Aktuální zpravodajství

Nové byty od Central Group s garancí vrácení peněz a odkladem hypotéky

Novinky.cz - 3 hod 13 min starý
Central Group reaguje na růst inflace, úrokových sazeb a nejistotu kvůli dopadům pandemie a války na Ukrajině. Na všech svých 600 bytů v nabídce proto dává klientům garanci vrácení peněz. Umožňuje také zaplatit jen 10 % ceny a hypotéku si sjednat až v době, kdy úroky budou nižší než nyní.

MemoComplex, jediná tabletka, kterou si nezapomenete vzít…

Novinky.cz - 3 hod 13 min starý
S přibývajícím věkem se naše kognitivní schopnosti zhoršují. Ano, je to takové to zapomínání, koncentrování se apod. Seznam je dlouhý. Na český trh vtrhla novinka z Norska, která staví úspěch na objevu oceněném Nobelovou cenou. Jak zlepšit své nedokonalosti a podpořit náš mozek?

Výměna oken vám ušetří tisíce. Využijte příznivých cen a pusťte se do ní hned

Novinky.cz - 3 hod 13 min starý
Ať už máte doma stará okna, nebo stavíte, určitě je vaším cílem platit za energie co nejméně. Úspora v topné sezóně je však pouze jedním z mnoha argumentů, proč s pořízením nových oken příliš neotálet. Jak ale vybrat poctivé okno, které vás nezklame?

Město, kam přišla válka. Ruský Belgorod hlásí ukrajinské útoky, lidé se bojí

iDnes.cz - 3 hod 14 min starý
Obyvatelé ruského města Belgorod, které leží jen 40 kilometrů od hranic s Ukrajinou, mohli přípravy na válku sledovat prakticky z okna. Od začátku roku se v příhraničním regionu ve stanových táborech hromadily tisíce ruských vojáků i vojenská technika. Po třech měsících od ruské invaze na Ukrajinu se teď i oni budí za zvuků vojenských letadel kroužících nad domy a dopadajících raket.

148 milionů obětem justičních omylů za jediný rok. A letos to má být ještě víc

iDnes.cz - 3 hod 14 min starý
Za minulý rok stát vyplatil na odškodnění za justiční omyly nejvyšší částku za posledních patnáct let: 147,9 milionu korun. A ­je velmi pravděpodobné, že účet za letošní rok bude ještě vyšší.

Chytré semafory i popelnice. Izrael ukazuje, jak město stará o obyvatele

iDnes.cz - 3 hod 14 min starý
Lampy, které se samy rozsvítí či zhasnou, kdy je třeba a ušetří energii. Speciální polymerové nátěry, které jsou odolné proti špíně a ochrání objekty před horkem anebo v nich udrží teplo. Zelené střechy a zdi, které zabrání přehřívání měst. To je je krátký výčet toho, co je v Izraeli pro projekt chytrých měst, tzv. „Smart City“, vymysleli.

Hrajete v práci a svém životě na jistotu? Pak možná příliš riskujete

iDnes.cz - 3 hod 14 min starý
Lidé, kteří v životě něco dokážou, nemusejí být vždy ti nejschopnější. Téměř vždy jsou to ti, kteří se nebojí změn, nehrají na jistotu a nebojí se riskovat neúspěch. Vědí totiž, že v opačném případě je v sázce je něco důležitějšího, a sice ztráta příležitosti, která se již v jejich životě nemusí opakovat. Proč se nevyplácí hrát na jistotu, vysvětluje psycholog Jan Urban.

Ne válce, Putin je ďábel, vykřikla dívka v Dagestánu. Musela se veřejně kát

Novinky.cz - Ne, 22/05/2022 - 22:51
V Dagestánu na ruském severním Kavkaze úřady donutily k veřejné omluvě studentku, která během školní slavnosti „posledního zvonění“ vykřikla do mikrofonu „Ne válce! Svobodu Ukrajině! Putin je ďábel!“ Spolu s dívkou se musela veřejně omluvit i její matka, napsala stanice BBC na svém ruskojazyčném webu.

Plukovník šokoval kritikou v ruské televizi. Zanedlouho obrátil a už mluví provládně

Novinky.cz - Ne, 22/05/2022 - 22:41
Michail Chodarjonok, sovětský penzionovaný plukovník, který v přímém přenosu ruské státní televize počátkem týdne prohlásil, že situace ruské armády na Ukrajině se bude zhoršovat, odsoudil nynější „geopolitickou izolaci“ Ruska a moderátorce aktivně oponoval, že i s podporou ze strany Číny a Indie to není tak jednoznačné, se po dvou dnech objevil ve zvláštním vysílání televize Rossija 1 znovu. Tentokrát však značně obrátil.

Dívka v Dagestánu se musela veřejně kát za výkřik proti válce a Putinovi

ČTK - České noviny - Ne, 22/05/2022 - 22:39
Moskva - V Dagestánu na ruském severním Kavkaze úřady donutily k veřejné omluvě studentku, která během školní slavnosti "posledního zvonění" vykřikla do mikrofonu "Ne...

