Hokejisté na fotbalovém hřišti

Obrázek uživatele Markéta Markovicsová
29. května se v Srchu poblíž Pardubic uskutečnil okresní přebor mezi TJ Slavoj Houslice a Titanic Srch. Kde se proti sobě utkali herci ze seriálu Okresní přebor a hokejisté.

Za domácí tým nastoupili hokejové hvězdy jako Petr Sýkora, Adam Svoboda, Ondřej Pavelec, Tomáš Rolinek, Petr Tatíček, komentátor ČT4 David Pospíšil a další. Podívat se na tu slávu přišli také Josef Pejchal - herec Východočeského divadla, známý především ze seriálu Ordinace v růžové zahradě nebo Petr Koukal, hokejista z pardubického týmu HC Eatonu. A že to podívaná byla. Bylo vidět, že si ten zápas všichni opravdu užívají, i když diváci byli neobvykle tišší. Nejspíše se nemohli vzpamatovat z vtipných úskoků na hřišti. Tajné hry Tomáše Rolinka, který střídal dresy, aby zmátl tým hostů. Celý zápas byl z půlky fotbal a často také hokej. Svědčí o tom nerozhodné skóre 6:6, kdy se odsouhlasili penalty na každých stranách a po nich přišli i samostatné nájezdy z poloviny hřiště. Do brány se v těchto případech dostal i Ondra Pavelec. Po skončení zápasu následovalo focení a autogramiáda. Ondra Pavelec, brankář české reprezentace na MS 2011 byl zaručeně tou nejžádanější osobností nedělního odpoledne v Srchu. Ještě před skončením nájezdu, se nedočkaví diváci začali hrnout na hřiště a domáhali se podpisů a fotek. Ondra byl v jednom kole a stále ho někdo tahal za ruku, ať se s ním vyfotí. Dokonce i při jídle neměl trochu klidu. Bral to však s úsměvem. Zřejmě musí být už na takovou pozornost zvyklý.

O osvěžení se postaral stánek pardubického Pivovaru Pernštejn. K jídlu byly k dostání klobásy nebo cukrová vata. O doprovodný program se postaraly pardubické cheerleaders IM Cheer.

Myslím, že si tento den všichni náramně užili a naši hráči mají na co vzpomínat.