Novinky.cz

Syndikovat obsah
Novinky.cz - nejnovější články
Aktualizace: před 13 min 44 sek

Izraelská armáda zabránila průniku radikálů z Libanonu

1 hod 7 min starý
Příslušníci Izraelských obranných sil (IDF) zabránili v noci na sobotu pokusu o průnik radikálů z Libanonu. Uvedl to list Times of Israel. Pokus následoval po pátečním střetu na hranicích, kde se demonstranti z Libanonu pokusili proniknout do Izraele.

Dvě tornáda zpustošila v Číně průmyslové čtvrtě, deset mrtvých

1 hod 39 min starý
Dvě tornáda v Číně zabila deset lidí, dalších více než 300 lidí utrpělo zranění. Informovaly o tom v sobotu podle agentury AP čínské úřady a média.

Auto skončilo na dálnici D4 na střeše a začalo hořet. Zranil se řidič a dítě

2 hod 3 min starý
Těžké zranění utrpěl řidič osobního auta v sobotu odpoledne na dálnici D4. Jeho se převrátila na střechu a začalo hořet. Středně těžce bylo zraněno i dítě.

Velryby vytvořily nad hladinou duhu

2 hod 24 min starý
Úchvatné záběry se podařilo natočit pasažérovi na výpravě zaměřené na pozorování velryb u pobřeží na jihu Kalifornie. Z dronu zachytil velrybu i s mládětem, jak vyfukují dýchacím otvorem vzduch a vodu, což vytvořilo nad hladinou malou duhu. Videozáznam zveřejnila agentura AP.

Na střeše v centru Prahy se bavili cizinci z celého světa. Mejdan ukončila policie

3 hod 30 min starý
Mejdan v centru Prahy rozpustila policie v noci na sobotu. V klubu se bavilo 150 převážně cizinců ve věku od 16 do 51 let. Policisté všechny oznámili správnímu orgánu, provozovateli hrozí pokuta tři miliony korun. Stále totiž platí protiepidemiologické opatření proti šíření koronaviru, které takové akce neumožňují.

Miliony lidí prchly z WhatsAppu kvůli novým pravidlům. Teď začala platit

3 hod 43 min starý
V sobotu začala platit nová pravidla chatovací aplikace WhatsApp, kvůli kterým přešly miliony lidí v letošním roce ke konkurenci. Změna byla plánována několik měsíců a prakticky od samého začátku byla terčem kritiky. Experti na ochranu soukromí proto nabádají k opatrnosti a upozorňují, že WhatsApp má nově možnost „snáze shromažďovat údaje o uživatelích a dělit se o ně se svou mateřskou společností Facebook“.

Děsivé záběry: Izraelské rakety srovnaly výškovou budovu se zemí

4 hod 2 min starý
Izraelské rakety zasáhly v sobotu odpoledne budovu v Gaze, kde měla kanceláře agentura AP a katarská televize Al-Džazíra. Celý útok zachytila kamera, výšková budova se sesunula k zemi jako domeček z karet. Díky předchozímu varování byl nicméně objekt předem evakuován.

Nekorektní humor skupiny Fredy&Krasty

4 hod 31 min starý
Ostravská skupina Fredy&Krasty natočila nový videoklip ke stejnojmenné písni z debutového alba Make Ostrava Great Again. Fredy&Krasty, kteří jsou známí například z titulní písně Prachy seriálu sKORO NA mizině, se tentokrát rozhodli svěřit scénář a režii videoklipu Michalu Skořepovi. Vznikla komiksová črta, v níž dvojice dobývá pražské hudební podsvětí.

Řidiči v Ústeckém kraji vedou ve vybržďování

4 hod 37 min starý
Skoro každý šestý řidič v Ústeckém kraji se v průzkumu přiznal k záměrnému vybrždění auta za sebou. Šlo o 16 procent z nich, přitom celorepublikový průměr je téměř o polovinu nižší.

Pasažérku vykázali z letadla, stevard ji musel odnést na zádech

4 hod 41 min starý
Na palubě letadla startujícího z čínského Nan-ningu došlo 10. května k hádce mezi jednou z cestujících a palubním personálem. Posádka vyhodnotila, že pro ženu s berlemi není let bezpečný a požádala ji, aby stroj před startem opustila. To však pasažérka odmítala. Jeden ze stevardů ji pak vynesl ven na zádech. Video zachycující spor publikovala agentura AP.

