Disco Balls, Flaming Cocks, 12:piet Recut

Obrázek uživatele Kiara

XT3, 27.2.
Klub XT3 je menší příjemný klub spojující klasickou hospodu a stage na hudební produkce v dolním patře. Večer dobré zábavy načali pražští Disco Balls. Zajímavá ska kapela, která klade důraz na rytmickou sekci. Jo, off beatová kytara Aktajsi a disco basa Smrka tenhle večer hrály prim. Taktéž bubeník Look - Ass ze své stoličky výřil příjemné rytmy . Ještě nesmím zapomenout na baryton saxofon Bozeze. Dechová sekce uvolněně dokresluje plný zvuk Disco koulí. Do party, která k ústům přikládá svůj nástroj patří ještě pozoun Weed – Tekka a trubka Coo - china. Oba však z důvodu nemoci nebyli přítomni. Finální třešničku na dort nasazuje zpěvačka Tr.K se svým sladkým hlasem, který však dokáže i řádně zamrazit na duši.
Klub byl příjemně zaplněn. Nakažlivé ska rytmy šmrncnuté rocksteady nenechaly moc lidí v klidu a tak se prostor pod podiem pěkně zaplnil poskakujícími postavičkami. Nedostatkem kapely je jejich hubený repertoár, takže přidávané písně už jednou zazněly.
Po Disco Balls na podium vtrhli utržení ze řetězu Flaming Cocks. Pražská kapela, která míchá rock'n'roll, hard core a ska ve směsici zvanou turbo rock'n'roll.Formace se může pochlubit albem Cocain, které je nominováno na desku rocku. Na podiu svůj bordel na kolečkách rozbalil bubeník Hrky, kytaristé Krlesh a Kuba, kteří si občas střihnou i vokály. Člen zabírající nejvíce prostoru je Matěj se svým kontrabasem. Grády tomu všemu nasazuje zpěvák Mireček v kožichu, ze kterého by si Leoš Mareš zlostí okousal všechny nehty . Flaming Cocks rozpoutali v XT3 pekelnou show. Vlasy lítaly na všechny strany. Musím říct, že to v kotli opravdu vřelo, ale to nezastíní skutečnost, že všechny písničky zní stejně.
Koncert uzavřela podivná partička z Moravy 12:piet Recut. Vypečený trojlístek bez bot a v podivné variaci kroje hrál cosi mezi folkem, dechovkou a ska. Bylo to dost šílené a myslím, že by se mi to nelíbilo ani po vyexnuté lahvi slivovice.Každopádně osazenstvo klubu bylo rozjeto a tak pár odvážlivců tancovalo a ostatní jejich vystoupení s pivem v ruce mlčky tolerovali.
Žižkovský klubík jsem do úterní noci opouštěla s novými melodiemi na rtech. Velmi vydařený večer! Největší překvapení pro mě byli Disco Balls, kteří mě naprosto dostali. Flaming Cocks potěší příznivce tvrdšího psychobilly soundu. Mně se líbilo hlavně jejich živelné vystoupení, ale z deseti bodů bych jim dala tak sedm. Poslední hrající 12:piet Recut byla taková sranda, která může někdy fungovat, ne však déle než patnáct minut.
Doporučuji navštívit profily kapel na myspace, kde si můžete poslechnout co že jsou vlastně zač.