Aktuální zpravodajství

KOMENTÁŘ: Názory, které prý urážejí. Co se stalo se svobodou slova?

iDnes.cz - 18 min 28 sek starý
Máte raději Čajkovského než Dvořáka? A tiramisu raději než plněnou papriku? A nestydíte se za to? Jste ochotni se za to omluvit? Posypat si hlavu popelem a změnit názor? Jsme připraveni přijmout pravidla nové doby? ptá se ve svém komentáři prezidentka Unie rodinných advokátů a bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová.

Budovy, ubytovny i rekreační střediska. Co všechno vlastní Rusko v Česku

iDnes.cz - 18 min 28 sek starý
Redakce iDNES.cz zmapovala nemovitosti, které vlastní Ruská federace či Velvyslanectví Ruské federace v České republice. Kromě budovy ambasády jsou to desítky dalších nemovitostí v pražské Bubenči, budovy ve Středočeském kraji či v Brně. Naopak Česko v Rusku má podle ministerstva zahraničních budov jen zlomek.

Po náletu na Gazu se zřítilo sídlo novinářů, Izrael zahraniční média využil

iDnes.cz - 39 min 28 sek starý
Po izraelském náletu na Pásmo Gazy se zřítila výšková budova, v níž měla kancelář agentura AP, stanice Al-Džazíra a další média. Podle izraelské armády budovu využívalo vojenské křídlo Hamásu. Incident se stal v době, kdy Izraelské obranné síly (IDF) čelí podezření, že úmyslně podávaly mezinárodním médiím falešnou zprávu o pozemní invazi do Pásmu Gazy, aby vylákaly bojovníky Hamásu.

Bez dozoru a déle online. Predátoři loví děti snadněji i díky covidu

iDnes.cz - 44 min 28 sek starý
Děti za poslední „covidový“ rok trávily více času na internetu. I to je nejspíš důvod, proč přibylo rizikového chování a problémů, které děti v souvislosti s online světem řeší. Klíčová je prevence ze strany rodičů. Ti ale většinou všechny sociální sítě a programy neznají, nebezpečí tak sami nejsou schopni vyhodnotit.

Čeští hokejisté porazili před MS Rusy a vyhráli turnaj

ČTK - České noviny - 46 min 28 sek starý
Praha - Čeští hokejisté v posledním přípravném zápase před mistrovstvím světa porazili Rusko 4:0 a vyhráli České hry v Praze. V konečném hodnocení seriálu Euro Hockey Tour obsadili...

Izraelská armáda zabránila průniku radikálů z Libanonu

Novinky.cz - 54 min 27 sek starý
Příslušníci Izraelských obranných sil (IDF) zabránili v noci na sobotu pokusu o průnik radikálů z Libanonu. Uvedl to list Times of Israel. Pokus následoval po pátečním střetu na hranicích, kde se demonstranti z Libanonu pokusili proniknout do Izraele.

Na Českobudějovicku se srazila čtyři auta, sedm zraněných

iDnes.cz - 1 hod 3 min starý
Tři pozemní posádky záchranářů a vrtulník zasahovaly v sobotu odpoledne u hromadné dopravní nehody čtyř osobních aut v Čejkovicích na Českobudějovicku. Na místě bylo sedm zraněných, silnice byla uzavřena.

K nehodě na dálnici D4 letěl vrtulník, zranili se řidič a školák

iDnes.cz - 1 hod 7 min starý
Provoz na dálnici D4 zastavila na 34. kilometru ve směru na Prahu u Obořiště na Příbramsku nehoda osobního auta, které skončilo na střeše a začalo hořet. Řidič se těžce zranil a středně těžce se zranilo i dítě, sdělila mluvčí záchranné služby Petra Homolová.

V Liberci lidé demonstrovali proti očkování dětí, testům a rouškám

ČTK - České noviny - 1 hod 19 min starý
Liberec - Říkáme DOST! Nesahejte už na naše děti! Žádné pasy, žádné testy! Děti musí žít, volně dýchat a svobodně si hrát. Taková hesla dnes zněla hlavním náměstím v Liberci,...

Hasiči tahali z Botiče podchlazeného kanoistu, z vody vylovili i jeho věci

iDnes.cz - 1 hod 19 min starý
Zvýšená hladina Botiče nedala spát kanoistovi v Praze. Odpoledne jej z nyní rozvodněného potoku tahali hasiči. Záchranáři jej zahřáli, do nemocnice nemusel.

