Gogolův Revizor Neomluveného divadla

Obrázek uživatele Kamil.Mrazek

V úterý 15. 4. 2008 plní očekávání jsme zavítali na Gogolova Revizora v podání pražského amatérského divadelního spolku Neomluvené divadlo. Představení se konalo v hale a tím byla zajištěna přinejmenším zajímavá atmosféra.
Po objevení haly, otevření velkých vrat jsme se ocitli u „pokladny“. Návštěvníkům tam kromě programu byla nabízena i štamprle jakéhosi alkoholického nápoje. Nejsem znalec, takže si neodhadnu tipnout obsah. Cílem tohoto počinu mohlo být navození atmosféry pohostinného Gogolova Ruska se štamprli vodky, slivovice. Zároveň možná režisér chtěl otupit smysly diváků natolik, abychom si odnesli z Revizora jen to nejlepší... takže jsme ochutnali, sedli si na stoly, které byly v tomto okamžiku židle a čekali, co se bude dále dít.
Začalo to. Musím uznat, že jsem ze začátku nebyl nadšený, když herci hráli přes skleněnou „kukaň“, kde ať se snažili hodně křičet, tak mnozí diváci je nemohli slyšet nebo slyšeli velmi špatně. Bohužel byl jsem mezi nimi, takže první dojem „nic moc“. Jakmile ale herci vylezli, hráli mimo tuto prosklenou místnost, pak to teprve začalo být zajímavější.
Byly chvíle, kdy mě scéna velmi zaujala, kdy jsem se smál úžasným hereckým výkonům. A byly i chvíle, kdy jsem si říkal, že je to moc protahované a smáli se v podstatě jen známí daných herců, kterým komické situace a vtipy přišly u těchto osob velmi legrační. Mě už ale začínala z dřevěných stolů - židlí bolet sedací část těla, až jsem si říkal, že nápad se štamprlemi u pokladny byl velmi dobrý a otupit smysly jsem si měl více.
Podle mě dvouhodinové divadlo s přestávkou bylo moc dlouhé. V některých chvílích to mohlo mít rychlejší spád, zbytečně neprodlužovat. Nicméně bylo vidět, že herci se velmi snažili, své role měli dobře nacvičené a diváci se dobře bavili. Gogolův Revizor v podání Neomluveného divadla byl zajímavý zážitek.
Že nebylo dokonalé? Nevadí, většinou není ani u profesionálních herců, takže už se těším na další představení tohoto amatérského divadelního spolku. Přeji mnoho úspěchu a hodně vstřícných sponzorů. (Možná se pak diváci dočkají i pohodlných židlí a dojem bude úžasnější už jen tím, že celá pozornost bude věnována samotné hře.)

P.S.: Každopádně, milí čtenáři, doporučuji, přijďte se podívat i vy. Zhodnoťte sami sílu výjimečnosti a kvalit takovýchto amatérských představení.

Komentáře

kamil zase cenzuruje...

kamil zase cenzuruje...