To se tak teď dělá

Poledne, čas oběda. Vytáhla jsem si krabičku s jídlem. Není to sice krabička z tzv. populární Krabičkové diety, i když reklamní upoutávky na tento druh diety vypadají lákavě (Jezte chutně a zdravě, šetřete peníze i čas!). Ještě před tím, než se pustím do včerejšího rizota, položím na stůl 75 korun. Platím za jídlo, které jsem si donesla z domova, stejně jako španělští školáci, kteří budou od nového školního roku platit 3 eura za obědy, které si donesou z domova a které si budou chtít sníst ve školní jídelně. V době krize je totiž důležité se nějak udržet, říkají školy a myslím si, že by to klidně mohla říct každá firma. Rodiče mají platit za provoz jídelen a dozor, já proto raději i bez příkazu platím za to, že si v kanceláři můžu sníst vlastní oběd. Dozor sice nade mnou nikdo držet nemusí a zvláštní místnost k tomu také nepotřebuju, ale pořádek by měl být.
Protože mám obědovou přestávku, kterou si nadpracuji, brouzdám po internetu. A hele, Slevomat. Musím si něco koupit, protože kdo nenakupuje na slevomatech, je prostě hlupák. Nakonec si koupím úklid bytu do 50 metrů čtverečních s akční cenou 684 Kč. Objednám si paní uklízečku hned na zítřek, to je sobota, v sobotu se většinou uklízí. Ušetřím tak čas a vyhnu se neoblíbenému úklidu. Místo toho můžu jít někam na oběd, nejlépe do nějaké nově otevřené restaurace. Pokud bude stát za to, hned to čeknu na foursquare.
Ale každopádně se nesmím s prominutím přežrat a už vůbec ne rozmlsat, protože vědci nyní zjistili, že obézní řidiči bourají častěji než řidiči neobézní. Obézním řidičům totiž hrozí větší riziko nehody kvůli zdravotním problémům, které je postihují. Oslabují je důsledky cukrovky, tou trpí zejména obézní lidé. Unaveni mohou být také kvůli respiračním selháním, jež je provázejí během spánku. Navíc nejsou dostatečně chráněni airbagy či pásy a při nehodách bývají více a ošklivěji zraněni. Nic příjemného. Měli bychom přestat udržovat špatný životní styl. Přejídat se raději zítra opravdu nebudu.
K tomu mě teď ještě napadá, že tlustější lidé hůře snášejí vyšší teploty než lidé neobézní. To si pak tlustější lidé častěji zapínají klimatizaci a větráky a v létě tak "protopí" dokonce více peněz, než zaplatí v zimě za vytápění. Léto je regulérně považováno za druhou topnou sezónu, psali dneska na netu, a to jen díky stále se rozšiřujícímu trendu všelijakých klimatizací. A bude hůř. Vědci varují, že v příštím letech budou výkyvy počasí ještě větší. Takže nás budou sužovat v létě tropická vedra a v zimě aljašské mrazy. Máme se na co těšit.
Na zdi mi vyskočil status nějakého neznámého známého, konec světa v letošním roce je prý pěkná blbost. Tak jsem mu to lajkla. To se teď tak dělá...