Max Romeo (JAM), Lucerna Music Bar, Praha

Obrázek uživatele Kiara
27.02.2008 - 21:00
27.02.2008 - 23:59

Jeden z největších rude boyů Jamajky, autor spousty světově známých hitů jako je “War ina Babylon”, chrlící reggae roots sound prosycen tak symbolickým hlasem!

Max Romeo se narodil v roce 1947 v opuštěných mlhavých kopcích Rosetta of Saint Ann na Jamajce a během dospívání přesídlil do Kingstonu.
“Bylo mi čtrnáct let, když jsem opustil evangelickou školu a rozhodl se zdokonalit ve znalostech toho, co mě opravdu baví - hudbě, a v roce 1965 jsem nahrál svou první píseň na 45`desku “I`ll buy you a rainbow”, která mě vyhoupla na druhou příčku místní hitparády!”

Od té chvíle věci nabraly rychlý spád, Max podepsal smlouvu s Bunny Leem – jedním z největších jamajských producentů své doby – a vysoce kontroverzní píseň “Wet dream” mu otevřela cestu ke kariéře mezinárodního interpreta.

Na kontě má dvacet tři alb (mezi nimi populární “War ina Babylon” a své poslední, “Little time 4 Jah”, které nahrál v legendárních studiích TUFF GONG v Kingstonu producent SPLIT HUNT), spolupracoval s hudebními velikány jako Lee Perrym, Upsetters nebo Rolling Stones. A i po čtyřiceti letech Maxe stále doprovází horlivé nadšení do světových turné, přičemž se nezapomíná vracet na Jamajku pěstovat a obdělávat své kořeny a starat se o svou rodinu!
vstupné: předprodej 450 Kč