Aktuální zpravodajství

Zemětřesení kdysi pomohlo Erdoganovi k moci, teď ho může srazit k zemi

iDnes.cz - 51 min 43 sek starý
Ničivé zemětřesení v Turecku z roku 1999 pomohlo někdejšímu starostovi Istanbulu Recepu Tayyipu Erdoganovi k moci. Tehdejší vláda totiž čelila kritice za to, jak na katastrofu se 17 tisíci obětí reagovala. Pondělní neštěstí však může pozicí nynějšího prezidenta naopak otřást. Erdogan má před volbami a podobu pomoci v regionu se silnou prokurdskou opozicí už kritizují jeho odpůrci.

Řidič autobusu v Montrealu narazil do jeslí, dvě děti zemřely

iDnes.cz - 52 min 21 sek starý
Dvě děti přišly o život a dalších šest utrpělo zranění, když v kanadském městě Laval nedaleko Montrealu narazil do budovy jeslí autobus městské hromadné dopravy. Řidič autobusu skončil ve vazbě a čelí obviněním ze zabití a nebezpečné jízdy, informuje zpravodajská společnost CBC. Podle agentury AFP více svědků vyjádřilo pocit, že řidič chtěl do místa schválně nabourat.

Brusel schválil Česku 22 miliard na zmírnění následků krize

iDnes.cz - 1 hod 5 min starý
Česko zřejmě získá miliardy z mimořádného fondu obnovy určeného na zmírnění následků hospodářské krize. Evropská komise zemi schválila dotace v objemu 928 milionů eur (asi 22 miliard korun).

Rusové přilepili živé dítě k mrtvé matce a nastražili granát, líčil ukrajinský ministr

Novinky.cz - 1 hod 15 min starý
Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov popsal ruské řádění v Černihivu, který Ukrajinci získali zpět na jaře loňského roku. Při osvobozování narazili na mrtvou matku, ke které bylo izolepou přilepeno živé dítě s odjištěným granátem, který při snaze o vysvobození plačícího dítěte explodoval.

Brusel schválil Česku dotace 22 miliard korun

Novinky.cz - 1 hod 19 min starý
Evropská komise ve středu České republice schválila dotace v objemu 928 milionů eur (asi 22 miliard Kč) v rámci mimořádného fondu obnovy určeného na zmírnění následků hospodářské krize.

Brusel schválil Česku dotace 22 miliard Kč z mimořádného fondu obnovy

ČTK - České noviny - 1 hod 20 min starý
Brusel - Evropská komise (EK) schválila České republice dotace v objemu 928 milionů eur (asi 22 miliard Kč) v rámci mimořádného fondu obnovy určeného na zmírnění následků hospodářské...

Do jeslí u Montrealu narazil autobus, podle policie dvě děti zemřely

ČTK - České noviny - 1 hod 27 min starý
Montreal (Kanada) - Dvě děti přišly o život a dalších šest utrpělo zranění, když v kanadském městě Laval nedaleko Montrealu narazil do budovy jeslí autobus městské hromadné dopravy....

Do jeslí u Montrealu narazil autobus, podle svědků schválně. Zemřely dvě děti

Novinky.cz - 1 hod 32 min starý
V Kanadě ve středu zemřely dvě děti, když do budovy jeslí nedaleko Montrealu narazil autobus, oznámila policie. Šest dalších dětí bylo se zraněními převezeno do nemocnice. Na svém webu o tom informovala kanadská stanice CBC. Podle agentury AFP více svědků vyjádřilo pocit, že řidič chtěl do místa schválně nabourat.

Ve vedení ANO končí hejtman Vondrák. Své další plány oznámí Babiš

iDnes.cz - 1 hod 53 min starý
Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák končí ve funkci místopředsedy ANO. „Už delší dobu vnímám, že jsme víc levicovou stranou než catch all party,“ řekl. V hnutí a v jeho poslaneckém klubu zatím zůstává. „Lidí, kteří to vnímají jako já, je více,“ řekl. Při prezidentské volbě podporoval Petra Pavla, který v boji o Hrad porazil šéfa ANO Andreje Babiše.

Speciální tisícikorunu už lidé nabízejí až za pětinásobek ceny

Novinky.cz - 1 hod 57 min starý
Lidé začali na internetu nabízet speciální tisícikoruny, které ve středu do distribuce uvolnila Česká národní banka. Ovšem cena, kterou za bankovku požadují, je až 5000 korun. Ve frontách na bankovku ve středu stály tisíce lidí. ČNB přitom vydá 200 000 kusů, bankovka půjde normálně do oběhu, bude jí tedy možné platit v obchodech.

