Chaotic, Disco Balls

Obrázek uživatele Kiara

18. 3., Mlejn, Praha
Každý pátek trávený u domácího krbu mi jaksi vnitřeně ubližuje, takže abych se vyhnula tomuto duševnímu strádání, vyrazila jsem do klubu Mlejn. Zvědavá jsem byla na, pro mě, nedávno objevenou kapelku Disco Balls. Jim přeskakovali chlapečci z Chaotic. Chaotic je začínající uskupení, které o sobě tvrdí, že mixují ska a rock. No to jsem zvědavá.
Do Mlejna, jež se nachází na Lukách, jsem dorazila před osmou hodinou večerní. Prostor uvnitř byl zpola zaplněn. Panovala uvolněná nálada. Fotbálek. Vodnice. Pivo. Každému dle jeho gusta.
Konec zvědavosti a očekávání. Chaotic začínají hrát. Tahle parta hraje ve složení bici, basa, kytary, klavesy, saxofon a trubka. Všude kolem poskakují osůbky, které občanka ještě pálí v kapse. Připadala jsem si jak na nějaké kinder party. Pod podiem se odehrává cosi jako pogo. Chvilku mi dělalo problém zjistit kdo je zpěvák, jelikož u mikrofonu se střídají kytaristé se ságařem. Upřímně, nevim kdo zpívá hůř. Když zavřu obě oči, řeknu si, že jsem vlastně hodná holka, jsou mladí a dost se hledají, tak stejněmusím říct. Zpěv je fakt pohřeb. Písnička, která mě aspoň trochu oslovila, byla Sweet Music. Průser je, že jí původně zpívají Open Season. No a samozřejmě o dost líp. Přiznávám, že jsem od vystoupení odcházela na pivo, vodnici nebo jen tak pozdravit známé. Chaotici mě prostě nebavili a sebemrskačství není můj koníček. Na druhou stranu, dorazivší fanoušci byli početní a vypadali, že si to užívají. To, že je já podezřívám, že si něco hodili do džusíku, berte jen jako kousavou poznámku. Tak a vystoupení Chaoticů mám za sebou. Hurá! Jen doufám, že jsem to neřekla moc nahlas.
Ve Mlejně panovala menší panika, protože nikdo neviděl bubeníka koulí. Nakonec kluk jeden rytmická dorazil a Disco Balls již nic nebránilo koncertovat. V publiku se lehce zvedl věkový průměr a konečně to mělo ty správné koule! Jo, problém Dicso Balls je somálsky hubený play list, takže zazněly fláky jako Bitter Song, Bed Time Story a samozřejmě srdcovka zpěvačkz Tr.K Melody. No co, hlavní je, že to mělo obrovský náboj. Mezi publikem a kapelou nahoře na podiu proběhla energická výměna. Myslím, že to bavilo oba tábory. Určitě to znáte, tancujete, protože musíte. Ta hudba vám nedovolí jen tak stát. A pak se přistihnete, že se usmíváte a je vám fajn. Neplánovanou přestávku způsobil nácek, který zabloudil do Mlejna. Kytarista Aktajsa ho požádal, zda může odejít. Před náckama prý nehraje. Póza? I kdyby, tak jen tak dál a hlasitěji!