Aktuální zpravodajství

Na Příbramsku našli uhynulé orly mořské a lišku, policie prověřuje otravu

Novinky.cz - 43 min 6 sek starý
Policisté na Příbramsku prověřují nález dvou uhynulých orlů mořských a lišky obecné. Zvířata mohl někdo otrávit, jasno by do případu měla vnést expertiza. Případem se zabývají kriminalisté.

Okamžik pravdy pro Haleyovou. V Jižní Karolíně ji zachrání jen volební zázrak

iDnes.cz - 49 min 12 sek starý
Klíčová bitva republikánských primárek je za dveřmi. Už v sobotu se může rozhodnout vyostřené soupeření mezi Donaldem Trumpem a Nikki Haleyovou v rámci republikánských primárek. Hlasování v Jižní Karolíně by podle průzkumů měl ovládnout někdejší prezident, jeho sokyně v rámci kampaně spoléhá na zázrak a na Trumpa útočí ve stylu po nás potopa.

Žádný palestinský stát ani úřad UNRWA. Netanjahu předložil plán poválečné Gazy

Novinky.cz - 54 min 57 sek starý
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu předložil první oficiální plán poválečného Pásma Gazy, jehož cílem je dosadit do vedení „místní úředníky“, kteří by nahradili palestinskou státní správu kontrolovanou teroristickým hnutím Hamás. Počítá také s plnou kontrolou nad palestinským územím, jež v tuto chvíli ovládá právě Hamás, nebo s uzavřením Úřadu OSN pro palestinské uprchlíky (UNRWA), jehož zaměstnanci měli podle Izraele spolupracovat přímo na barbarském teroristickém útoku hnutí Hamás ze 7. října. Informuje o tom agentura Reuters.

Rozhovor v ruině. Zelenskyj promluvil o Zalužném, pozval Trumpa na frontu

iDnes.cz - 1 hod 3 min starý
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovoru s americkou televizí Fox News důrazně vyzval americký Kongres ke schválení další pomoci pro Ukrajinu ve výši 60 miliard dolarů (přes 1,4 bilionu Kč). Amerického exprezidenta Donalda Trumpa také pozval na frontu a vysvětlil, proč odvolal nejvyšší velení ukrajinské armády.

Britští archeologové objevili vzácnou sošku boha Merkura

Novinky.cz - 1 hod 3 min starý
Archeologové našli v dříve neznámé římské osadě v britském Small Hythe spolu s dalšími artefakty vzácnou hliněnou sošku boha Merkura (na snímcích níže v příspěvcích ze sítě X). Informoval o tom v pátek server The Guardian. Bývalá osada v hrabství Kent byla dříve vedle rušného přístavu.

Vražda v karvinském domově pro seniory. Pachatel je na útěku

Novinky.cz - 1 hod 17 min starý
Vraždu seniorky vyšetřuje kriminální policie v jednom z domovů pro seniory v Karviné. Ženu podle informací Novinek našli v bytě, který musel být otevřen poté, co jeho obyvatelka dlouho nevycházela ven. Pachatel je na útěku.

Deset našich premiérů strávilo ve vězení 62 let

Novinky.cz - 1 hod 18 min starý
Před sedmdesáti lety, 28. února 1954, zemřel ve věznici v Leopoldově někdejší předseda československé vlády Rudolf Beran. Politik agrární strany, který se vládního kormidla chopil v roce 1938 po mnichovské dohodě, byl před dvěma lety spolu se svým předchůdcem ve funkci Janem Syrovým, který strávil ve vězeních 15 let, soudně rehabilitován.

Řidič na benzince nezabrzdil dodávku, přejela přes silnici a skončila v příkopu

iDnes.cz - 1 hod 22 min starý
Chvíle nepozornosti se nevyplatila muži, který podle všeho špatně zabrzdil dodávku, s níž přijel na čerpací stanici pohonných hmot v Chrudimi. Vůz se po chvilce samovolně rozjel, přejel hlavní silnici a skončil v příkopu. Vše zachytila policejní kamera.

Křetínského firma plánuje postavit v Německu čtyři plynové elektrárny

Novinky.cz - 1 hod 27 min starý
Německý těžař uhlí a výrobce elektřiny LEAG chce postavit v Německu čtyři plynové elektrárny, dohromady by měly mít kapacitu nejméně tři gigawatty (GW). Plán je součástí aktuální energetické strategie německé vlády, řekl v rozhovoru s agenturou Reuters generální ředitel firmy, která je stejně jako Energetický a průmyslový holding (EPH) dceřinou společností EP Corporate Group českého podnikatele Daniela Křetínského.