Dvě tornáda zpustošila v Číně průmyslové čtvrtě, deset mrtvých

Novinky.cz - 1 hod 26 min starý
Dvě tornáda v Číně zabila deset lidí, dalších více než 300 lidí utrpělo zranění. Informovaly o tom v sobotu podle agentury AP čínské úřady a média.

Auto skončilo na dálnici D4 na střeše a začalo hořet. Zranil se řidič a dítě

Novinky.cz - 1 hod 50 min starý
Těžké zranění utrpěl řidič osobního auta v sobotu odpoledne na dálnici D4. Jeho se převrátila na střechu a začalo hořet. Středně těžce bylo zraněno i dítě.

Jsme mimořádně opatrní, hájí seznam nepřátelských zemí ruská poslankyně

iDnes.cz - 2 hod 2 min starý
USA a Česko jsou na seznamu nepřátelských zemí nejen kvůli své obecné protiruské pozici, ale i kvůli konkrétním opakujícím se krokům namířeným proti Rusku. Agentuře RIA Novosti to řekla poslankyně Jelena Paninová ze zahraničního výboru Státní dumy, dolní komory ruského parlamentu.

Izraelský nálet na Gazu zabil deset lidí, diplomaté i přes nakbu věří v klid

iDnes.cz - 2 hod 4 min starý
Deset lidí, dvě ženy a osm dětí, zemřelo ve městě Gaza při nočním izraelském náletu proti radikálnímu palestinskému hnutí Hamás. Šlo o úder s největším počtem obětí od začátku nynější izraelské operace proti Hamásu v Pásmu Gazy. Diplomaté ale věří, že o víkendu by mohlo dojít ke klidu zbraní mezi Izraelem a Hamásem.

Kde by byl Beneš bez paní Hany. První dámu lidé milovali i po jeho smrti

iDnes.cz - 2 hod 8 min starý
Nenápadné dívce Anně Vlčkové se v roce 1906 změnil život, když poznala mladého studenta Eduarda Beneše. O tři roky později si budoucího prezidenta vzala. Byla nejen milující ženou a oporou, ale také reprezentativní manželkou významného muže, kterým se Beneš po jejím boku stal. Její popularitu nesnížil ani příchod komunismu.

Velryby vytvořily nad hladinou duhu

Novinky.cz - 2 hod 11 min starý
Úchvatné záběry se podařilo natočit pasažérovi na výpravě zaměřené na pozorování velryb u pobřeží na jihu Kalifornie. Z dronu zachytil velrybu i s mládětem, jak vyfukují dýchacím otvorem vzduch a vodu, což vytvořilo nad hladinou malou duhu. Videozáznam zveřejnila agentura AP.

ČR a USA byly podle poslankyně na seznam zařazeny kvůli krokům proti Rusku

ČTK - České noviny - 2 hod 45 min starý
Moskva - Ruské rozhodnutí zařadit jediné dvě země, Spojené státy a Česko, na seznam nepřátelských států zaznamenala média v nejrůznějších částech světa. Množství zpráv na toto...

Nepomuk slaví 300. výročí blahořečení sv. Jana

ČTK - České noviny - 3 hod 8 min starý
Praha/Nepomuk (Plzeňsko) - V Nepomuku dnes odhalili a požehnali "staronovou" litinovou sochu sv. Jana Nepomuckého v životní velikosti. Stojí uprostřed kruhové křižovatky U Pyramidy...

Trump měl pravdu, WHO chybovala. Pandemii provázela série přešlapů

iDnes.cz - 3 hod 10 min starý
Na začátku loňského června přišla Světová zdravotnická organizace s překvapivým doporučením nosit roušky v prostorech veřejné hromadné dopravy. Překvapivé to bylo proto, že celé předcházející měsíce hájila WHO názor opačný. Její koordinátor Michael Ryan dokonce tvrdil, že nošení roušek je spíše rizikem. Nyní expertní komise potvrdila pochybení v přístupu k pandemii.

Na střeše v centru Prahy se bavili cizinci z celého světa. Mejdan ukončila policie

Novinky.cz - 3 hod 17 min starý
Mejdan v centru Prahy rozpustila policie v noci na sobotu. V klubu se bavilo 150 převážně cizinců ve věku od 16 do 51 let. Policisté všechny oznámili správnímu orgánu, provozovateli hrozí pokuta tři miliony korun. Stále totiž platí protiepidemiologické opatření proti šíření koronaviru, které takové akce neumožňují.
Syndikovat obsah