Nepřítel člověka

Obrázek uživatele Lorelei F.

Americký spisovatel Elbert Hubbard řekl, že největší chyba, kterou v životě můžeme udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláme. Ruku na srdce, kolikrát nás už strach odsunul na vedlejší kolej a rozhodl ''zastavit vlak''? Proč se mu stále poddáváme? Proč jednoho dne neřekneme dost?

Friedrich Nietzsche, německý filozof a básník, sepsal řadu filosofických děl, která měla velký vliv na myšlení 20. století. Dnes jsou jeho díla pochopitelně zachovány tak, jako jeho tehdejší citát: Strach lže a ty mu věříš. Proč mu věříme, protože je to hlas mysli, ale ne srdce?

Strach přichází tiše, ale tříská dveřmi, když odchází. Maže naše touhy a mění je na přeplněnou propast ''hloupých'' ideálů. My se točíme v kruhu nekonečnosti a jsme tam, kde jsme začali. Proč nežijeme citátem: Když o tom dokážeš snít, dokážeš to i udělat?! (Walt Disney)

Život je jedna velká zkouška, ale kdo nezkusí, nezažije. Jsme živí a můžeme změnit cokoli chceme na cokoli chceme. A jaká je ingredience? Odbourat strach a naplno žít, dokud je čas. Ano, nejsem jediná tohoto názoru. Paulo Coelho: „Co záleží na strachu z odmítnutí, na odkládání nějakého činu na jindy, když nejdůležitější ze všeho je žít naplno a s radostí? Teď jsem zavřený v rakvi a je příliš pozdě vrátit se zpátky a prokazovat odvahu, kterou jsem neměl.“

Kdo chce, otevře dveře do svého ráje, kdo nechce, nechť je ponechá zavřené. Život je hlavně o tom, být spokojený. Pokud jste spokojení, není něco špatně, nebojte, jdete správným směrem, protože to, co my, lidé nazýváme štěstím, je okamžik, kdy přestaneme mít strach.

Hodně odvahy přeje Vaše Lorelei