Vrcholí přípravy Jednoho světa 2010

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech s názvem Jeden svět pořádaný organizací Člověk v tísni se již potřetí bude konat také v Třinci. V současné době organizátoři a dobrovolníci stále hledají sponzory, shání debatéry na besedy, které se budou konat po filmových projekcích, a dokončují organizační práce na festivalu.
Promítání vybraných dokumentů se sociální, politicky angažovanou a lidsko-právní tematikou se bude konat ve dnech 25. – 31. března 2010 v kině Kosmos. Lákavý je také doprovodný program, který představuje vystoupení pražské česko-jemenské hudební skupiny AL-YAMAN, který se uskuteční 26. března v 19 hodin v kulturním domě Trisia v Společenském sále. Tato kapela na hudební scéně již deset let spojuje arabský folklór s elektronikou a vytváří tak neopakovatelný posluchačský zážitek. Skupina, kterou vám přiváží ČAJOVNA V POHODĚ, se často účastní různých festivalů a koncertů, na kterých si již vydobyla dobré jméno, je to např. Colours of Ostrava, Ethnoland Festival v Moskvě a další.
Program třineckého festivalu je již definitivně ustanoven. Z poutavé nabídky vybírám například úvodní britskou produkci s názvem Londýňané, což se bude promítat 25. března v 16:30 v kině Kosmos. Je to snímek o současné ekonomické krizi, zachycené na osudech několika obyvatel Londýna. Součástí festivalu je rovněž projekce pro školy, která se bude konat v dopoledních hodinách opět v místním kině.

Komentáře

tyvole, myslim že nikdo

tyvole, myslim že nikdo jinej nema takovej talent rict ve svym prispevku totalni hovno

:D

:D