Na školy v přírodě nezbývá čas, tvrdí ředitelé

5 hod 4 min starý
Konec května a začátek června byly ještě předloni pro školní děti dobou, kdy se celé třídy odjížděly učit do přírody. Současná opatření proti epidemii koronaviru jim to zkomplikovala.

Při péči o zdraví Češi nejčastěji utrácejí za léky

5 hod 7 min starý
Češi do svého zdraví investují často i nemalé částky. Jejich rozpočty nejčastěji zatěžují doplatky za léky či útraty za volně prodejné léčivé přípravky.

Policisté budou trénovat s virtuální postavou. Naučí se sdělovat špatné zprávy

5 hod 12 min starý
Sdělování negativních zpráv, získávání informací od rozrušených osob nebo dokonce komunikace s osobami, které mají sebevražedné myšlenky - do podobných situací se policisté při výkonu služby dostávají běžně. S jejich nácvikem by mohla nově pomoci virtuální realita.

Odvolaný ředitel, který pustil do školy netestované děti, se bude s městem soudit

5 hod 14 min starý
Bývalý ředitel Waldorfské školy v Semilech Ivan Semecký se bude soudit se zřizovatelem školy, městem Semily. Důvodem je jeho dubnové odvolání. Právní zástupce Semeckého už podal na školu žalobu. Během jednání semilského zastupitelstva o tom informovala starostka Semil Lena Mlejnková (Volba pro Semily).

Pět rad, jak protějšek přesvědčit, že nadešel čas na erotické hračky

5 hod 21 min starý
O sexuálních pomůckách se ve společnosti příliš nemluví. Všichni víme, že existují, tušíme, jak fungují, avšak málokdo dokáže svému partnerovi říct, že touží po jejich zařazení do sexuálního života. Jak tedy partnera připravit na to, že se ve vaší ložnici ocitne „něco třetího“?

Na středověkém anglickém hradě hledají pomocného kastelána. Výhled na moře zaručen

5 hod 30 min starý
Na rozlehlém anglickém hradě St Michael’s Mount pátrají po pomocníkovi kastelána. Památka, jež se nachází na stejnojmenném přílivovém ostrůvku, láká zájemce na oslnivé výhledy a historickou atmosféru. Na dovážku jídla si ale uchazeči mohou nechat zajít chuť, uvádí server BBC.

Hamáček měl let do Moskvy zamluvený. Stornoval ho pár hodin před vystoupením k Vrběticím

5 hod 31 min starý
Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) měl pro svou dubnovou cestu do Moskvy zajištěnou přepravu armádním letadlem, potvrdilo serveru Seznam Zprávy ministerstvo obrany. Podle vyjádření mluvčího resortu byl let stornován několik hodin před zveřejněním informaci o zapojení ruských tajných služeb do exploze muničních skladů ve Vrběticích v roce 2014.

Benešová vybírá nástupce šéfa žalobců Zemana. Objevují se první jména

5 hod 35 min starý
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman v pátek rezignoval, v křesle šéfa žalobců skončí k 30. červnu. Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) v případě, že od července nebude okamžitě jmenován Zemanův nástupce, povede jako jeho statutární zástupce současný náměstek na NSZ Igor Stříž. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) chce - navzdory výzvám opozice - nového šéfa vybrat ještě do podzimních voleb. Jako o možném kandidátovi se spekuluje i o Střížovi.

Jako na Silvestra. V Polsku se nedočkavci vrhli na zahrádky hospod hned po půlnoci

6 hod 7 min starý
V Polsku se v sobotu otevřely zahrádky restaurací a kaváren. Lidé, kteří se tohoto okamžiku nemohli dočkat, se v nich usadili hned po půlnoci, informují polská média. S pátkem také v Polsku skončilo povinné nošení roušek venku, nyní si lidé ochranu úst a nosu musí nasazovat jen ve vnitřních prostorách.

U Varšavy staví vilovou čtvrť jen pro katolíky

6 hod 26 min starý
Ve čtvrti Lomianky u Varšavy začali se stavbou 32 rodinných domků určených jen katolíkům, kteří zastávají společné hodnoty jako nezlomná víra v boha. Jejich cena se pohybuje okolo 700 000 zlotých (4,2 milionu korun). Polovina z nich je už prodaná a všechny budou hotové v roce 2022.