Bára Zemanová: "Nemám ráda u lidí moc vysoké sebevědomí"

Bára Zemanová je mladá talentovaná zpěvačka, která se do povědomí široké veřejnosti dostala díky třetí řadě hudební soutěže Česko hledá Superstar. Jaká je Bára Zemanová? Co si myslí? Jaký je její život a sny? Některé z odpovědí najdete v tomto rozhovoru, který jsme s touto velmi přátelskou slečnou udělali. 
Jaká jsou tvá studentská léta?
Jelikož ještě studuji, dělám individuálně osmiletý gympl, takže teď je to docela záhul. Už vlastně jako student nežiju, jsem takový samouk a docela mi chybí kamarádi.

Učitelé tě mají rádi?
No jak který, některý to neberou, že zpívám a věnuji se něčemu jinýmu.

Čím jsi chtěla být jako malé dítě?
Jako malinká jsem chtěla být učitelka po mamince, takže jsem nosila učitelské hadry a hrála jsem si pořád na maminku.

Jak se ti líbí popularita?
No, je to super, protože máme spoustu možností hrát na takových akcích a festivalech. Popularita je super, že člověk získá možnosti, ale někdy vás to otravuje. Třeba když vás lidi potkávají na ulici, tak každý den se setkáváte třeba s nenávistí, se špatnými pohledy, špatnými řečmi a tak, třeba když tě někdo potká a řekne: "ježiš, to je ta kráva z tý soutěže", ale to se dá přetrpět. Jinak zvědavost mi nevadí.

Jaké máš dobré a špatné vlastnosti?
Nevím, to musí posoudit ostatní… Ale asi moje nejhorší špatné vlastnosti jsou nezodpovědnost, nepořádnost a lenost.

Jaký máš životní cíl, nějaký sen?
Životní sen je asi pořad vystupovat s tou kapelou, s kterou hraju, aby nám to prostě vydrželo, abychom si jednou mohli zahrát třeba v zahraničí na nějakém velkém festivale.

Máš nějaký idol, který tě ovlivnil?
Tak to je Marta Jandová z kapely Die Happy.

A jakou hudbu ráda posloucháš?
No tak převážně asi rockovou, punkovou, sem tam nějakej jakoby lehčí metal, ale nesmí to být už moc nářez a kapely třeba P.O.D. nebo Korn, ty mám strašně ráda, Die Happy, Guano Apes, spoustu, spoustu věcí.

Co si myslíš o alkoholu a drogách?
Takže drogy neberu, nikdy jsem je nebrala a nikdy nebudu. Jsem úplně negativní člověk jakoby v tomhle ohledu a alkohol? Pivo je dobrý.

Co si myslíš a vypalování cédeček?
Vypalování cédeček je už takový trend, kterej se tak zaběhl, že už se to stalo zvykem, takže mě vypalování cédeček nějak nevadí, protože sama vypaluji.

Co si myslíš o dnešní mládeži?
Dnešní mládež, nevím, všechno začíná brzo. Děti začínají brzo kouřit, pít alkohol a sexuálně se rozvíjet, takže dnešní mládež si myslím, je hodně pokroková v tomhle.

Jaké vlastnosti se ti na lidech líbí a nelíbi?
Tak asi upřímnost a všechny ty dobrý vlastnosti jsou super. Hlavně, když je člověk upřímnej a nelže ti a když se na tebe podívá a něco ti říká, tak musíš vědět, že ti říká pravdu, takže ta upřímnost a negativní vlastnosti u lidí – moc vysoké sebevědomí.

Co tvoje lásky? První a tak?
První láska byla ve třinácti letech o prázdninách a jinak už jich mám za sebou docela dost, asi 10 kluků a s tím, že nejdelší známost dva roky a nynější známost trvá už rok a jsme šťastní.

Co vzpomínky na superstar?
Teďka koukám na X Factor, takže se mi vzpomínky vrací touhle soutěží, že jsem si to jednou prožila, tak na to pořád koukám a vzpomínám na to ráda, protože tam byli super lidi, super kolektiv a výborní kamarádi se tam sešli.

Setkáváte se ještě teď?
Já se setkávám jenom s Romanem Lasotou a Zbyňkem Drdou, ty jediné dva vídám, takže jsme v kontaktu, ale ostatní už jsem dlouho neviděla.

Co by si na závěr rozhovoru vzkázala studentům?
Studenti, poslouchejte dobrou muziku a choďte na koncerty, samozřejmě se pilně učte, protože je to myslím v životě hodně moc důležité, ale milujte muziku a mějte se rádi.

Děkujeme za rozhovor a přejeme úspěch

Pavla Vilímková, Kamil Mrázek

copyright© 2008, Studentský časopis PROSTOR