Ženy v Novém Jičíně se málem utopily. Policisté je z řeky vytáhli opilé

Novinky.cz - Ne, 22/05/2022 - 20:37
Dvě ženy se v sobotu málem utopily v řece Jičínce v Novém Jičíně. Jak informovala mluvčí policie Eva Michalíková, obě byly v podnapilém stavu. Zhruba ve stejnou dobu policie zasahovala u tonoucího muže v nedalekém městě Příbor.

Každý sedmý litr vody se ztratí z potrubí. Úspory se zvyšují, pomohou se suchem

iDnes.cz - Ne, 22/05/2022 - 20:00
Česku se daří snižovat ztráty vody v potrubí. Pomáhá modernizace sítě, ale i rychlé odhalení úniků díky pátracím skupinám s vyspělými technologiemi. Stále ale ztrácíme více než sedminu vody, ještě než otočíme kohoutkem, tedy asi 16 litrů denně na osobu. S častějším suchem bude třeba šetřit a ztráty omezovat, hrozí totiž i místní nedostatky pitné vody.

Když jsi statečná, nikdo tě nezastaví. Mladé Afghánky se učí v tajných školách

iDnes.cz - Ne, 22/05/2022 - 19:52
Afghánské dívky se od března tohoto roku mohou účastnit výuky pouze do šesté třídy. Další ročníky už absolvovat nemohou navzdory tomu, že podle původního prohlášení Tálibánu jim mělo být pokračující docházka dovolena. Na vzniklou situaci reagují dívky v Kábulu po svém. Zakládají tajné školy a jsou odhodlané se jednou vrátit i do běžného vyučování. Většina učitelek se shoduje, že jejich činnost v tajných školách je nebezpečná, ale za všechna rizika stojí.

Golem a roboti. Obrana spustila seriál na podporu technologií budoucnosti

iDnes.cz - Ne, 22/05/2022 - 19:41
Ministerstvo obrany spustilo další sérii videoklipů na podporu českého průmyslu. Tentokrát se věnuje takzvaným nastupujícím a převratným technologiím. Od robotiky, přes umělou inteligenci až po vesmírné technologie.

Zelenskyj: Nelze dovolit mužům odjet ze země, denně umírá v bojích až 100 lidí

iDnes.cz - Ne, 22/05/2022 - 19:29
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v neděli odmítl výzvy zrušit zákaz odjezdu mužů v branném věku z Ukrajiny. Podle listu Ukrajinska pravda argumentoval tím, že denně v bojích na východě země umírá 50 až 100 lidí. Kyjev se přitom vyčíslování ztrát ukrajinských sil ve válce proti Rusku vyhýbá. Ukrajinský parlament pak zakázal symboly ruské agrese a prodloužil válečný stav.

Zelenskyj: Umírá nám až 100 vojáků denně, zákaz odjezdu mužů z Ukrajiny nezruším

Novinky.cz - Ne, 22/05/2022 - 19:02
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v neděli odmítl vyslyšet petici požadující zrušení zákazu odjezdu mužů v branném věku z Ukrajiny. Zdůvodnil to tím, že na východě země v bojích každý den umírá až sto vojáků, napsal server Ukrajinska pravda.

U Slaného se srazil motocykl s autobusem a třemi auty

Novinky.cz - Ne, 22/05/2022 - 18:23
Na obchvatu Slaného na Kladensku se v neděli v podvečer srazil motocykl s autobusem, dvěma osobními auty a dodávkou. Tři lidé utrpěli zranění, z toho dva měli mnohočetná poranění a jeden člověk byl zraněn lehce, řekla mluvčí Záchranné služby Asociace samaritánů České republiky Petra Homolová.

Třiasedmdesátiletý senior přepadl hernu v Olomouci. Je obviněn z pokusu o vraždu

Novinky.cz - Ne, 22/05/2022 - 18:22
Státní zástupkyně podala v neděli návrh na uvalení vazby na 73letého muže, který byl obviněn z pokusu o vraždu v herně v Olomouci. Hrozí mu až dvacet let vězení. O vazbě má soud rozhodnout v pondělí.

Na jezu na Úpě se převrhla kánoe, jedno dítě skončilo v nemocnici

iDnes.cz - Ne, 22/05/2022 - 18:15
Na jezu na řece Úpě u Ratibořic na Náchodsku se v neděli odpoledne převrhla kánoe se ženou a dvěma dětmi. Na břeh se všichni dostali ještě před příjezdem záchranářů, jedno dítě pak záchranáři převezli do nemocnice, řekli mluvčí policie, hasičů a zdravotnických záchranářů.

Kdo by ho převezl do Haagu? Proč bude na Putina spravedlnost nejspíš krátká

iDnes.cz - Ne, 22/05/2022 - 18:02
Šokující zvěrstva, která páchá ruská armáda na Ukrajině, posilují hlasy volající po odpovědnosti ruských vojáků i jejich velitelů. V posledních týdnech sílí i výzvy ke stíhání prezidenta Vladimira Putina z válečných zločinů. Může však být Putin osobně stíhaný za činy svých vojáků? Experti se shodují, že proces by byl dlouhý a obtížný.
Syndikovat obsah