V Plzni si jako první v Česku troufli na americký muzikál Company

Novinky.cz - 1 hod 31 min starý
Už v roce 1970 měl světovou premiéru muzikál Company uznávaného broadwayského tvůrce Stephena Sondheima. Do Česka ale doputoval teprve nyní. V sobotu 24. února jej na Malé scéně uvede jako první u nás plzeňské Divadlo J. K. Tyla.

Žádný palestinský stát. Netanjahu předložil plán poválečného uspořádání Gazy

iDnes.cz - 1 hod 31 min starý
První oficiální plán na poválečné uspořádání v Pásmu Gazy předložil ve čtvrtek večer izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Plán počítá s izraelskou bezpečnostní kontrolou nad tímto palestinským územím, jež dosud ovládá radikální hnutí Hamás, a s civilní samosprávou prostřednictvím nezávislých palestinských zástupců.

Kreslící robotická sekačka je naprostý hit. Lidé poslali tvůrcům už skoro 30 milionů

Novinky.cz - 1 hod 31 min starý
Už na veletrhu CES 2024 v americkém Las Vegas bylo podle zájmu lidí jasné, že robotická sekačka Yuka bude naprostý hit. Nyní se to ukázalo také na crowdfundingové platformě Kickstarter, kde se tvůrci v rámci nové kampaně snaží vybrat peníze na rozjetí masové výroby. Už po pár dnech mají na kontě více, než potřebovali.

V domě pro seniory v Karviné někdo zardousil ženu, vraždu odhalila pitva

iDnes.cz - 1 hod 35 min starý
Moravskoslezští policisté vyšetřují vraždu 83leté ženy v domě seniorů v Karviné. Podle informací iDNES.cz seniorku našli v pokoji mrtvou, přičítali to však nejprve zdravotním obtížím. Jenže při nařízené soudní pitvě se přišlo na to, že ji někdo zardousil.

Velké kočkovité šelmy rozliší známé hlasy od neznámých

Novinky.cz - 1 hod 46 min starý
Velké kočky, od tygrů po gepardy, dokážou rozlišit známé a neznámé lidské hlasy. S odkazem na studii, která naznačuje, že i zvířata vyhýbající se skupinovému životu mají sociální dovednosti, to napsal server listu The Guardian.

V Ostravě mají novou atrakci: největší motýlí dům v Česku. Návštěvníky ochutnává tisícovka exotických motýlů

Novinky.cz - 1 hod 48 min starý
V historickém centru Ostravy nyní lidé najdou malý kousek tropického ráje. V sousedství Masarykova náměstí otevřel své brány největší motýlí dům v Česku. Je stále v obležení návštěvníků.

Západ Loun se podle vize promění v moderní obytné čtvrti

Novinky.cz - 1 hod 54 min starý
V moderní městské čtvrti plné zeleně s bydlením až pro sedm tisíc obyvatel a občanskou vybaveností od školky, školy až po sportovní halu se má proměnit západní okraj Loun zvaný Skalka a Mělecké předměstí.

Švýcarská policie vrací tisícům řidičů pokuty. Radary byly špatně seřízené

Novinky.cz - 2 hod 1 min starý
Policie švýcarského kantonu Bern vrací více než sedmi tisícům řidičů pokuty, které od nich vybrala za údajnou rychlou jízdu. Postih byl neoprávněný, protože radary byly špatně nastavené.

Požár domu ve Valencii si vyžádal zatím čtyři oběti, další lidé se pohřešují

iDnes.cz - 2 hod 1 min starý
Nejméně čtyři lidé zemřeli při požáru, který ve čtvrtek zachvátil 14patrový bytový komplex ve Valencii na jihovýchodě Španělska. Místní média v pátek informují, že hasiči celou noc ochlazovali budovu, aby ji mohli prohledat. Stále se pohřešuje asi 14 lidí, uvedla starostka města María Cataláová. Na místo dorazil i premiér Pedro Sánchez.

NATO bude v i budoucnu klíčem k obraně ČR, uvádí vize budoucího válčení

ČTK - České noviny - 2 hod 9 min starý
Praha - Severoatlantická aliance bude i v budoucnu klíčem k obraně České republiky, země ale musí být schopná vést samostatné operace a odpovědná za zajištění obrany vlastního území. Uvádí to Vize...

Zemřel Petr Moos. Bývalému ministru dopravy a pedagogovi bylo 78 let

iDnes.cz - 2 hod 14 min starý
Ve věku 78 let zemřel bývalý ministr dopravy Petr Moos. Celoživotně se věnoval dopravní problematice. V devadesátých letech se podílel na vzniku Fakulty dopravní při Českém vysokém učení technickém (ČVUT), kde byl od roku 1994 děkanem. V roce 1998 byl členem Tošovského vlády. V roce 2018 se stal členem dozorčí rady Českých drah, na funkci rezignoval o rok později kvůli zdravotním potížím.
Syndikovat obsah