Zmatenému cizinci naúčtoval taxikář v Praze 1550 korun za 300 metrů

Novinky.cz - 2 hod 1 min starý
Bezmála 1550 korun za 300 metrů jízdy si chtěl naúčtovat pražský taxikář. Spatřil však hlídku strážníků, rychle nastartoval a odjel. Zákazník tak jel nakonec zadarmo.

KEMEL: Pražské Jezulátko

Novinky.cz - 2 hod 15 min starý
Pražské Jezulátko s vámi nebylo v pracovním vztahu. To nemůžete vyhodit!!!

MND oznámila zlevnění energií. Zálohy ale zákazníkům letos zůstanou stejné

Novinky.cz - 2 hod 25 min starý
S novým ceníky energií pro stávající zákazníky v úterý přišel další dodavatel. MND Energie svým klientům nabízí plyn výrazně pod vládou stanoveným stropem, má to ovšem háček – nabídka je platná až od příštího roku. Ceny pro letošní rok sice firma rovněž snížila, stále jsou ale nad vládním stropem, takže pro zákazníky se nic nemění.

STALO SE DNES: Vondrák skládá svoji funkci v ANO. Projekt Dunaj-Odra-Labe končí

iDnes.cz - 2 hod 27 min starý
Vláda zrušila ve středu územní rezervy pro vodní koridor Dunaj-Odra-Labe. Zelenskyj přicestoval na návštěvu Velké Británie, setkal se i s králem. Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák složí funkci místopředsedy ANO. Kaufland a Lidl spustí zpětný odběr petek i plechovek. Česká snowboardistka zemřela v Alpách mimo sjezdovku. Přinášíme přehled středečních událostí.

Pásy s hroty řidiče nezastavily, ujížděl dál i s prasklými pneumatikami

iDnes.cz - 2 hod 34 min starý
K dopadení řidiče, který ujížděl před policií v kradeném autě ve směru z Liberce na Cvikov, použili policisté zastavovací pás s hroty. Jeho zběsilá jízda však skončila, až když po dalších dvou kilometrech s vozem havaroval.

Po zemětřesení v Turecku úřady pohřešují jednu Češku, řekl Lipavský

iDnes.cz - 2 hod 52 min starý
V Turecku je po zemětřesení pohřešována jedna Češka, která tam má trvalý pobyt. Podle ministra zahraničí Jana Lipavského zatím nelze poskytnout víc informací. Dodal, že Česko pošle do země další pomoc, mimo jiné generátory a monitoruje další požadavky. Do Sýrie pošle humanitární pomoc přes mezinárodní organizace.

Po zemětřesení v Turecku se pohřešuje Češka

Novinky.cz - 2 hod 55 min starý
V Turecku je po pondělním zemětřesení stále pohřešována jedna Češka, která tam má trvalý pobyt. Ve středu o tom informoval český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Dodal, že další informace zatím nemůže poskytnout.

V Turecku po zemětřesení stále pohřešují Češku

Novinky.cz - 2 hod 55 min starý
V Turecku je po pondělním zemětřesení stále pohřešována jedna Češka, která tam má trvalý pobyt. Ve středu o tom informoval český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Dodal, že další informace zatím nemůže poskytnout.

Po zemětřesení v Turecku úřady pohřešují jednu Češku, řekl Lipavský

iDnes.cz - 3 hod 5 min starý
V Turecku je po zemětřesení pohřešována jedna Češka, která tam má trvalý pobyt. Podle ministra zahraničí Jana Lipavského zatím nelze poskytnout víc informací. Dodal, že Česko pošle do země další pomoc, mimo jiné generátory a monitoruje další požadavky. Do Sýrie pošle humanitární pomoc přes mezinárodní organizace.

Podvody na internetu tvoří téměř dvě třetiny kyberzločinů

Novinky.cz - 3 hod 8 min starý
Až 60 procent z celkové kriminality páchané v kyberprostoru na české populaci aktuálně tvoří podvody, při nichž se pachatelé snaží lidem ukrást peníze. Druhým typem nejčastějších kyberzločinů je u nás hacking, dalším dětská pornografie. Vyplývá to z dat policejního prezidia.
Syndikovat obsah