Hutnický den 2007 aneb akce, která patří k Třinci

Obrázek uživatele Kamil.Mrazek

FOTOGALERIE -
Hutnický den vznikl v Třinci jako oslava Svátku práce, tedy 1. května, ale dny v kalendáři jsou proměnlivé a tak pro organizátory, samotné účastníky a určitě i pro nalákání účinkujících nebylo vhodné, aby Hutnický den byl v týdnu, kdy na druhý den opilí a zábavou znaveni lidé museli vyrazit do práce, a tak již několik let se Hutnický den koná v sobotu před 1. květnem. I tento rok tomu tak bylo.
Celodenní akce pro malé i velké, pro puberťáky i dospělé se konala 28. dubna 2007 tradičně ve sportovním areálu v Třinci. Velká zábavná akce, za kterou vděčíme hlavnímu sponzoru Třineckým železárnám, ukazuje každoročně, že železárnám na občanech a jejich kulturnímu uvolnění záleží. Věřím, že si to každý z nás uvědomuje. Zaplatit lístek za 100 Kč a vidět tolik hvězd jako například skupinu Kryštof, Olympic, Helenu Zeťovou … v jeden den na několika scénách v jednom místě je prostě dárek občanům. K Třinci patří Hutnický den stejně jako k němu patří Třinecké železárny by mohlo být motto těchto oslav.
A jaký byl letošní Hutnický den? Tento rok se mi zdálo, že byly posíleny atrakce v lunaparku, více kolotočů pro malé i velké, takže ti nejmladší z nás se dopoledne a odpoledne museli úžasně bavit.
V podvečer začaly hlavní koncerty na zimním stadionu pro starší. U koncertu Ewy Farné, hvězdu třináctiletých, nepraskal stadion ve švech. Prostě Ewa Farná je oblíbená převážně u své věkové skupiny, jak to tak bývá u všech mladších zpěváků, stejně jako je to u Sámera Issy, který taktéž u letního koupaliště na Hutnickém dni nadchl jen své fanoušky z řad mladších dívek. Názory účastníků jsou různé: „Vše je lepší než Sámer Issa, i Ewa Farná, i to zasrané disko je lepší než Sámer Issa“. A vy si můžete vytvořit vlastní názor.
Hudební vrchol večera byly koncerty skupiny Kryštof a Olympic. Zde kapacita stadionu byla naplněna, obě kapely byly úžasné, skvěle nazvučeny. Tyto koncerty nezklamaly očekávání. I když v minulých letech byl program o trošku zajímavější a různorodý podle mě.
Hutnický den byl tradičně završen velkolepým ohňostrojem, k němu bych dodal, že nejdelší a nejpestřejší ohňostroj jsem nikde v ČR neviděl. U každého jiného ohňostroje, když skončí si říkám: „Bylo to krásné, škoda, že tak krátké.“ V Třinci si říkám: „To je zajímavé a dlouhé.“ Jakmile mě začíná bolet za krkem, tak přemýšlím, jak pyrotechnici dělají nekonečnou show. A když vybuchnou poslední světelné efekty, mám pocit, že takový by měl být každý ohňostroj. Pocity a dojmy z něj byly naplněny na celý rok a za rok se zase těším na nejdelší ohňostroj v ČR. Ani novoroční „ohníček“ v Praze není takový jako v Třinci. Takže, kdo chce vidět, jak se ohňostroj dělá, ať zavítá na Hutnický den do Třince, stojí to za to.
Poté nastala Hutnická noc a lidé se mohli bavit u diskotéky na letním koupališti až do pozdních nočních hodin. Doufám, že tak činili a odešli s pocitem krásně stráveného dne. Děkuji sponzorům a pořadatelům za Hutnický den a příští rok se opět těším.
FOTOGALERIE -