321 BOMBA !!!

Obrázek uživatele Kateřina Kočová

Máte rádi napětí, nečekané a nepředvídatelné počiny, adrenalinové dobrodružství, nenadálé zvraty a jiná náhodná překvapení? Boží, nádherný, fenomenální a nebo krutý, sarkastický humor z útoku na Ameriku z 21. září? Co si o představení myslet? Pobuřuje nebo jen tak lehounce lehtá na citlivých místech? Takové a mnohé další nejrůznější smíšené pocity vyvolává v divákovi divadelní hra v DIVADLE NA PRÁDLE s poutavým názvem Let číslo 321.

Odcházet budete jednoduše buď s fantastickým pocitem z nezapomenutelné, příjemné a značně humorné hry a nebo s nakyslým výrazem znechuceného návštěvníka, kterého právě obrali naprosto zbytečně o osmdesát korun českých za hloupou, nesmyslnou a navíc urážející, zákeřnou maškarádu. Usama s bombou na trenýrkách, zmatkářská letuška, která je spolčená s atentátníky, ale z minuty na minutu se rozhodne, že vlastně nechce celý svůj život zahodit a tak mladá zemřít, svérázná pilotka, mužatka s hrdou tváří obětovat se pro svou východní vlast, ale hlavně sebejistý koordinátor celé vražedné akce, který dodává atmosféře zvláštní nádech, že i samotný divák se cítí součástí celého dění, tiše ani nedutající pasažéři na palubě letadla. Přízemní realista si bude opakovat: Jak si proboha mohou herci dělat legraci a parodizovat útok islámského světa, který zničil miliony lidských životů a lidé nad ztrátou svých blízkých dodnes truchlí? Jak by asi bylo někomu, kdo onu světovou katastrofu tehdy zažil a teď by čirou náhodou seděl v hledišti?
Otázkou ale je, nechodí lidé do divadla z jiného důvodu? Pro zábavu, oddych od každodenního, streotypního života, proto, aby si něčím nadlehčeným zpříjemnili volné chvíle, zasmáli se absurdním žertům a nebrali všechno tak nějak moc vážně? Každý to ale vnímáme jinak, přirozeně. A v tom je právě to kouzlo. Správná hra má provokovat, nenudit.
O scénář se postaralli absolventi Literární akademie profesora Škvoreckého Michal Jakl a Ladislav Karpianus, o kvalitě tudíž nemůže být pochyb.
Je tady výhradně na vás, jak se rozhodnete strávit dnešní večer, ale pokud si přeci jenom budete chtít sbalit kufry a stihnout Let 321, kulturní umělecký zážitek vás rozhodně nemine.

Více informací o představení získáte na .

Komentáře

Utok na Ameriku nebol 21.

Utok na Ameriku nebol 21. septembra/záři, ale jedenásteho.