Džungle v Rock Café v režii Fast Food, support: Disco Balls

Obrázek uživatele Kiara

24. 5. Rock Café
"Do háje, zase jdu pozdě." To si tak vnitřně nadávám, když svižným krokem protínám Františkánskou zahradu. Ze sebekárání mě vytrhl dusot kopýtek za mnou. Kopýtka patřily kytaristovi Disco Balls, kterýžto se prohnal kolem mě rychlostí utžené disco koule. Jo to se vám pak uleví, že se nezačalo bez vás, a vcházíte do Rock Café mnohem veseleji.
Lidí je poměrně dost. Ochmelkové pečlivě okupují bar, jako dětičky cukrářství. Po Rock Café se to všechno prochází v uvolněné náladě, protože dnešní večer bude jízda!
Předskakující kapelou jsou již zmiňované Disco Kóle, slavící své první narozeniny. Objevují se na pódiu. To je podnět na mojí první signální a běžím k pódiu. Jako pejsek od pana Pavlova. Znalce feng šuej by mohla překvapit nevyváženost pódia, co se rozestoupení týče. Klasicky uprostřed za hradbou popelnic sedí bubeník Look - Ass. Po pravé straně se tyčí chlapíci, kteří k políbení lákají dechové nástroje. Trumpetisté Coo - jin a Josef, trombonista Weed - Tekk a ságař Bozez. Za žesťovou hradbou hladil basu mgr. Smrk. Celá levá část pódia spadala do království kytaristy Aktajsi. Svého kusu koláče se zhostil statečně a většinu koncertu levitoval nad pódiem a na zemi se zdržoval jen na dobu nezbytně nutnou. Co by byl strom bez květů, tím by byli Disco Balls bez zpěvačky Terezy. Krásná slečna s nádherně kulatým hlasem.
Příjemně zaplněné café počalo rozhýbávat své údy do rytmu valících se koulí. Do songů jako Bitter song či Bed Time Story. Z těch lidí nahoře sálala radost z bytí na podiu a hraní své hudby. Tancovalo se moc dobře a lidem kolem mě též. Speciální pochvalu si zaslouží dorazivší většina Green Smatroll. Chlapci u pódia stáli, z plna hrdla křičeli. Ať žije kolegialita! To si pak tak tancujete a je vám dobře. Lehce se vpíjíte do pohody linoucí se z odposlechů.
Setřít pot z čela, předběhnout co nejvíce lidí ve frontě na záchodě a na baru a zpět k pódiu. Hlavní aktéři večera se chopili nástrojů.
Navzdory rostoucí teplotě v sálu se lidé začali mačkat. A to to ještě nezačalo. Většina návštěvníků byla na své milované Fast Food nadržená jako lachtani v říji. Konečně vbíhají na stage. V klasické sestavě: Fido - t-bone, zpěv, Tomáš - bicí, zpěv, Kučín - kytara, Bazzy - basa, Pepíno - trumpeta, Su-sha - saxofon, zpěv a host Mc Dr.Kary. Ne ne, není to klasická sestava! Za bubny se posadil benjamínek Tomáš, velká naděje pro bubnování. Kapela funguje přes devět let a bylo znát, že přízvisko "vlajková loď českého ska" nedostali za účast. Leader Fido zbytečně nezdržoval sáhodlouhými prology a písnička stíhala písničku. Kluci se na podiu pohybovali jako jedno tělo a byli příjemní na pohled i poslech. Do orgazmujícího sedmého nebe mě dostával toasting stálého hosta MC Dr. Karyho. Dr.Kary, gorilí muž, jenž svým všeobjímajícím hlasem rozechvěl celé Rock Café. Páni. Fast Food se vracejí ke ska a reggae kořenům, které ošlehávají taneční náladou. Celá vypečená pražská ska komunita povolila školní morálku a přišla si zaskankovat. Klimatizace nestíhala.Co by to byl za ska večírek, kdyby nehráli Message To You Rudy? Takže čtvrteční večírek byl touto nekorunovanou ska hymnou pokřtěn. Zazněl i Baumaxův Ozajistný hip hop s nímž Fast Food spolupracují. "Ty vole co to hrajou?""Makarenu, vole!" Komentáře netřeba, možná jen, že tenhle koncert se opravdu nedržel při zdi. Fast Food se chystají novou desku. Nové shluky tónů dopadaly na naše bubínky spolu s peckami z alb Last Food a Fugison Party. Je to neuvěřitelně povznášející pocit, když si celý sál pořvává Montpellier (Montpeeeellier Je t'aime that's why I'm comming back). I chlapi z Fast Food nejsou nesmrtelní, a tak ohlásili konec večírku. Bubeník Tomáš předvedl sólo, za pištění náctiletých fanynek a obdivných pohledů všech nepištících. No a konec.
Výborný klub, výborné kapely, výborný večer.

Komentáře

teeda 30.5. sem este asi mgr

teeda 30.5. sem este asi mgr nebyl ... nebo mozna toreticky ale diplom sem dostal az pozdejc :-D

Obrázek uživatele Kiara

Tak to pardón :D,

Tak to pardón :D, každopádně teď už ti to nikdo neodpáře...