dětí ve školách jsou rodiče sedmileté Viktorky a 11leté Sáry. Nesouhlasí ani s celodenním nošením roušek. „Odmítáme se podílet na této šikaně ze strany vlády. Testování zdravých jedinců antigenními testy je naprosto zbytečné a vykazuje vysokou chybovost. Proto jsme mladší dcerku omluvili ze školy. Nebude do ní chodit z rodinných důvodů,“ vysvětlila maminka Radka S. ze Zlínska.

Přehledně: Kdy je vhodné využít advokátní úschovu peněz a kolik vás to bude stát

Novinky.cz - 5 hod 7 min starý
Při koupi, resp. prodeji nemovitosti operují obě smluvní strany s nemalými finančními částkami. Aby byli kupující i prodávající chráněni, je možné využít tzv. advokátní úschovu.
Syndikovat obsah