Sto Zvířat, zas a znova

Obrázek uživatele Kiara

21. 3. Rock Café, Praha
Říkala jsem si, že si dám se Sto Zvířat pauzu, protože čeho je moc, toho je příliž. Tuhle kapelu bych si opravdu moc nerada zošklivila. Moje kamarádka však měla jiný názor a prostě mě, se slovy, že nebude kysnout doma, vytáhla.
Poučena s předchozího nezdaru, jsem sice nesložila elektrickou kytaru, ale opatřila si lístek již v předprodeji. S plápolajícími lístky a úsměvem na tváři jsme se prodraly do Rock Café, které už bylo dost nacpané. Zase vyprodáno. S kelímkem energetického nápoje jsme se vydaly proklestit si cestu blíže k podiu. Všude lidi, šlo to těžko. Nic však není nemožné. Zvířata na sebe nechala hoďku čekat. Pijete, kouříte a snažíte se překřičet reprák, abyste s kamarádem prohodili pár slov. Na strhnuvší se jekot a pískot Zvířata odpověděla vstupem na podium.
Středeční večer zůstal věrný svému o měsíc staršímu play listu. Zase Sousedská, Domácí kino či Magnetický chlapec. Opět luxusní Jáva s panem Švábem. Co dodat? Třeba to, že na Sto Zvířat byl znát měsíc zkoušení a prostě jim to konečně zase šlape. Dokonce i Tlustý žlutý vrány mě bavily a zněly o dost kompaktněji. Posun k rockovějšímu zvuku si již sedl s klasickým ska rytmem.
To, že Sto Zvířat nejsou nejmladší skupina, je prostě fakt. Takže i jejich publikum odrůstá létům zevlení po hospodách. Pravdou také je, že Sto Zvířat stále navštěvují noví a mladší posluchači. Do Rock Café dorazil zdařilý mix obou. Mladší kotlili pod podiem a ti léty protřelí, je pozorovali s pokyvujícíma hlavama. Nikomu nic nevadilo a nikdo nikoho neprudil. Vlastně mně vadila jedna věc. Iritují mě lidé bez hudebního cítění. Pogovat na jemnou reggae skladbu jako je Hoří je prostě prasárna! Když poskakujete a narážíte do ostatních zcela mimo rytmus a náladu, tak ta píseň po vás sklouzně jako déšť po pláštěnce. Lepší je se zastavit, kývat sebou a nechat lyriku poválet po šedé kůře mozkové. Příležitost k regulérnímu vybití bylo dost a dost. Například Ty vole na základní škole, která tradičně strhává bláznivý vír tanečních kreací.
I přídavek byl tradiční. Podpaží a Pochyby. No a pak alou do postýlky, jelikož zítra je školní den a začínáme češtinou.