Rozhovory

Obrázek uživatele Kateřina Kočová

ADAM VÁCHAL: „Do deníku Metro jsem přišel, hezky poprosil a už to bylo.“

Uskutečnit rozhovor s tisícím studentem Literární akademie Josefa Škvoreckého, Adamem Váchalem, rozhodně nebyla žádná třešnička. Působí jako velmi zaneprázdněný člověk. Přečtěte si více v následujícím rozhovoru, který je nejen o jeho současné práci novináře v deníku Metro…

Obrázek uživatele Credence

Jan Delong - vycházející hvězda básnického nebe

Honza Delong je absolvent Třineckého gymnázia, nyní student Ostravské univerzity – oboru Anglický jazyk a literatura.
Patří mezi spoluzakladatele a aktivní pořadatele Literárních večerů v Třinci, dlouhodobě se věnuje psaní poezie a mezi jeho nejčerstvější úspěchy patří výhra v literární soutěži Františka Halase.

Obrázek uživatele Baboun

Rozhovor o DIDGERIDOO s Danem Dandym Drechslerem

Dan Dandy DrechslerDandy mnoho let aktivně hrál na didgeridoo, didgeridoo vyráběl a učil hru na didgeridoo. Pak se na pár let odmlčel a nyní se zase vrací na scénu - především jako výrobce didgeridoo. Hodně lidí na něj možná zapomnělo a hodně ho nejspíš ani neznalo, takže si připomeneme jeho didgeridoo cestu se všemi zákruty a přestávkami. A zeptáme se také co nám prozradí o svých didgeridoo plánech.

Na začátek možná trochu neobvyklá otázka, ale co to Dandy ve jméně?

Obrázek uživatele Kateřina Kočová

Mini rozhovor s MUDr. JANEM CIMICKÝM

Přední český psychiatr a spisovatel, básník, překladatel. Vystudoval všeobecné lékařství na Univerzitě Karlově. Poté působil v Psychiatrické léčebně v Bohnicích, později se stal primářem. V roce 1996 založil centrum pohody a duševní regenerace Modrá laguna, kde působí dodnes. Je členem francouzské a italské psychiatrické společnosti. Co se týče literatury, získal členství v radě Obce českých spisovatelů.

Obrázek uživatele Markéta Markovicsová

Guano Apes: „Hlavně jsme chtěli dělat poctivou hudbu.“

Znovuzrození Guano Apes zamířili na Masters of Rock 2011. A u toho jsem prostě nesměla za žádnou cenu chybět. Po dvouleté pauze a odpočinku se snaží svým novým albem Bel Air vrátit zpátky do starých kolejí. Důvod jejich absence na koncertech spočíval údajně v hledání nového kytaristy, ale my však víme víc. Nyní se vracejí ve své nejúspěšnější sestavě. Zda jsou připraveni na návrat do světa rocku, jsem se přesvědčila na vlastní oči.
Obrázek uživatele Markéta Markovicsová

Proslulí Twisted Sister mají koncertní premiéru v Česku za sebou

Twisted Sister v České republice? Ano, je to skutečnost! Legendární kapela si pro tuto jedinečnou příležitost vybrala festival Masters of Rock, který se konal od 14. do 17. července v areálu likérky Jelínek ve Vizovicích.

Richard Krajčo: "Většina mladých jsou častěji na sociálních sítích, než aby chodili ven."

Věříme, že není potřeba kapelu Kryštof představovat. Skupina vydala 10 úspěšných alb. Jejich debutové album Magnetické pole vyšlo před deseti lety v roce 2001. A stále neztrácejí dech ani nápady na nové písně. Po vystoupení v Třinci jsme vyzpovídali frontmana této kapely, zpěváka i herce Richarda Krajča a jeho odpovědi a názory si teď a tady můžete přečíst.

Ruda z Ostravy: „Kurde, zduř, cype“

Ruda z Ostravy vznikl jako komická postava - burana, horníka z ostravských dolů, pro pořad Na stojáka televizní stanice HBO v roce 2005. Ruda z Ostravy, chcete-li Michal Kavalčík vystudoval ostravskou konzervatoř. Zahrál si např. v divadlech v Ostravě, Českém Těšíně. Do podvědomí široké veřejnosti se dostal v roce 2008 pomocí pořadu X-FACTOR kde předvedl legendární vzdušné bubínky a pecku Ach synku, synku. Ruda z Ostravy je oblíbeným moderátorem a bavičem různých společenských akcí. Vystupoval i na Hutnickém dni v Třinci a při této příležitosti jsme se ho zeptali na pár otázek.

Markéta Konvičková: „Někdy si názorově připadám jako 50letá stará bába a někdy zase jako 10letá holka“

Markéta Konvičková je vycházející hvězda z Třince. Této mladé zpěvačce otevřela bránu do světa soutěž Česko Slovenská SuperStar, kde se probojovala mezi dvanáct finalistů. Nyní vydala své debutové album a pokřtila jej 1. května na Hutnickém dni v jejím rodném Třinci, kde byla velmi žádanou celebritou. Po koncertě jsme ji vyzpovídali.

Horkýže slíže: „Nejlepší je být zdravě hloupý“

Horkýže slíže je čtyřčlenná slovenská skupina z Nitry, která vznikla v roce 1992. A pro vás přinášíme rozhovor s frontmanem Peterem Hrivňákem alias Kukem.
Syndikovat obsah