Drunken Boomerang, 2v1, Big D And The Kids Table + fotogalerie

Obrázek uživatele Kiara

3. 5. Rock Café, Praha

FOTOGALERIE -
Už se to pěkně blíží, co? Maturity, zkoušky, přijímačky. Ale ani studium se nemá přehánět, a tak odhazuji učebnici v dál a čtvrteční večer patří Rock Café a Big D And The Kids Table.
Suverénně jsem dohopkala do rockáče na osmou hodinu večerní. Docela šok. Všude pusto jako na dobrovolném semináři latiny. Na jednu stranu to znamená žádná fronta na baru a záchodech, na druhou, mizernou atmosféru v sále. Naštěstí se moje nejčernější obavy nevyplnily, že budu muset vypít všechno pivo RC sama. Nakonec lidi dorazili. Přesněji, sál se zaplnil tak z poloviny. No ale lepší než drátem do oka.
První podium pošlapali Drunken Boomerang. Tuhle kapelu jsem nedávno slyšela na Ska party, takže mám možnost srovnání. Jako obvykle, zvuk v Rock Café nebyl ideální. Zpěv dostal docela na prdel, dechy však bylo slyšet krásně. Právě dechová sekce mě upoutala nejvíce. Kromě stálého zpěváka Mirečka se na podiu zjevoval a zas mizel MC Boldrik. Svůj život si bez Boldrikova toastingu umím představit naprosto plnohodnotně, ale dnes večer byl ve formě a poměrně mu to šlapalo. Však nechtělo se mi křičet: " He is lion from Zion! " Hudba Drunken Boomerang na mě působila jako bublina, které chyběl prst aby jí propíchl. Pointa v písni končila moc brzo, nebo byla přetažena. Zkrátka nějak míjeli cíl. Písně po mě sjížděly jako kyselý déšť po pláštěnce a nic na mě neulpělo. Lidé okolo podia postávali a maximálně podupávali nožkou do rytmu. Ke konci jejich hra začínala nabírat šťávu, ale už bylo docela pozdě. Nejzajímavější pro mě byl motiv jednoho songu převzatý z Hvězdných válek. Tá tá tátatá. Vtipné. Opilý bumerang se rozloučil a poděkoval příchozím, že se vykašlali na hokej a zavítali na koncert.
Jako druzí se podia zmocnila skapunková formace 2v1. Zpěvák Krleesh byl hlasově indisponován, takže si šetřil hlas a písničky uváděli ostatní kluci z kapely, kteří si to docela užívali. Vystoupení 2v1 bylo o poznání údernější a přímočařejší. Bušili do toho co to dalo. To vše k velké radosti německých náctiletých zbloudilců na koncert. Nic proti turistům, ale když si stokilový Wurst začne svlékat tričko, tak je nejvyšší čas jít na pivo. Tohle mi fakt kazilo estetický dojem. Hudba 2v1 je velmi homogenní sněhová koule kytar a tvrdých dechů. Na jednu stranu jednoduchá, ale když jí někomu rozprsknete o hlavu, tak je to sranda. Z příchozích se stali tanečníci a konečně se neutrální nálada začínala rozehřívat. Jo, punk stále lidi táhne. Avšak pánové a dámy připoutejte se, stále nejsme na vrcholu.
Big D And The Kids Table! To na co jsme všichni čekali. Partička je to více než povedená. Takový milý pytel blech, který milují živelnou šou a nebojí se jí předvést. Jeden hudební žánr je pro příliž stísňující, takže se inspirují ska, punkem, hard corem, dubem i reggae. Vyjmenované styly různě míchají a zas vydělují. Zpěvák Dave McWane je sympaťák s osvěžujícím hlasem, který se nebojí tanečních kreací. Big D And The Kids Table zvedli ze zadku dosti zarytých posedávajících, kteří se dali do tance. Když už jsme začali ztěžka oddychovat, vystřihli BDATKT baladizující reggae. A pak se do nás zas opřeli v podobě skacore. Teorie relativity je neúprosná a tak koncert uběhl zatraceně rychle. Dave se s pražským publikem rozloučil s úsměvným: " You are old school! " Na závěr přišel klasický ska kousek. Poslední houpavý taneček, bouřlivý potlesk a šupem na metro.

FOTOGALERIE -