Hokejový souboj univerzit MU vs. VUT

25.10.2011 se konalo v brněnské Rondo aréně jedinečné utkání dvou zdejších univerzit. Masarykova univerzita a Vysoké učení technické se proti sobě postavily v hokejovém souboji. Tento jedinečný souboj se konal již po třetí, kdy po minulých dvou ročnících byl ve výhrách vyrovnaný stav. Historicky první utkání univerzit vyhrálo družstvo bojující za čest Masarykovy univerzity, druhý ročník se naopak pyšnil výhrou týmu reprezentující Vysoké učení technické. Letošním zápasem si tedy jeden z týmů obhájil své vítězství z ročníků minulých. Tento souboj se konal pod záštitami pánů rektorů  jednotlivých univerzit. Za MU to byl pan Mikuláš Bek a za VUT pan Karel Rais, dále se na uskutečnění souboje podílelo mnoho sponzorů, například StaroBrno, RedBull a další…

V aréně, která má kapacitu sedm tisíc míst se sešlo neuvěřitelných zhruba šest tisíc fanoušků a vládla tam vskutku soutěživá atmosféra. Jednotlivé sektory byly rozděleny dle univerzit. Masarykova univerzita obsadila tribuny A, B, F a Vysokému učení technickému byly přiřazeny tribuny C, D, E. Každá univerzita měla vlastní barvu. MU se pyšnilo barvou modrou, VUT zazářilo v barvách červené. Studenti MU dostali při vstupu na tribuny velký arch papíru, ze kterého poté mohli složit „večerníčkovskou“ čepku. VUT byli obdarováni červenými vlaječkami s nápisem na jedné straně VUT a na druhé straně s nápisem „vysněný univerzitní tým“. Soutěživá a povzbuzující nálada fanoušků nebrala konce. VUT mělo vskutku jedinečný „kotel“ charakteristický mnohými povzbuzujícími pokřiky, bubny a kvalitními hlasivkami studentů, ani MU nebyla pozadu se svým kotlem a překřikování a fandění protihráčům zdárně vracela.

V první třetině střelilo VUT do brány MU hned dva góly. Avšak MU se snažila vyrovnat, což se jí záhy povedlo. Po druhé třetině byl stav vyrovnán na celkové skóre 3:3. Krátce po začátku třetí třetiny však VUT zvýšilo stav na 4:3 a pak dále i na 5:3, což byl konečný a také vítězný stav pro VUT.

Celým večerem byli návštěvníci provázeni moderátory z brněnského rádia Kiss Hády, kteří studenty o přestávkách mezi jednotlivými třetinami zabavili různými hrami a mimo jiné je také zvali na hokejovou afterpárty, která nebyla pořádána v jednom, ale rovnou ve třech klubech a to v tanečním klubu Caribic, 7. Nebe a Bastila.

Tento třetí ročník Hokejového souboje univerzit MU vs. VUT se vskutku vydařil a můžeme jen doufat, že následující ročníky budou stejně tak povedené, nebo třeba ještě lepší.