Kultura

Fotosoutěž s ARMOREM

S přicházejícím jarem a krásnými dny se společnost ARMOR s.r.o. rozhodla vyhlásit soutěž pro všechny nadšence fotografování. Téma fotosoutěže zní: ZAOSTŘENO NA… a fantazii se meze nekladou. Ukažte všem Vaše originální a zajímavé fotografie a soutěžte například o tablet Point of view!

JamRock - Jiný festival – letos plný unikátů

Jinakost, nejpropracovanější line-up a výjimečnou atmosféru si v rámci českých festivalů drží JamRock už dlouho. Letos přidává navíc spoustu unikátních koncertů, skulptur a programu „navíc“, které uvidíte jen a jen tady. Belladonnu, italskou kapelu několikrát nominovanou na cenu Grammy. Unikátní koncert Chinaski a jejich jediný letošní festivalový koncert, navíc se speciální scénou. Kryštof jako na veleúspěšném turné. MR. WU a skvělé rockabilly od francouzských The Wolfgangs.

Tour t-music Back to School prodlužuje festivalovou sezónu a láká i na novinky Cocotte Minute nebo Eddie Stoilow

Festivalová sezóna nekončí v srpnu! Díky tour t-music Back to School můžete zakusit spoustu zážitků, legrace a hudebních novinek také během babího léta. Mezi 18. zářím a 4. říjnem vystoupí v šesti českých a moravských univerzitních městech přední domácí kapely, jako je dynamická Vypsaná fixa, pop-rockoví Mandrage, Eddie Stoilow, skáčkoví recesisté Tleskač nebo energičtí Cocotte Minute.

Pyrofest 2012 aneb sraz fanoušků dobré hudby a ohňostrojů ve Žlutých lázních

Čtvrtý ročník Pyrofestu - velkolepé ohňostrojové a laserové show doplněné vystoupeními nejen skvělých českých kapel, ale i legendární skotské skupiny Nazareth, byl vskutku zdařilý! A to i přesto, že počet návštěvníků podle subjektivního dojmu značně převyšoval kapacitu Žlutých lázní a lidé se často museli mačkat jako sardinky v nálevu, aby vůbec mohli setrvat poblíž místa dění a v tom lepším případě alespoň něco viděli. Na druhou stranu pořadatelé zařídili pro ty, kteří si byli ochotni připlatit, pohodlná místa k sezení s perfektním výhledem na ohňostroje a laserovou show, které celou jednu hodinu zdobily oblohu nad Vltavou.
Obrázek uživatele Kamil.Mrazek

Noc plná hvězd 2012 – skvělá závěrečná party

Tento ročník festivalu Noc plná hvězd se honosil podtitulem „Po dvacáté a naposled“. Říkal jsem si, jestliže bude festival pokračovat v tendenci snižující se kvality tak jako v minulých letech, pak je to ztráta času, peněz a úsilí, proto je fajn, že takový koncept končí. Nicméně když jsem viděl program letošního roku, měl jsem smíšené pocity nízkého rozpočtu a velmi zajímavé domácí scény - to by se mohlo povést. A ano, poslední 20. ročník festivalu Noc plná hvězd byla skvělá závěrečná party, jakou si tento festival opravdu zasloužil.

ARCOLOR festival mladé módy 2012, 18. - 21. 7. 2012, Praha

Zajímá tě móda a tvorba mladých návrhářů? Tak se přijď podívat a podpořit je na festival mladé módy ARCOLOR. Arcolor je festival mladé módy, který si bere za cíl prezentovat tvorbu našich nadaných módních designerů. Přivádí módy do ulic…

MÓDA PRO LIDI - MÓDA MEZI LIDI

Naked Floor - rocková nadílka letních festivalů

Nejen klubová energetická terapie kytarou čtveřice Naked Floor, která má sílu ohnivého plamene ze zipáku. Ostravská kapela se na hudební scéně pohybuje už 13 let. Na festivalech letošního léta (Masters of Rock, Colours of Ostrava…) se i vy můžete nechat unést jejich alternativní rockovou muzikou.

Obrázek uživatele Kamil.Mrazek

Hutnický den 2012 v Třinci aneb skoro pivní festival

Změna letošního ročníku Hutnického dne, kdy vstupné bylo padesát korun a „Hutníci“ měli vstup zdarma, byla velmi přínosná, protože program nenasvědčoval velké návštěvnosti. Poloviční vstupné oproti minulému ročníku a ukázkově letní počasí přilákalo mnoho lidí. Tento ročník bych přirovnal k takovému skoro pivnímu festivalu. Řady na občerstvení a hlavně pivo byly obrovské. Stálo by za to, tento nedostatek čepující kapacity vychytat.

Obrázek uživatele Kateřina Kočová

ČESKÝ KUBISMUS BERTE S REZERVOU

Nevíte, co s volným odpolednem? Stálá expozice kubismu v Domě U Černé Matky Boží je tou pravou volbou, stojí tedy alespoň za zhlédnutí. Klenot pražské kubistické architektury, na rohu Ovocného trhu, nedaleko Prašné brány, jednoduše nelze přehlédnout. Dům byl postaven podle návrhu Josefa Gočára a patří k jedné z významných kubistických budov v Praze. Původně obchodní činnost zahájil roku 1912, po válce sloužily unikátní prostory jako kanceláře.

Syndikovat obsah